Başarılı insanlar mı kentleri yaratır , kentler mi başarılı insanları yaratır

neden o şıkkı seçtiğinizi yoruma yazarsanız sevinirim arkadaşlar. Görüşlerinizi bekliyorum önemli benim için

• Başarılı insanlar kentleri yaratır
    33% (1)25% (1)29% (2)Oy Ver
  • Kentler başarılı insanları yaratır
    67% (2)75% (3)71% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• Kentler başarılı insanlar yaratır.Gelişmiş kentlerde yasayan bir insanın önu her zaman acıktır her türlü kolaylık vardır.Ben daha görmedim dogu ve guneydoguda başarılı bir insan cıktıgını.Hep büyük sehırlere göc edip basarılı oluyorlar ve daha sonra nereden geldiklerini unutup artistlik yapıyorlar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Kent nedir ki? Kenti kent yapan kim?Kent kendi kendine mi oluştu?

-Onu yapanlar da başarılı insanlar,kenti kent haline getiren,ona şekil veren de başarılı insanlar.Dolayısıyla kent yalnızca kenttir.Fakat arka kısmında yine başarılı bir insan vardır.Kentleri başarıya taşıyan başarılı insanlar oldukça da yeni başarılı insanların oluşmasında kentlerin önemi artar.Bugün ''beyin göçü'' dediğimiz olayın arkasında da yine kent ve ülke kavramı yatmaktadır.Eğer başarılı olan insanlara yetebilcek kadar başarılı kentler olmazsa bu olay gerçekleşir.İşin özü kentleri başarılı yapanlar da başarılı insanlardır.Dolayısıyla başarılı kent değil başarılı insan vardır.aslın da sorduğun soru çok zor bir soru insanların beyninde yarattıkları fırsatlar şehri ve ülkeleri vardır mesela amerika new york gibi ülkemizde de İstanbul taşı toprağı altın olduğu söylenir fırsatlar veuyanıklar şehri geçmişe bakılınca buraya gelip şimdi ki imparatorluğun temelini atmış insan örneği çok ama bence olay insan da biter.

1|0
    0|0
  • Aslında ikisi de doğru geliyor, fakat zaten bunlar birbirlerini tekrarlayan kısır bir döngüden ibaret gibi.

"Kent" kelimesinin hafif mecaz anlamda kullanıldığını da varsayarsak, bahsettiğim kısır döngünün başına gidilince ilk önce başarılı bir insanın bir kent kurmasıyla başlıyor bu lakin bu demek değildir ki ikinci tez yanlış.

İlkine daha yakın baksam da, doğrululuk dereceleri ortaktır derim.

0|0
    0|0
  • Günümüzde kentler başarılı insanları ortaya çıkartır

Çünkü tüm imkan olanaklar büyük kentlerde yer alır

0|0
    0|0
  • Yaratmak Allah'a mahsustur:))

1|0
    0|0
  • ibrahim tatlısaesi düşün mesela kente gelmese kimse onu keşfedemeyecekti.

0|0
    0|0
  • Kentler başarılı insanları yaratır. Dünya' da bunun örnekleri var. Her insan zekidir. Bunu açığa çıkarmakta eğitimle olur. Eğitimi zayıf ya da olmayan kentlerin hali aşikar.

0|0
    0|0
  • Başarılı insanlar kentleri yaratır

0|0
    0|0
  • yımırta tavuktan çıkar .d

0|0
    0|0
  • eskişehir belediye başkanı ve yaptıkları diyorum başka bir şey demiyorum..

0|0
    0|0
  • kentler yaratır bence. ama mesela geçenlerde okuduğum bir teoriye göre de ekonomik krizler kentleri yaratıyormuş

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Gayet başarılı insan kentleri meydana getirir sonuçta ilk insan vardı sonra başarılı insanlar-devler diyelim- kentleri meydana getirdiler.

0|0
    0|0
Yükleniyor...