En iyi spor nedir sizce?

Yapılacak en iyi spor nedir sizce bu konu hakkında fikirlerinizi almak istiyorum?

0|0
64|102

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 63

• Yüzme, vücudunuzdaki nerdeyse tüm kasları aynı anda çalıştıran, hızlı bir şekilde yağ yakan ve sizi sakatlıklara karşı koruyan bir spordur.
    Araştırmalar, düzenli spor yapmaya yeni başlayanlar için yüzmenin bütün vücudu çalıştıran ve kasların dayanıklılığını artıran en ideal çalışma olduğunu söylüyor. Dahası, yüzme sporu sayesinde yağ kaybetmeniz ve kolesterol seviyenizi düşürmeniz de mümkün
    Yüzücülerin bu gibi bir tercih yapma şansı yoktur. Yani iki çalışma bir arada olur ve tüm kas lifleri aynı anda çalışır. Uzun mesafeleri belli bir tempoda yüzerek aerobik bir çalışma yaparken, aynı zamanda ağırlık kaldırıyormuş gibi efor da sarfedersiniz. Hatta ağırlık antrenmanında uygulanan ‘failure training’in benzeri bir çalışma metodu, yüzmede de vardır. Sonuçta kaslarınız o an elinizde 20 kiloluk bir dumbbell ya da sadece su olduğunu bilemez. Onun tek bildiği, bir sefer daha aynı şeyi yapacak gücünün kalmamış olmasıdır.

-Men's Health Turkey: Alıntıdır

0|1
    0|1
    • Kas yaparmı yüzmek

• @Kumraliisstttt sadece yazları yüzüyosun sanırım sonuç alamadığına göre bide denizde zaten 1-2 saat durulsada bu vaktin hepsi yüzmeyle geçmiyo. senin vücut tipin nasıl? sıkılaşmaya ihtiyacıın var mı?

• Tam fitness diyecektim ki sizin yazdıklarınız cevaba daha yakın diye düşündüm :) teşekkürler..

• Net yüzme😊

0|1
    0|0
    • 1ay

Biliyorum yüzme en iyi spor ama kas vucut yaparmi sence?

• yüzme

0|1
    0|0
  • Yuzmedir. Antremandan once yapilan kara antremani fitness salonlarinda yapacagin antremanlarla aynidir. Ve sonrasinda yuzme. Gunde 3 km yuzuyordum ama artik 1 km cunku fazla omuz genislettim. Ama erkekler icin guzel bir spor.

0|1
    0|0
    • Yüzmeyi havuzda öğrenen insan denizde sıkıntı yaşar mı? Havuzda cidden çok iyi yüzüyorum ama deniz tecrübesi yaşamadım eskiden başıma gelen olaylardan ötürü hep bir korkum vardı 😕

• Yüzme kas yaparmı?

• Yazdiklarimi tam oku.

• yüzme bence tüm kaslar çalışır

0|1
    0|0
  • Yüzmek

0|1
    0|0
  • Yüzme

0|1
    0|0
  • Yüzme

0|1
    0|0
  • Yüzme

0|1
    0|0
  • Yuzme derim..

0|1
    0|0
  • Yuzme

0|1
    0|0
  • Yüzme erkekler için iyi bir spor bence omuzları genisletiyor kızlarda kötü duruyo tabi

0|1
    0|0
  • Yüzme, koşu

0|1
    0|0
    • 3ay

İkisinden birini secicek olsan tercihin ne olurdu?

• Bir bayan icin yüzme ve zumba

0|1
    0|0
  • yüzme.

0|1
    0|0
  • Yüzme tabi

0|1
    0|0
  • yüzme bence.

0|1
    0|0
  • Fitness

0|1
    0|0
  • Yuzme ve basketbol bence

0|1
    0|0
    • Yüzme kas yaparmı sence?

• Hayir tam tersi vucudunuzun sekil almasini saglar kas yapacagini sanmam

• Peki tamam sagol yardimci olduğun için ☺

• yüzmek bence.

0|1
    0|0
    • Yüzme kas yaparmı sence?

• Öyle Herkül gibi yapmaz adamı ama vücudu güçlendirir, tüm kasları çalıştırır diye biliyorum.

• Spor iyidir spooorrr 😜
    Yüzme ve fitnessssss

0|1
    0|0
  • Yürüyüş

0|0
    0|0
  • Yüzme cok iyidir. Butun kaslari calistirir. Anında sıkılastirir

0|0
    0|0
  • yüzme ve ip atlama çok eğlenceli hem de yorucu veya voleybol basketbol

0|1
    0|0
  • Gonlunden gecendir

0|0
    0|0
  • yuzmeeekk

0|1
    0|0
  • Yüzme

0|1
    0|0
  • her an yapabileceğin şey ip atla

0|0
    0|0
  • Evde uzanmak.

1|2
    0|0
  • Voleybol ya da tenis

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    33

Erkekler Ne Diyor 101

• aslında bu her vucuda göre değişir şöyle diyim vucudunun ihtiyacı olan neyse doğru spor odur. ölçü bu olmalı bence
    yüzme ve basketbolu öneririm, kolay gelsin :D
    https://www.youtube.com/watch?v=ChAxvgd9_kM

0|1
    0|0
    • Yüzmek kas yaparmı?

• Peki anladım tesekkurler

• Rica ederim

• https://www.youtube.com/watch?v=ChAxvgd9_kM
    yüzme ve basketbol derim ama yapacağın spor vucudunun bunu kabul etmesiylede orantılıdır faydası onuda belirtmek isterim...

0|1
    0|0
    • Yüzme kas yaparmı?

• Yüzme, görece olarak az da olsa kas büyümesi yapar ancak vücut geliştirme sporu gibi kas yapmaz. kasları çalıştırma ve güçlendirme diye düşünmek daha doğru bence...

• Profesyonel basketbol oynadım. Bunların yanında Yüzme, tenis, fitness, ve dağcılık yaptım. Yüzmeyi öneririm vucudu en güzel şekle sokan odur. Eğer vucut geliştirme falan düşünmüyorsan. Futbol, basketbol falan önermem çünkü uzun süre yapmadığın takım sporları olduğu için iyi oynayamazsın ve zevk alamazsın gibi geliyor. Önerim yüzme+koşu

0|1
    0|0
  • Yüzme tüm vücut kaslarını çalıştırır doğal olarak fit olursunuz ama vücut geliştirme sporu insanı hem fiziksel hemde ruhsal olarak doyuran nadir sporlardan hatta bana göre en iyi sporlardan birisi Ulu Önderimizinde söylediği gibi sağlam kafa sağlam vücutta bulunur vücut geliştirme yapan kişi sağlıklı beslendiği için hem fizik hemde mental açıdan çok iyi olur hormonları düzenlidir ve kişi sağlıkldır bunun dışında basketbolda güzeldir

0|1
    0|0
  • fitness ve yüzme abi.
    her tarafın çalışıyor ne güzel.
    ama hobi olarak yapılacaksa , wing chun , boks veya judo da çok iyi bana göre.

0|1
    0|0
  • Fitness dediğin şey koşu bandı, bisiklet gibi gibi body dahil olunca zaten kas yapmaya dönersin.
    Yüzme aşağı yukarı şınav gibi her kasını çalıştırıyor neredeyse. Kol yaparsin omuz yaparsın yüzme de ama uzun süre de hem daha sağlıklı yüzme.
    Body dersen kas yapmak için sadece.

0|1
    0|0
  • Yüzme

0|1
    0|0
  • Fitness kanks

0|1
    0|0
  • sen yuz kocum

0|1
    0|0
    • 1ay

yuzucem basladim yuzmeyede kas vucut yaparmi sence yuzme?

• 1ay

yapar bu sana bagli nekadar zorlarsan okadar yapar

• 1ay

anladım sagol kardes yardimci olduğun için

• yüzme iyi kardeş gögüs kafesin genişler.

0|1
    0|0
    • 1ay

biliyorum yuzme iyide hatta en iyi spor ama kas vucut yaparmi sence?

• 1ay

yapmz kardeş kas yapılması için her gün aynı yer çaliştirilmaz. bacak günü gögüs günü olur yüzerken her yerın çalişiyor. yüzmeyi haftanın 2 günü aralıklarla tam porsiyon doz protein tozundan sonra yaparsın oda max 1 saat olur ondan sonra direk geçip 2 saat dinlenmen gerek

• Yüzme

0|1
    0|0
  • yüxzme

0|1
    0|0
  • yüzmek bisiklet olsa gerek :/ en

0|1
    0|0
  • Yüzme...

0|1
    0|0
  • Crossfit, fitness, yüzme

0|1
    0|0
  • basketbol voleybol fitness yüzme yürüyüş koşu

0|1
    0|0
  • Fitness

0|1
    0|0
  • yüzme fıstık gibi

0|1
    0|0
  • En iyisi yüzme ve kürek çekme

0|1
    0|0
  • Basketbol yüzme ve fitness

0|0
    0|0
  • Yüzme veya yürüyüş

0|1
    0|0
  • yüzme

0|1
    0|0
    • 1ay

biliyorum yuzme en iyi spor ama kas vucut yaparmi sence?

• 1ay

tamamdir ;)

• Yüzme

0|1
    0|0
  • Futbol yüzme

0|1
    0|0
  • Kanka en iyisi yüzme başka hiç bir yere yönelme ben sana söyliyim

0|1
    0|0
    • 1ay

tamam kanka eyvallah oyle yapicam zaten bende yuzme en iyi spor biliyorum ama kas vucut yaparmi sence?

• 1ay

Yapar kanka natürel yaparsın en temizini yaparsın fitness gibi proteinle bir senede olmaz tabi ama iki senede yaparsın temiz yaparsın. Ne sarkar ne esiri sapa sağlam kalır.

• 1ay

Nede erir olacaktı orası

• fitnes basket

0|1
    0|0
  • tabi ki Bodybuilding

0|0
    0|0
  • Bodybuilding

0|0
    0|0
  • Bodybuilding