Neden ülkemizde sadece ''spor'' denilince futbol akla geliyor?

Havva Şevval Ergel, Ayşe Begüm Onbaşı. İsimlerini çoğumuz bilmiyoruz. Futboldan başka sporlarla pek ilgilenmiyoruz. Sporcularımız, Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edip dereceye giriyorlar. Hatta Ayşe Begüm, Güney Kore'de düzenlenen Aerobik Jimnastik turnuvasında altın madalya kazanıp dünya şampiyonu oldu. Büyük sponsorluk sözleşmeleri bulunmuyor, prim almıyorlar, Ferrari'ye binmiyorlar, kendilerini destekleyenlere küsmüyorlar.
Neden ülkemizde sadece ''spor'' denilince futbol akla geliyor?

3|1
16|13

En İyi Kız Görüşü

• her ülkede belli başlı sporlar böyledir zaten.

Mesela Amerikada Basketbola bakış açısı bizim futbola bakış açımız gibi

Futbola ne kadar önem versekte Örnegin basketbol'Da dünya çabında çok başarılıyız
    Fenerbahçe Basketbol takımı Avrupanın 1. kupasında finalde hakem hatasıyla kaybediyo avrupanın en iyi 2. takımı

diger yandan GS odeabank Avrupanın 2. kupasını alıyo

Anadolu efes ve doguş başarılı avrupada
    Voleybolda
    Eczacıbaşı , Fenerbahçe, Vakıfbank dünyada hatrı sayılır voleybol kulubleri

Diger yandan atletizimde Fenerbahçenin Sürekli şampiyonları çıkıyor

Dedigin dogru aslında futbola verdigimiz ilgiyi Diger sporlara versek açık ara avrupanın ve dünyanın en iyilerinden olabiliriz.
    Altyapı ve yapılanma diger sporlarda daha iyi ama ilgi biraz daha az

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sporcu yetişmiyor yetişse bile sponsor olan yok. Birde her Sporcu'da Milli olarak yetişemiyor. Bunun Lisansı var o bile para hadi lisas'lı oldun sponsorun yok Müsabaka'ya kayıt ulaşım, konaklama, yeme... Bunlar hepsi para yani ''Sponsor'' lazım. Sadece markalar, Şirketler para getirebilecek işlerle anlaşma sağlıyor.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Sanırım daha fazla ilgi görüyor.
    Hangi takımlısın derken bile futbolu kastetiyoruz.

0|1
    0|0
  • populer olduğundan

0|1
    0|0
  • İnsanlar sporu bilmiyor ki, günümüzde çoğu insanın spor yapmasının nedeni dış görünüş, gerçek spor bu değil, gerçek spor gönül vererek yapılandır.

0|2
    0|0
  • Yok bana öyle gelmiyor.

0|1
    0|0
  • Bizde spor denilince guresin akla geldigi gibi 😂😂😂

0|2
    0|0
  • Ben de bunu anlamis degilim. Takim tutmuyorum dedigimde garipseniyor. Futbolu sevmek zorunda dglm

0|1
    0|0
    • Takım sadece futbol için değildir. Adı üstünde Spor takımı bir çok spor branşı var kendini iyi anlatamadığın için karşındakine garipseniyorsundur.

• ben ne demek istedeğini anladım zaten eyvallah'ta F1 de takımları var. Ferrari, Mercedes Benz, RedBull gibi Ralli'nin de öyle diğer sporlar gibi... Sende haklısın birine Ferrari desen ne anlıyacak adam zaten Takım Futbol'dan ibaret sanıyor.

• @jorge. Aynen 👍

• Sporun aslı o

0|1
    0|0
  • Madalya kazanmak kolay değil

0|1
    0|0
  • Sanırım gündeme gelmiyor çünkü TV 'de spor programlarında %95 Futbol gösteriliyor

0|2
    0|0
  • Havva seysini hande erçel okudum

0|1
    0|0
  • Bir türkiye klasiği

0|1
    0|0
  • Valla sporu uyku olarak gören bir milletiz bence bunu sorgulamalıyız.

0|2
    0|0
  • Bilmiyorum

0|1
    0|0
  • Diger sporlara gereken ilgi gosterilmiyor

0|1
    0|0
  • Bilmemmm😃😃😃

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• ülkemizde spor denince akla gelen tek şey futbol izlenen tek spor futbol ama futbolda en başarısız ülkelerden birisiyiz

0|2
    0|0
  • Türkiyede en büyük yatırım futbola yapılıyor fakat başarısızlık konusunda başarı elde edende futbol. Basketbol, voleybol, jimnastik, yüzme, güreş , boks vs vs bunlara daha az yatırım var fakat daha fazla başarısı mevcut. Ülkece başarısızlığı seviyoruz. Gelişmekte olan bir ülke değiliz. Yerinde sayan hatta geri giden bir ülkeyiz.

0|1
    0|0
  • Bari futbolda başarılı olabilsek

0|1
    0|0
  • Digerlerini ilgisini cekmiyor insanlarin

0|1
    0|0
  • çünkü onda para var. kapitalizm sağolsın ve buna aelet olan insanlr

1|1
    0|0
  • büyük eksiklik
    en çok parayı ona yatırıyorlar

0|1
    0|0
  • yani sadeleşmiş ya klasik şeyleri hiç sevmem

0|1
    0|0
  • Yok be ole deme baskatbolun da hatri sayipir bir izleyici kitlesi var simdi 😃

0|1
    0|0
  • cahal bir toplumuz da ondan

0|1
    0|0
  • benm aklıma o gelmiyor

0|1
    0|0
  • 80 milyonun 79 milyonu fitbol seviyor cunki

0|1
    0|0
  • çünkü başka spor dallarına yatırım yok , o kültür yok...

0|1
    0|0
Yükleniyor...