Sporla sağlıklı kilo almak istiyorum?

Merhabalar. Boy 168 kilo 49 yas 18. Kendimi ne kadar zorlasam da bir yere kadar yiyebiliyorum. Yıllardır aynı boyda ve kilodayim. Sporla kilo almayı denemek istiyorum. Hem biraz da güçlenmem lazım. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim neler yapmalıyım. Teşekkürler :)

0|1
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• kasları çalıştırdığın zaman kas liflerin parçalanır ve yerine daha büyüğü daha iri olanı doğal olarak daha ağırı yapılır. İnşaat yapmak gibi düşün yediğin proteinler de tuğla çimento olsun. Elinde malzeme olmazsa ne kadar işçi çalıştırırsan çalıştır ilerleyemezsin. Bu işte beslenme en önemli şeydir. Kas kütlesi artırmak yani sağlıklı kilo almak için de 12-15 arası tekrardan oluşan 3 setlik hareketler yapıp kaslarını 2 gün dinlendirmen ve güzel uyuman lazım :) işin özeti bu daha ayrıntılı bilgi için sorunu sorabilir veya mesaj atabilirsin :)

1|0
    0|0
    • 2 gün dinlendirme çok değil mı?

• Evet anladım çok teşekkürler :)

• ne demek rica ederim :)

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 4

• Muhtemelen ektomorf yapılısınız. Yani ne yağlanıyor ne de kas kütlesi alabiliyorsunuz. Yine de bir Tiroid ve şeker baktırın. Eğer hormonal bir bozukluk yok ise ki ektomorfsunuz demek bu, o zaman sadece spor değil sağlam bir beslenme programı uygulamanız gerekir. Tahmini 1343 kalorilik bir BMR'ınuz var. Hayat tarzınıza göre sedanter vs yaklaşık 400-500 kalori fazla ki bu durumda toplam kalorinin %60'ı karbonhidrat, %30 protein ve %10 yağdan gelecek şekilde beslenin ve haftada 3-4 gün spor yaparak (orta ağırlıkta 15-20 tekrarlık setler) 1 ay genel durumunuza bakın... Detaylı bilgi için ayrıca sorabilirsiniz...

1|0
    0|0
  • spor kilo aldırmaz.

Kilo almak istiyorsanız yemek saatlerinizi öğünlere ayırın 5 saate bir yemek yiyin ve bu yemekler öyle geçiştirici öğünler olmasın.

0|0
    0|0
    • Kas kütlemi artırarak kilo alabileceğimi dusunuyorum. Bu konuda spor salonlarının çalışmaları oluyor diye biliyorum

• yazdıklarıyla seviyesini belli ediyor herkes. Neyse soran arkadaş istediğine inanabilirsin hayat senin hayatın. Bu apaçiyle daha fazla uğraşamam ben.

• Nolur versene o diyeti cidden ihtiyacım var 😊

• ben de kaç kere doktora gittim hep büyüyünce düzelir kilon iyi diyip geçiştirdi

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...