Sporla, zayıflamayla ilgili bilgisi olan var mı?

1.5 yıldır spora gidiyorum ilk 8 ay düzenli gittim sonra kilo gitmeyince yavaş yavaş sporu azalttım, ramazan nedeniyle tamamen bıraktım. Üyelik halen var ama sporda pazartesi yine başlayacağım ve diyetisyene gideceğim. İlk ayım da 9 kilo verdim sonra sonra 8 ayda yavaş yavaş 20 kilo verdiğim oldu belki daha fazladır. Ama şu an yine biraz aldım. Tartılmadım ama 95 varım şuanda. Boy 1.80. Şimdi benim sorunum bacaklarda, basen kısmında. Onları nasıl eritirim 3 ayda. Basen ve bacaklarım çok kalın. Hedef 78 kilo falan. Bu kiloya ulaşınca basen kısmı erirmi. Yorumlarınızı bekliyorum. Pazartesi sıkı bir spor ve diyete başlıyorum 😊😊

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Hocam 1,5 yıldır gidiyorsun. Günlük kalori ihtiyacını hesapla. Örneğin günlük 2500 kalori. sen 2300 almaya başlayacaksın. Kilo düşürmek istediğin için protein ağırlıklı beslen. kabonhidratlar kompleks olsun. ve yüksek ağırlıkla çalışki kalp rütmin yüksekte tutsun. inanıyorumki hem kilo hem yağ düşüşü yaparsın rahatlıkla. bu düzen disiplin sabır isteyen iş.

0|0
    0|0
    • Şöyle birşeyde ekleyeyim, ağırlık çalışmaya başladıktan sonra kilo vermemeye başladım. Sadece kardio yaparak ve basen karın hareketleriyle gidermi. Birde bazı hafif ama hızlı bacak ağırlık çalışması yapabilirmiyim. L-carnitinede alıcam. Cardiodan sonrada 30dk yüzme (20 metre havuz,20 30 arası tur atıyorum)

• Ağırlık çalışsırsan tabiki kilo vermezsiniz
      Sebebi çok basit
      Yağ kütleniz azalıp kas kütleniz oluşur
      Kas kütlesi yağ kütlesinden daha çok ağırdır
      Tabiki kardio iyi bişey futbol öneririm. Basen karın hareketi ordaki yağı düşürmez sadece sıklaştırır
      L cartine alma para tuzağıdır
      Onun yerine BCAA alın faydalı ve iyi bir markadan
      Size cartine den daha çok fayda sağlar
      Vücuttaki amino asit artarsa Protein daha çok salgılar. Protein miktarı artıkça yağ yakımı daha kolay olur. Protein ağırlık beslenin ve tüm dertleriniz den kurtulun :)

• Şuanda 30 dk yürüyüş/koşma,15 dk bisiklet,10 dk cross yapıyorum. Sonra mekik hareketine geçiyorum. Sonra bacak kaldırıyorsun ya hani mekik gibi ama bacaklarıda çalıştırıyor birde onu yapıyorum. Squat yapıyorum 3 set 10 tekrar bir şey daha var bacak çalıştıran dizi falan kırıyorsun onuda yapıyorum (isimlerini bilmiyorum k. b) Pro Dual Leg Press Calf Extension birde bu aletten bacak çalışıyorum (nette buldum aletin adını 😬) Sonra yüzme. Haftaya pazartesi 1 hafta olucak ana bacaklarda sanki bir gelişmişlik görüyorum incelmeye başlıyor.3 Ayda inşallah komple gider

Yükleniyor...