Avrupa Atletizm Şampiyonasında birinci olan atletimiz Yasemin Can! Neden Kenyalı değil Konyalı sporcularımız yok?

Avrupa Atletizm Şampiyonasında birinci olan atletimiz Yasemin Can! Neden Kenyalı değil Konyalı sporcularımız yok?10 bin metrede Avrupa Şampiyonu olan atletimiz, elbette gururlandık! Tebrik ediyorum kendisini.

Ancak artık başka yerde yetiştirilmiş, fizik yapısı müsait sporcularla bir yerlere gelmek sizin de canınızı sıkmıyor mu? Neden alt yapı yok, neden burada doğmuş/yetiştirilmiş sporcular da yüzümüzü bu kadar gülümsetemiyor?

Siz ne düşünüyorsunuz?

6|7
28|61

En İyi Erkek Görüşü

• valla bu ülkeden hiçbir alanda bir cacık olmadı, hayla olmaz. niye? çünkü bizim ülkemiz yeniliklere kapalı, hiçbirşeye değer vermiyorlar, önem vermiyorlar, iplemiyorlar, varsa yoksa kendileri, cepleri. hiç demiyorlar ki bu halk ne yapar, nerelerde iyi, nasıl yapsakta yeni şeyler üretsek, yok anasını satıyım. varsa yoksa devleti nasıl zkeriz, nasıl geçiririz, nasıl halkı sömürürüz hep kafaları ib, neliğe çalışıyor. o yüzden umudu kes bu ülkeden, bu ülkedenbir nane olmaz. bu kadar açık konuşuyorum. çünkü bu ülke vatandaşıyım. ileri görüşlüyüm. insanları biliyorum. yaşadım. gördüm. ondan diyorum zaten cacık olmaz diye. bak elin afrikasından kalkmış gelmiş azim etmiş bir yerlere tutunmuş birisi? devlet bile bu kadına hiç yardım etmemiştir kim bilir. bir tane üniversitede araba yapmışlar adıın unuttum. devlet onu görmedi hiç? destek vermedi, önemsemedi. mesela bir kaç saat evvel tv'de bir tane ablanın rahatsızlığı varmış, ve bu ülkede onun tedavisi yok? al işte sıçtık resmen, yarın bizim başımıza gelse avrupaya gidecez, eee niye bizim ülkemizde çözümü yok? çünkü yönetim kötü, yönetim zayıf, yeniliklere kapalılar işte. o yüzden millet perişan, ulan bari kadına yardım edin destek olunda avrupada sağlığını bulsun, zötüne koyam tayyip o kadar diyorsun bu ülkenin kasasında trilyonlar var, e güzel kardeşim o zaman yardıma ihtiyacı olanlara yardım etsene? hee tabi sen var diyorsun belki yoktur. sömüre sömüre ziktin ülkeyi zaten, birde o demagojik hareketlerin bitti artık.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yok Şekerim boy moy bahane. Bu ülkede çoğu insan spor bilinciyle yetişmiyor. Sporcu olupta napacan aç kalırsın' diye kaç tane kişinin küçüklükten söndürmüşler hayallerini isteklerini hayatın paradan ibaret olduğunu sananlar.
    Bunun birçok Örneği var. Derslerine engel olur bilmem ne diye uzaklaştıranda var ona paramı verecek diyende, otur oturduğun yerde kız kısmı yapar mı? Diyende var.
    Hatta kendi keyiflerinden sigarasından oyundan buyundan kesmeyip para yok diyende.
    Kabul onların fiziği buna müsait olabilir ama ben şunu gördüm. Küçüklükten beri bu sporla uğraşan insanlar ona göre gelişiyor. Ve bakın birçoğunun manken gibi fiziği var. Yani ona göre şekillenmiş. O disiplinle büyümüş.
    Ne olursa olsun bu bir bahane değil insan kendini geliştirebilir.
    Spor yaparsın diye illa sporcu olmanada gerek yok. Tavsiyem spor Hayatınızda hep Olmalı. Spor insanın kendisini bulmasında çözümlemesinde kendi içsel dönüşümlerinde yardımcı. Spor insanın kendine ayırdığı vakittir. Hem sağlam kafa sağlam Vücutta bulunur. Haftada bilmem kaç kerecik bile fazla geliyor. Lütfen kendinizi mahrum bırakmayın ve tüm herkesin Önünü açın

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 60

• hayatımda böyle bir yasemin görmemiştim o değilde

4|2
    0|0
  • Çünkü özellikle kadınlarımız genetik özellikleri nedeniyle atletiklikten uzak yapıda, kısa bacak, kuvvetsiz alt gövde vesaire.

Uygun olanları da çocukluktan destekleyecek bir yapı, sistem, tesis yok.

Haliyle atlet yapılı Afrikalıları buluyorlar.

0|1
    0|0
  • Konyalılar laf üretir, Kenyalılar iş..

3|1
    0|0
  • Olmaması gayet normal çünkü spor ülkemizde bir lüks. Yani ben burada sokakta top oynamaktan bahsetmiyorum tabiki. Lisanslı sporcu olmak gerçek anlamda lüks. İnsanlar asgari ücretle geçinmeye, çocuklarını da okutmaya çalışıyorlar. Bu kısır maddi kaynakla herhangi bir branşta profesyonel klüplere para ödeyebilecek durumu yok çoğu ailenin. Bu da ilk başta dediğim gibi sporcu olmanın (eğer çok özel bir yetenek değilseniz) parası olan belli bir zümreye daha yakın olduğunu yani lüks olduğunu gösteriyor. Bizim ne kadar altyapımız olursa olsun yine devşirme sporcularımız olucak çünkü önce insanlarımızın refahını sağlamalıyız. Sonrasında 78 milyon kişilik ülkeden sporcu çıkmama olasılığı yok zaten. Ben böyle düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Çünkü Etiyopyalı, Kenyalı, Tanzanyalı ve Jamaikalı kişiler hızlı koşmak söz konusu olduğunda diğer bütün insanlardan üstündürler. En hızlı koşan insanlar bu milletlerden çıkar. Genetik faktörler önemli rol oynuyor.

0|0
    0|0
  • Önce o soruyu kendine sor surda yüksek tempoyla 50 metre koşun desem nefesi nötünüzden alır koşamazsınız

0|0
    0|0
  • Bizde atlet yetiştirecek kapasitede hoca da yok tesiste. Bu yüzden Avrupa ülkelerinin bu tür afrika ülkelerinde açtıkları tesislerden oyuncu devşiriyoruz. Bizde yetenekli sporcu olabilir ama tesis ve hoca yok. Yani çocuk çok akıllı ama okul yok gibi düşün.

0|0
    0|0
  • yabancı ülkelerdeki babalar:benim oğlum geleceğin futbol yıldızı olacak
    bizim ülkedeki babalar:top oynayıp ne yapıyon sanki messi olacan cano
    aha bu yüzden

0|0
    0|0
  • Sen sanırım spor dallarındaki Türklerin ne kadar iyi olduğunu bilmiyorsun

0|0
    0|0
  • Sıkmıyor kanks

0|0
    0|0
  • Türkiyede de iyi sporcular var. Misal rio olimpiyatlarına gidecek milli sporcumuz dün bıçaklandı. Önünü açan yok ki spor gelişsin.

1|0
    0|0
  • tüm spor branşlarında malesef böyleyiz. milli gururumuz boksör gokhan saki de hollanda da eğitim almıştır. örnek çok

0|0
    0|0
  • Önemli olan Türkiye bayrağının dalgalanması çoğu Avrupa ülkesi böyle sporcularla şampiyon oluyo zaten

0|0
    0|0
  • şöyle düşün fransa milli takımında afrikalılar var alman milli takımında yarısı alman bile değil yani tek bizde değil

0|0
    0|0
  • Bizim kızlarımız yürüyemiyor bile topuklulardan efendm.

0|0
    0|0
  • Çünkü sabırsız bir milletiz, disiplinli çalışmayı da sevmiyoruz. hak ettiğimizle yetinmiyor haketmediğimize göz koyuyoruz. Dolayısıyla bizim konyalılarda da ancak dopingle birşeyler oluyor.

0|0
    0|0
  • En basit örneği ne biliyor musun ben savunma sanati ogrenmek istedigimde ailem bana sunu dedi hayir gidemezsin senin kavgayla Isin yok. Basketbol kursuna gideyim hayir tehlikeli gidemezsin türkiye de öncelik aile destegidir o olmayinca devlet ne yapsin

0|0
    0|0
  • bizim dediğin gibi fizik olarak o kadar iyi değiliz binde bir çıkıyor onlarda hepsinde öyle kapasite var. rabbim onları öyle yaratmış (gögüs kafeslerinin hacimleri daha büyük diye biliyorum siyahi insanların) ayrıca boy olarakta biz dezavantajlıyız

0|0
    0|0
  • Belki kahramanmaraşlı? ne biliyorsun ki

0|0
    0|0
  • Varsın olmasın bu sekildede başarı sağlanıyor bak abd bak fransa

0|0
    0|0
  • Beceremedigimiz işleri başkalarının yapmasından umut bekler olduk bu da hazir yiyicilikten başka bir şey değil.

0|0
    0|0
  • Oysa ki #MUŞ lu da olabilirdi değil mi? 0_0

0|0
    0|0
  • Bir bayan olarak neden peki kendine meslek olarak bu dalı seçmedin ve kızın filan olursa bu spor dalından geçimini sağlamasını ne kadar istersin? İşte bu sebplerden ötürü ülkemizde atletizm dalında fazla bayan sporcumuz yok.

0|0
    0|0
  • Gotünü kaldıramıyor bizimkiler.

0|0
    0|0
  • Çünkü Kenya merkez atlet herkes.

0|0
    0|0
  • Ülke olarak eğitimin her dalında gerideyiz bunu kabul ettiğimiz gün bişeyler değişmeye başlayacak

0|0
    0|0
  • Bu kadını yolda görsem turist zannederim.

Oysa bizim vatanımızı temsil ediyor işe bak

#BeyazMelek

0|0
    0|0
  • Ne var bunda Avrupa daki milli takımlara bak Fransa Milli futbol takımında beş tane fransız var alayı devşirme bizde adete uyalım

0|0
    0|0
  • ulan şu soruyu ikinci defa avrupa ateizm şampiyonası diye okuyorum :D

0|0
    0|0
  • Konyalı sporcu mu puhahahah konya adeta bir Çomaristan ordan sanatçı, sporcu çıkmaz çıksa çıksa çomar çıkar

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    30

Kızlar Ne Diyor 27

• Ülkemizde bilime sanata ve spora değer verilmiyor. Kimse benim çocuğum şarkıcı olacak, basketbolcu olacak demiyor. "Doktor olacak doktor." Sanki herkes birbirinin tıpatıp aynısı. Herkesin farklı ilgileri var yetenekleri var. Herkes doktor olmak için doğmuyor. Herkes doktor olmasında zaten. Her meslekten insana ihtiyaç var.
    Kısaca tamamen iş ailede başladığından aile faktörü diyorum.

0|0
    0|0
  • Spor olarak hiv alt yapimiz yok maalesef bu tur atletizm veya olimpiyat oyuncularina ulkede maddi destek verilmiyor cunku.

1|0
    0|0
  • Bu adamlar ulkesinde ac zate. Alip Turk Vandasligina geciriyorlar.
    Ama Turk kokenli Sporcularda da is yok. O survivor senin, iste stil benim geziyorlar.

0|0
    0|0
  • Spora sanata eğitime yapılacak yatırımla cami yapıyorlar çünkü.

0|1
    0|0
  • genlerimizde yok bu konuda yeterli altyapimiz yok

0|0
    0|0
  • Doping skandallarından sonra iyi olan kazansın diyorum sonuçta ülkeyi temsil ediyor bence.

0|0
    0|0
    • Kendisi 5000-10000 dublesi yapan 3. kadın oldu tebrik ediyoruz 5000 metrede ikinci altını da almış hayırlı olsun.

• Çünkü türk milleti tembeldir ve ayrıcada yobaz oldukları için babaları spora bok gözüyle bakıyor ve haliyle izin vermiyorlar

0|0
    0|0
  • genetik yapılarımız her şeye müsait olmayabilir
    ego oluyor 2 destekleyince bizimkilerde sonra parayı görüp boka batuyorlar

0|0
    0|0
  • spor diyince sadece futbol aklımıza geliyor da o yüzden, bütün alt yapı futbol üzerine yapılıyor bütün paralar onlara aktarılıyor bu kadar öneme rağmen bir başarılarıda yok. diğer spor branjları bilinmiyor resmen

1|0
    0|0
  • Ailelerin geri kafaligi yuzunden

0|0
    0|0
  • Yetersiz beslenme vence en büyük nedeni. Zaten fiziksel olarak musait olmadigimiz branslarda cocuklar yetenekli olsa dahi beslenemiyor. Dogru egitimi almiyor. falan filan.

0|0
    0|0
  • Ateizm diye okudum beynimi yaktın @AkıllıOlReis

0|1
    0|0
  • Çünkü gereksiz olan herşeyle daha çok uğraşıyor devlet miller

0|0
    0|0
  • Bu nasıl yasemin aqq

0|0
    0|0
  • Spora ilgi az.

0|0
    0|0
  • ülkede köprüden başka hiç birşey gelişmiyorda ondan, çoğu şey kalitesiz

0|0
    0|0
  • Aile ve çevre diyorum ben

0|0
    0|0
  • Yasemin Can demek... hömm

0|0
    0|0
  • Tebrikler👏👏

0|0
    0|0
  • gururlandık baya

0|0
    0|0
  • Altyapımız yok.

0|0
    0|0
  • Spora gereken önem verilmiyor

0|0
    0|0
  • Olan da dopingli cikiyor maalesef. Bkz. Asli cakir alptekin nevin yanit gamze bulut

0|0
    0|0
  • Ülkede alt yapi yok. Doping olmayan atlette pek kalmadi zaten.

0|0
    0|0
  • Türk olması yeter

0|0
    0|0
  • Aynen 100% katiliyorum. Bunun adi islerine gelmemek yetistirememek...

0|0
    0|0
  • Kenyaliları vatandaşlığını alalım. Suriyeliler lden kat be kat faydalilar. Adamlar koşuyor. Yılda iki defa dogurmuyorlar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...