Kapat

Reglken yıkanmanın sonuçları?

regl döneminde yıkanmak neye yol açar? ben regl oldum ondan sonra 10 dk geçmeden hemen kanama oldum çok korkuyorum...

0|0
12|9

En İyi Kız Görüşü

• Tatlım doktorlar aksine faydalı olduğunu söylüyor..Ben şahsen hergün duşa girerim regl ide hiç takmam.Hiç bir sakıncasını görmedim bunca yıl aksine temiz olduğumiçin sağlık sorunu yaşamadım..

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 9

• İyi yapmışın kanamanı arttırır ve ağrını azaltır sıcak sula yıkanman rahatlatır. Ağrı kesiciden iyidir ağrı kesici kanamayı azaltır ağrıyı keser ama sonrasında ağrıların daha sancılı olur ama yıkandığında sıcak su ile karın altını güzelce sıcak tutabilirsin. Birde sıcak su torbası kullandığında oranın tam üzerine koyma yakın kısımlarına koy zararlı olur yumurtalıklarını çatlatır.

0|0
    0|0
  • bir ara hemşire sevgilim vardı. o dönemlerde her gün duş alır, karın kısmına ılık su tutardı. hem rahatlattığını hemde ağrıyı azalttığını söylerdi.

0|0
    0|0
  • bunları biliyor olman gerekmez mi? yıkanılmayacağını ben bile biliyorum

0|0
    1|2
  • ılık su ile yıkandığında daha çok kan gelir ve rahatlarsın diye bilmekteyim.

0|0
    0|0
  • Yıkanabilirsin bir sakıncası yok.

0|0
    0|0
  • biraz beklemen gerekirdi

0|0
    0|0
  • biraz bekleseydin iyi olurdu

0|0
    0|0
  • öğrenmiş oldun işte

0|0
    0|0
  • kızlarda olan bişey korkma...

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 11

• sorunun ikinci kısmında ne demek istedin ?

regl olunca en fazla kanın biraz kesilir ve karın ağrısı yaşarsın ama devam eder.

0|0
    0|0
  • Reglken yıkanabilirsin,zararı yok aksine faydalı.

0|1
    1|0
    • ciddi misin?

• aynen temizlik imandandır ::)

• İyi yapmışın kanamanı arttırır ve ağrını azaltır sıcak sula yıkanman rahatlatır. Ağrı kesiciden iyidir ağrı kesici kanamayı azaltır ağrıyı keser ama sonrasında ağrıların daha sancılı olur ama yıkandığında sıcak su ile karın altını güzelce sıcak tutabilirsin. Birde sıcak su torbası kullandığında oranın tam üzerine koyma yakın kısımlarına koy zararlı olur yumurtalıklarını çatlatır.

• Su dolu küvete girmek zararlı kendi kendine mantar olursun duş almak faydalı sıcak su ile kan damarların yumuşayacagı için kanın daha rahat sulu sekilde akar pıhtı seklinde akarken ki sancını keser

0|0
    0|0
  • sıcak damarları acar

0|0
    0|0
  • sıcak damarları acar zararı olmaz

senin için belki faydalı bile olabilir

ben denemedim

0|0
    0|0
  • ben yıkanıyorum bişi olmuyor nolcakki ama küvete girmemelisin galiba iğrenç olur o:/

0|0
    0|0
  • belkı kısıden kısıye degısıyordur benım agrım artar dırek ufakta olsa usutme oluyor cunku ve kesıntı oluyor kanamada ondan sonra ara ara gelıyor sureklı bosuna sureyı uzatmıs oluyorum. yogun gunlerde almanı tavsıye etmem

0|0
    0|0
  • zararı yok sancıyı dindirir

0|0
    0|0
  • Bazı doktorlar mikrop kapılabiliceğini söylüyor çünkü anüsün ağzı bayaa açılmış oluyormuş ben yıkanmıyorum

0|0
    0|0
  • Dus yapabilirsin birseye yol acmaz hatta cok iyi gelir... Agriyi hafifletir ve rahatlarsin... Küvetin icine girmemelisin ama cünkü reglken mikroplara acik hale geliriz... Ben reglken dus yapiyorum cok iyi geliyor bana...

0|0
    0|0
  • sonuçları = rahatlamak temiz olmak koku olmaması vs.

yani kısaca korkucak bişi yok rahat ol.

1|0
    0|0
Yükleniyor...