Bekar erkeklerin eksiği nedir?

ben hiç evlenmedim. evlilik kurumuna saygı duyan ve amaçlarının en başında bir aile sahibi olmayı tutan biriyim. bir evlat sahibi olmadan anne/baba olmanın ne demek olduğunu anlamanın mümkün olmadığını tahmin edebiliyorum. fakat evlenip çocuk sahibi olmuş kişiler toplumun gözünde öyle bir level atlıyor ki, sanki galaksi değiştirmişler gibi. işin ekonomik ve sorumluluk kısımlarını geçecek olursak, evli ya da evlenip boşanmış bir erkeği bekar bir erkekten ayıran, evliye ''deneyimli'', bekara ise ''toy'' dedirten en belirgin fark nedir?

(ekonomik ve sorumluluk yönünde evlenmeden önce deneyim kazanıp başarılı olabilen kişileri bu durumdan tenzih etmek için ayırdım)

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Bekara toy denilmesinin sebebi ülkemizde evlenmenin bir b.k zannedilmesi. Beklenen şudur: erkek okulunu bitirir, askere gider gelir, işe girer, evlenir, sonra çocuk sahibi olur. Toplumun kitabında bu yazıyor, sen bu kitaptakileri yerine getirmezsen onlar tarafından eksik olduğun düşünülüyor.

İnsan kendinde eksiklik hissetmiyorsa başkalarının ne düşündüğünün önemi yoktur. Başkaları sırf "Eskiden yarımdı, şimdi tamam oldu." desinler diye evlenecek değilim. Özellikle yaş ilerledikçe bekarlık daha güzel oluyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• sürekli bekar kalmak istemeleri olabilir

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bekar olmanın avantajı özgürdür evli erkekten eksik bir yönü yoktur. Sadece evli erkek daha çok sorumluluk sahibi olur.

0|0
    0|0
  • Bekar erkeğin evli bir erkekten tek farkı çocuk ve resmi eşidir.Evlilerden daha deneyimli bekarlarda var.Bekarlık yaşlanınca zor olur o kadar, bunun dışında bir eksisi yok.

1|0
    0|0
  • evlenmeden ev ve aıle sahıbı olamıyorsunda ondan hz muhammet (sav) bıle evlılık dını tamamlar demıstır

0|0
    0|0
  • aslında öyle bir fark yok..

sadece sorumluluk sahibi olmak insanların o gözle bakmasına sebep oluyor..

oysa çevremizde hiçde sorumluluğunun farkında olmayan çok anne-baba görebiliriz...

0|0
    0|0
Yükleniyor...