Hacimlenmek isteyen bir sporcu nasıl beslenmeli?

Ne kadar kalori almalı? Protein, yağ, karbonhidrat oranı nasıl olmalı?

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• kılon ve boyunu soylersen soylerım (:

0|1
    0|0
    • Teşekkürler zaman ayırdığın için :). Söyliyim hemen 175 70 kilo %18 yağ,%43 kas.
      Göğüs:96
      Bel:83
      Omuz:120
      Kol:35

• 140 170 gram aralıgında proteın alman gerekecek normalde erkeklerde bıraz daha yuksek soyluyorum ben vucut kompozısyonu farklı oldugu ıcın 170 alsan daha ıyı olur yanı altına dusmemeye gayret et bıraz daha yogun karbonhıdrat alman gerekecek 130 cıvarı cunkı hacım kazanmak ıstıyorsun yanı soylede hesaplanabılır yedıklerının %60 ı karbonhıdrat olmalı ve %20 doymamıs yaglarla beslenmelısın

• Çok teşekkürler. Bir de 130 gram karbonhidrat fazla mı ki 350 civarı almam lazım sanıyordum ben.

En İyi Erkek Görüşü

• Boy kilo nedir, şimdiki ölçüler nedir?
    Genel olarak hesabı vereyim yine de.
    Öğününün yüzde 60 ı karbonhidrat 30 u protein 10 u yağ olmalı.
    İdman yapıyorsan idmanın ağırlığına göre kilogram başına 1.2 ile 1.5 gram protein alman gerekiyor.
    Kalori hesabı yaparken de yaktığın aşağı yukarı kaloriyi bulup ekstra 500 1000 kalori eklemen lazım buna.

0|1
    0|0
    • Öncelikle teşekkürler zaman ayırdığın için. Söyliyim hemen :) 175 70 kilo %18 yağ,%43 kas.
      Göğüs:96
      Bel:83
      Omuz:120
      Kol:35

• Nerden hesapladın bilmiyorum ben bir tane siteyi kullanıyordum güzel sonuç veriyordu şu an mobilim ekleyemiyorum ama bulursam eklerim. Senin durumun da biraz ekstrem 18 yağ oranı ciddi bir rakam. Memen var nerdeyse. Bulk falan değilsen sıkıntı yani. Body forum u bir kurcala bakalım olmadı bir soru sor oradakiler daha sağlıklı cevap verir sana.

• %18 o kadar da fazla bir yağ oranı değil bence. Sen ama herhalde o yağ oranına o göğüs demek istiyorsun göğüste biraz yağlanma var doğru ama öyle kötü durmuyor, tabi çok sıkı da durmuyor

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...