İlk adımı erkek mi atmali? Bir kızın size teklif etmesi hoşunuza gider mi?

Sizce illa hep erkek mi önce davranmalı , o mu konuşmak için yanınıza gelmeli , ilk adımı o mu atmalı , o mu teklif etmeli? Bir kız teklif edemez mi? Bir kızın size teklif etmesi hoşunuza gider mi yoksa onu basit ya da kolay bir insan olarak mı algılarsınız? Kafamı karıştıran bir soru

0|0
14|58

En İyi Erkek Görüşü

• Her zaman söylediğim şey. Ortada bir aşk varsa iki tarafta bir birilerini seviyor ise kızı erkeği bilmem. Seven konuşmalı. Fırsatlar değerlendirmeli. Sence de saçma değil mi? Neden bir kız aşkını itiraf etti diye kolay bir insan olsun ki. Bence üstün bir varlıktır. İlk adımı erkek ya da kızın atması önemli değil. O an ki fırsatı değerlendirebilmek. Çünkü zamanın bizi nereye nasıl bir durumda götüreceğini bilmiyoruz. Bu gün seviyorsak ve sevdiğimizden eminsek söylemeliyiz. Yarına yaşayacağımız bile meçhul. Mantıklı davranmak lazım. Açık söylemek gerekirse ben hayatım boyunca hep kızların erkeklerden tepki beklediğini gördüm. Ama yanlış. Peygamber efendimizin güzel bir hadisi var. Seven sevdiğine onu sevdiğini söylesin. Bu kadar güzel bir söz varken ortada erkek ya da kız ayrımı yapmak mantıksız. Ayrım yapıyorsunuz demiyorum. Genel gördüğümü söylüyorum. Utanmayı çekinmeyi bir yana bırakıp akıllıca ve mantıklıca söylemek gerekir.

5|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 57

• Cesur bir kız derim. Taktir ederim. +1 puan veririm.

Bana güzel ve uygun geliyorsa da çıkarım.

4|2
    0|0
    • Açıkça söylemek gerekirse ben buna cidden inanmıyorum böyle diyosunuz ve teklif eden kızları hazır elde edilmiş ya da basit gördüğünüzü düşünüyorum genel olarak

• Hayır tabiki görmüyorum çünkü hep erkek önce davranır bayan ağır olur diye bir kavram var o yüzden erkeklerin öncelikli olması bize öğretilmiş bu bize doğal geliyor ama bir bayanın konuşması hislerini belli etmesi hafiflikmiş gibi yargılanıyor buna kızıyorum

• Yargılayanlara kızıyorsun ama "böyle bir kavram var" da diyorsun. Öyle bir kavram, sen dediğin için var... Sen öyle bir kavram yok dediğinde, o kavram yok olur...

• belli edebilir. teklif etmeye mecbur bırakabilir. eğer karşılıklıysa erkek mutlaka ilk adımı atar. eğer atmıyosa olmayacaktır. bir de teklif edip reddedilmesin psikolojisi bozulur. az biraz nazlı olması gerek kızın yani teklifi eden taraf olmadığı gibi aynı saniyede evet dememeli. olayın şokunu atlatmak için zaman istemeli ne biliyim aynı günün akşamı veya ertesi gün kabul etmeli falan.

2|0
    1|0
  • ben bir kızdan teklif beklemem hatta bana yavşamasını bile istemem.O sadece ben ona aşkla baktığım zaman o da hoşlanmış bir şekilde gözlerini kaçırmalı.Fazlasını yapmamalı utanmalı..Utanmak çok güzel bir duygudur ama bir bayanda olduğu zaman daha da güzeldir.

4|0
    0|0
    • Sanırım açıkca söylemese bile bir çok erkek bundan hoşlanıyor

• zaten böyle de olması gerek taraflara yakışan bu..

• bir kız da teklif edebilir. erkeğin de hoşuna gider.

bu şekilde davranan bir kızı erkeğin basit görmesi onun öküzlüğüdür

3|0
    0|0
  • Teklif edeceğin çocuk fırmala bir şeyse uzak durmanı tavsiye ederim ilişkinizin ilerleyen dönemlerinde sorun yaaşrsın ama çocuk sessiz sakin belki çekindiğinden sana gelip teklif edemiyor zaqman zaman da bakışıyorsanız gidip konuşmanda bence sakınca yok. Bir bayanda duygularını dile gitirebilir, ilk adımı atabilir.

1|0
    0|0
  • benim gördüğüm kadarıyla hep kadınlar illa erkek gelsin konuşsun istiyor ilk önce o bu akşam bir yerlere gidelimmi denmesini bekliyor sanırım bu genelde kadınların yapısında var ama ben bunun tersininde olabileceğini düşünüyorum neden olmasın ben hiçbir zaman basit bir kişi olarak düşünmem öyle birşey olmazda velevki oldu empati yapmayı denerim

1|0
    0|0
  • İlk adımı kimin attığı önemli değil. Aksine ilk adımı atan taraf benim gözümde cesurdur. Değer verilmeyi ve saygıyı fazlasıyla hak eder.

3|0
    0|0
  • En güzeli ikisi birden adım atmaya baslasınlar ve ortada bulussunlar :)

3|0
    0|0
  • Herseyi erkeklerden bekliyorsunuz siz teklif ettiğinizde haberlere cıkıp sizi rezil mi ediyorlar?Kızlar teklif etsin artık.Bitsin su üniversitede 4 yıl boyunca sadece erkekten bir adım bekleyerek son bulan sınırsız bakısmalar

1|0
    0|0
  • keşke ben de ilk adım kızdan gelse...yani bana kız teklif etse..Ama ne yazıkki o şans beni pas geçmiş..

1|0
    0|0
  • erkek atmalı atmalı da kız da cesaretlendirmeli. bakışırken başlangıçta ya gülümsesin ya da bakmasınki adım atmayacağımıza karar verebilelim. Kızda adım atsa fena olmaz süper olur

2|0
    0|0
  • Bu tarz şeyleri duymaktan sıkıldım valla ya , kızlarda erkekler gibi açılabilir , bir erkeğe hislerini söyleyebilir.Kadınlar ve erkekler eşittir.Bunun aksini savunan kör kara bir cahildir.Bana bunları söyleyen bir kızın cesaretine hayran kalırım ve çok da mutlu olurum.

3|0
    0|0
  • Bir kızın bana çıkma teklifi etme olayına o kadar çok saygı duyarım ki, o kızı sevmesem de kabul ederim. Hem onun gönlünü hoş etmiş olurum, hem de sevgili olmasak da beni seven bir insanla, arkadaş olabileceğim bir insanla tanışmış olurum.

0|1
    0|0
  • benim hoşuma gider ama kabul etmem , bana ediyosa kim bilir kaç kişiye etmiştir kaç kişiye edecektir diye düşünürüm

1|0
    1|0
    • bence çok yanlış bir düşünce belki kız hayatı boyunca ilk defa birini sevdi ve ilk defa açıldı

• hadi ya git annene sor bakalım ya da ninene sor aşklarından ölselermiş bile bırak gidip söyleyip konuşmayı yanından bile geçerlermiymiş hadi devir eski devir diyeceksin kabul git konuş şakalaş eğlen ama bir kızın gidip çıkma teklifi etmesi neymiş peh

• ilk adımı erkek atmalı bence kız atarsa erkek havalanır ve ne yaparsam yapayım bu bende ayrılmaz der ve istediğin yapar kız sadece belli etmeli teklif etme işi erkekler kalmalı

2|0
    0|0
  • Şu an çooook uzun yıllardır devam eden bir ilişkim var evleneceğiz bu yıl. Benimki gelip bana teklifte bulunmuştu. Öyle herhangi bir yerlerim de kabarmadı. Hayatta öncelikleri farklı insanların egosu bilmem neyi kabarır belki ama sonuçta iki tarafta birbirine karşı cins. Birinden biri bunu teklif etmeli. Erkek kadın fark etmez bence.. Zaman kaybetmek istemeyen karşıdan beklemez çeker kolundan ifade eder kendisi. Hayat kısa, zaman geçiyor.

1|1
    0|0
  • Erkeğine göre değişir, eski sevgilim teklif etmişti bana, gayette hoşuma gitmişti, gayette güzel sürmüştü, ne basitledim ne küçülttüm gözümden...

Kimi erkekler vardır prensip gibidir kendisinde teklif etmez adım atmaz, çünkü gelen geçen hep peşlerinde e bir adım da biz atak desek bizim ne farkımız kaldı, burada farktan kastım fark oluşturma kastı değil, görünüş itibariyle yanlış anlaşılmak, çünkü hep yanlış anlaşılırızzz

O yüzden bu dengeyi kurmak zordur, kız da yeri gelince mücadele etmeli erkek kadar olmasada

cut.

0|0
    0|0
  • çok güzel bir soru valla. çpk iyi bir noktaa. bende nefret ederim herşeyi erkeğin yapma zorunluluğundan. bakarım kızlara aman yok ben yapmam o yapcak ben kızım teklf etcem demeleri yok muu. ne saçma bir sistem. çoook hoşuma gider ayrıca teklif etmesi :) kızlarda şu şeyi aşsa erkek gibi olsa daha güzel mantıklı hoş olur

1|0
    0|0
  • şaşırmıyorum daha önce edildi ama benim istemediklerim tarafından. Belki burçlar etkili bu tekliflerde

0|0
    0|0
  • bence içinden n gecyorsa onu yap yasam heran tukenyor

dusunursen yapamazsın bunu

git söle en fazla reddedilirsin ne var bunda

1|0
    0|0
  • ya işin kuralı erkeğin teklif etmesi kız eğer istiyorsa artık çok belli eder. erkekte isterse gider konuşur teklif eder. döngü bu akıllı olun lan :D

1|0
    0|0
  • Bir kızın bana çıkma teklif etmesi hoşuma gider. Kızı beğenmezsem bile kalbini kırmam. Ona bir şans vermeyi, tanımayı tercih ederim.

1|0
    0|0
  • Zaten zırt pırt arıyosa bin türlü bahane üretiyorsa görüşmek için ilk adımları atmıştır.Birşey teklif etmesine gerek yok ondan sonra birde.

1|0
    0|0
  • bu tamamen özquvenle alakalı bısey.. eqer duyqularından emınsen kız ya da erkek qıdıp konusmalı cunku farzetkı yarın yok.. neden mutluluqunu ertelıosun.. bı kızın teklıf etmesı cok cesurca bı hareket ve bu konusmak ıstemen onu heycanlandırır ve aklında kalıcı olabılırsın ve eqer etkılenırse senı qorduqunde kalp rıtmı deqısır..

0|0
    0|0
  • Hayır tabiki kızlarda teklif edebilir benim hoşuma gider niye gitmesin

basit ve kolay bir insan olarak algılamam zaten kolay nedemek arkadaş kaç yaşında insanlarız

bence varsa hoşalndığın biri git teklif et yıkın şu tabuları artık :)

2|0
    0|0
  • asla kolay ya da basit bir insanmıs gibi görmem bilakis degeri bir kat daha artar gözümde medeni cesaretinden ötürü

0|1
    0|0
  • daha girisken hatunlar gormek istiyoz

1|0
    0|0
  • Nasıl kızlar ilk adımı atmamalı? Eğer kız birinden hoşlanıyosa ve erkeğin bundan haberi yoksa ben sana ilgi duyuyorum diye illaki söylicek. Napsın, söylemeden unutmaya mı çalışsın. Nolur saçmalamayın ya

3|0
    0|0
  • teklif etti mi etmedi mi vs bence seven iki insanın söylemleri ve davranışları zaten birbirine ilgi gösterip göstermediğini ortaya koyar. Teklif yerine senden hoşlanıyorum veya seninle zaman geçirmek beni çok mutlu ediyor gibi cümlelerle yaklaşmak bir bayanı erkeğin karşısında rencide etmez. Şahsen ben bir bayanın benden hoşlandığını benimle gerçirdiği zamana değer vermesi ve bunu söylemesi çok hoşuma gider.

Benimle çıkar mısın gibi laflar klişe laflardır. Ayrıca kişiler arasında dengesizlik oluşturur, hiç gerek yok..

0|0
    0|0
  • gider gayet de güzel olur. illa biz mi edelim yani :)

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    27

Kızlar Ne Diyor 14

• erkeklerin kızların peşinden it gibi koşması gerektiğini düşünmediği, kızların da duygularıyla hareket edip ilk hamleyi yapabileceğini gösterdiği, samimiyeti için süperdir...ancak bu benim açımdan geçerli olduğu gibi, birçoğu için "ucuz kız" göstergesi olabilmektedir...bu birçoğu hayata uçkurundan baktığı için, duygulara zerre önem vermediği için, böyle düşünmektedir...ancak farkı belirtelim, "çıkma teklif etmek" benim sözlüğümde gerçekten birşeyler hissetmek ve arkadaşlıktan bir adım ötesine gitmektir...bazıları için olduğu gibi tek gecelik macera değildir...

bu anKete bu yorumu yaptım diye büyük ihtimaL bir erkeğe tekLif etti ki bu tezi savunuyor diye düşünen arkadaşlar olacaktır.. şunu açıkça söylemeliyim ki bu zamana kadar kimseye tekLif etmedim edeceğimide zannetmiYorum. zaTen herkesi de hemen sevmem... zaman aLır biraz birini kaLbime sokmak...

:)

2|0
    0|0
  • Beğeniyorsa seni ya da beğenmişse çıkar ve cesaretine hayran kaldım olur beğenmemişse de afedersin o* der. Erkekler böyledir ne yaptığın vs çok önemli değil dış güzelliğinin voltranı ne kadar oluşturabiliteli olduğuna bakar herşey yani demem o ki ne kadar güzelsen bazı değerleri o kadar yok sayabilir ve pek çok tabuyu ona göre kırabilirsin.

1|0
    0|0
  • ama şu da var ki Kaşı taraf sana iLgi duyuyorsa belli ediyorsa fakat açıLamıyorsa teklif et.. eğer iLginin i'si yoksa sakın etme.. küçük düşersin ya da basit der.. 2 3 gün sonra havaya girer şu kız bana teklif etmişti diye. kimsenin masasına meze oLma ...

0|0
    0|0
  • kıza yakıştıramam.

2|1
    3|3
  • kabul edilebilir bir tarafıı yokk bunu yapan kızın itibarıı yerle bir..

0|0
    2|0
  • Akıllı kadın ilk adımı atmaz.. Hayatında istediği o erkeğe ilk adımı attırır..

3|0
    3|3
  • ilk adım erkege yakışır dogrusuda bu zaten...

0|0
    2|0
  • Konuşmak için yanıma gelmesine gerek yok. Ben ona yaklaştıgımda bunu anlayabilsin, benim kafamı bir itekleyip bir yaklaşarak karıştırmasın . Ve o teklif etsin.

0|0
    0|0
  • iki tarafta birbirinden hoşlanıyorsa isterse 3. şahıs desin siz çıkın diye kimse umursamaz :)

1|0
    0|0
  • Valla bana bir sarisin teklif etmezse mecburen ben edicem.

0|0
    0|0
  • bence ilk adımı her zaman erkeklerden bekle arkadaşım! :))

1|0
    1|0
  • söylemişliğim var. cok da güzel oldu, iyi ki demisim. onu bekleseydim ohooo ölme esegim yaz gelsin.

2|0
    0|0
  • onun sana teklif etmesini bekle onu sevdiğini belli et ama sakın teklif etme bu seni küçük yapar senn onu çok sevdiğini düşünerek sana ayrılalım der küçük bir hatanda ama ona buluşalımmı gezeriz beraber gibi küçükgirişken hareketlerde bulun ama sana tek tavsiyem çokta yüz verme

1|0
    1|0
  • her şey karşılıklı

1|0
    0|0
Yükleniyor...