Kendimi korumak için hangi dövüş sporunu yapmalıyım kick boks tewando karete?

arkadaşlar ben 20 yaşındayım dışardan gelebilcek her hangi saldırı veya kendimi korumak için kavga çıkabilir ezilmemek için hangi sporu yapmalıyım kick boksa gitmek istiyorum ama onda hep kas yapılıyo bende kas pek sevmiyorum kızlarda yapabilirmiyim kick boks kendimi koruyabilirmiyim o sporda tekme vuruş savunma olabilir halk merkezlerinde ücretsiz veriyolar sporları oraya gitmek istiyorum sizce hangisi kendimi korumam için en iyi hangisi bilegim biraz zayıf bu arada?

0|2
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Wing tsun? Bayanlar için yaratılmış bir dal, tekvando da olur ama kas sisteminin gelişmesi gerekiyor birşeyler yapabilmek için ve acısever biri değilseniz başlarda biraz can sıkar bacaklar çarpışır kaval kemikleri kas ağrıları bacakları tam açınca dizin yüzüne çarpabiliyor başlarda hoş bir durum değil :D peki buna değer mi evet cidden değer

0|1
    0|0
    • benim gidicegim ücretsiz 2 ay kurs görücem haftada 2 gün dövüş olarak şunlar var wushu tekwando kick box karate capoeira bunlar var bilegim zayıf dogru bilegim gğçlü olmadan dövüşemem yani bana karışana kendimi korumam lazım hangisi bilmiyorum :( :(

• Zaten kimse sana 1ayda 2ayda terminatör olmayı sağlayacak birşeyler öğretemez temel atılır mesela ben tekvando ya 8yılımı verdim karşılığını yaklaşık 1 2senede almaya başlıyorsun ama dışarıda kullanacağım diyorsan ve hemen kullanacağım diyorsan capoeira dediğin olayla wushuyu araştır (wushunun ne olduğunu tam bilmiyorum) kendine güveniyorsan tekvandoda tek hareket ile indirirsin rakibi karate daha kullanışlı gibi ama pek bilgi sahibi değilim

En İyi Kız Görüşü

• aikido ( savunma sanatı güç gerektirmez =)

1|1
    0|0
    • gittinizmi daha önce tekvando ve kick boksda var kendimi koruyabiltim yeter ya :)

Erkekler Ne Diyor 4

• Tekvandi ogren

0|1
    0|0
  • Aikido

0|1
    0|0
  • Kick box

0|0
    0|0
  • Judo varsa judo ya git

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...