Kezban sorunsalı? iki üye anlaşamadık gene

Ronaldo3488 ile inatlaştık.. malum KEZBAN MEVZUĞU…

Ben böyle bir kavramın olmadığını erkeklerin yüz vermeyen kızlara Kezban dediklerini söyledim..

O da hayır diyerek aşağıdaki iki tanımı verdi..Eee benim mantığa çıkmıyor mu bunlar arkadaşlar?

1 ) Kezban, Türk kızlarının yüzde 80'ini içine alan terim :)

Kendini olduğundan üstün gören, konuşmayı bilmeyen, cinselliği tabu olarak gören, sürekli trip atan bakımsız kızlara denir :))

2 ) Kezbanın tam olarak tanımı ne biliyor musun..Bacaklarının arasında altın olduğunu sanan kızlar. :) Ortak tanım bu :)

• Senin tanımına giriyor...
    21% (3)0% (0)12% (3)Oy Ver
  • Senin tanımına girmiyor
    29% (4)73% (8)48% (12)Oy Ver
  • İkinizde ne saçmalıyorsunuz la?
    50% (7)27% (3)40% (10)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
abilerim , ablalarım... ve kimin tanımı doğru diye mi sordum

şeyini altından sanan = vermeyen ( yüz) demek değil mi

veren kıza şeyini altın sandı denir mi?

adil olun canımı yiyin azcık ya,

0|0
9|12

En İyi Erkek Görüşü

• Soruyu yanlış anlayanlar var, yine de beni haklı gören herkese teşekkürler, ayrıca +1 :))

Kim haklı diye sormuyor..

Soru, "ikimizin tanımı benzer mi, değil mi" şeklinde arkadaşlar.. :)

1|0
    0|1
    • teşekkürler...

ve beraber hazırladığımızıda ekleyelim.. sorun yok yani aramızda :) sadece eğleniyoruz

• Evet, beraber hazırladık, onu da ekleyelim :)

Erkekler Ne Diyor 11

• Çirkin olup güzel olduğunu zanneden kız populasyonudur. Uzak durulması şiddetle tavsiye edilir.

Ahlak anlayışı ikiyüzlü ve cinsel psikolojisi bozuk, cinselliği kadının verdiği erkeğin aldığı bir alışveriş gibi gören, kendini prenses sanan, mükemmellik sanrısı içerisinde, borderline kişilik bozukluğu'nda incelenen davranışların önemli bir kısmına sahip, çevresindeki tüm erkeklerin kendini götürmek istediğini sanan, kadın olarak birey olamayıp (tüm harcamaları erkeğin yapması gerektiğini düşünüp) kendi ayaklarının üstünde gerçekten durabilen hemcinslerine bok atan, genellikle popüler kültür dışında bir birikimi olmayan asalak canlılara denir. Ossuruktan nem kaparlar.

link

link

link

link

link

1|2
    0|0
    • çirkin olup çirkin olduğunu zanneden kıza çok yakın oluyosunuz sanki :S

• aygı duyduğunuz kadında bu hale giriyor işte ne yapsın yavrucak

insan oğlu kendini beğenmezse çatlarmış!

• yani insanın kendisiyle barışık olması ve kendisini sevmesi başka birşey, kendisini dev aynasında görmesi başka birşey :) artık ne çeşit bir ayna kullanıyorsa :))

• İkinizinde söyledikleriniz aynı yola çıkıyor fakat senin yüz vermeyen kızlar çok geniş kapsama girdiği için yanlış...

0|1
    0|0
  • e işte ronaldo yazdığı 2 maddede senin dediğin 'yüz vermeme' olayının tanımını, açılımını yapmış. yüz vermeme üst başlığında; 1- üstüngören 2-konuşmalı bilmeyen 3- tabular vs vs. diye sıralamış. sen bu ortak özellikere kezban demezsin de başka bişey dersin. ama vermeyen kızların ortak özelliği işte. sen böyle bir kavram yoktur diyosun ama üstteki tanımlamalara uyan kızlar var. o halde bu ortak grup için bir belirlenen bir isimdir 'Kezban' ben kendi dönemimde mesela frijit kız diyodum. yani cinsel soğuk kız anlamında kullanıyodum bunu. çünkü bu özelliklere sahip kızları böyle görüyodum. sonra kutsal bakire demeye başlamıştım. yeni dönem 'kezban'diyerek grupluyo. tüm kavramlar böyle çıkmıştır zaten, böyle bir kavram yok diyemezsin ki.

0|0
    0|0
  • O değilde ismi Kezban olan kızlara üzülüyorum gerçekten de. Kimlere Kezban denir bilemem ama birtakım kızlara anlamsız ve ergence isim takılması çok sinir bozucu bence. Erkekler için de Kamil deniyor sanıyorum. Siteden öğrendiğim tek şey bunlar oldu.

2|0
    0|0
  • Senin tanımına giriyor...

1|0
    0|0
  • adam haklı

0|0
    0|0
  • kezbanlık dış görünüşte değil iç meselededir, kendilerini başkalarından üstün görürler, egoları çok yüksektir, bencillik hat safadadır.

0|0
    0|0
  • Ronaldo nun tanımı doğru.

0|0
    0|0
  • Ronaldo haklı.

0|1
    0|0
    • haklı haksız diye sormadık.. tanımlar aynı değil mi...

• :) yakında HEPİMİZ KEZBANIZ diye miting yapıcaz :D

• Beklerim senden :D

• tartışacak başka konu yok gibi :/

0|1
    0|1
    • abi bizim tartışmamız kezban olayı da değil... tanım arasındaki benzerlik... işte açık açık yüz vermeyene kezban diyorlar benim yazdığımla onun yazdığı arasında ne fark var?

• asdadfasdg ciddi bir mesele bu :))

• roni erkekler seni alır götürür dedimde.. fena yanıldım içimizdeki dişi kaplanları hesaba katmamışım :)

• Komşu kızıdır, Kezban..

- Kezban git çay koy, falan..

0|0
    0|1
    • siz süper modlar aranızda konuşuyor musunuz?

• atlamamalrı için ne yapabilirim.. mesaj atıyorum ama kimse geri dönmüyor

• Sürekli at (denemedim ama bi' çözüm olabilir, + bazen geç cevap verebiliolar, ertesi güne sarkabiliyor..)

Kızlar Ne Diyor 9

• bu şekilde sıfatların türetilmesi baştan saçma olduğu için ne anlam ifade ettikleri ile ilgilenmiyorum

1|0
    0|1
    • kesinlikle haklısın ama biz kavram değil biraz edebiyat tartışıyoruz aslında.. öyle ya da böyle verilen iki tanım arasında benzerlik var mı yok mu?

Edebi anlatış bakımından? ama herkez kim haklıya çevirmiş olayı :(

• sonra silebilirsin.. öyle utanıyorumki :D kendi kız arkadaşlarıma bile anlatamam :(

• "Kezban" köken olarak 'Keziban' dan türemiş olup Kur'an'da geçen bir isimdir. Kelime anlamı olarak bir bölgeyi yöneten kadın ve evine/eşine bağlı kadın anlamına gelir.

0|0
    0|0
  • Ronaldo3488 haklı onun tanımı bence sen biriyle daha böle tartışmıştım dur hatırlayınca yazıcam ondada kaybetmiştin dimi :)))

0|2
    1|1
    • :D otto evet ..

yanlız ben kimin tanımı diye sormuyorum ki.. Yüz vermeyene Kezban diyorlar işte

• ayrılmış ks den.

ya bak yine aynı şeyi yapıyosun soruya girenlerin %99 u ronaldo demiş ama sen hala ben haklıyım diyosun sonra neden bana düşmansınız diye soru soruyosun :) ben değilim tanımam senide yaptıklarından olabilir diye düşünüyorum :)

• sorun tamamen sosyolojikti.. böyle bir derdim olduğunu düşünme..

aaa ottoya çok üzüldüm bu arada.. onlada öyle bir sorun yoktuki.. geyik yaa hepsi..

• o daha farklı bişey kastedmiş

1|1
    0|0
  • dogrusu 1 olcak

0|0
    0|0
  • kezban murat benim!

1|0
    0|0
  • Biriniz kezban, digeriniz sakirt olun baris saglansin.

1|0
    0|1
    • :D oraya bağladı zaten sonunda :D:D:D

sen demi kezbansın ki dedi :D:D her yol benim dediğime çıkıyordu bu ankette neden hep ben kaybediyom yaa :(

• :D bravo güzel cevap

• ne meraklıymışsınız be KEZBAN a .. kezban bizimdir bizim kalacak diyorsunuz :)

• ne saçma tabir ülkemizde bir sürü Kezban isimvar ne şimdi yanı?

0|0
    0|0
  • Ronaldonun söylediği daha mantıklı.

0|0
    0|0
    • anam anladık onu :) peki ronaldonun söyleydiği ile benim söylediğim arasındaki fark ne

• bir fark olmadığını iddia ediyorum canım :) anlayışın pek bir geniş

• Kendimi ezik hissettim bir an :(:(

Yükleniyor...