Sadece şınav ve mekikle kas yapılır mı bir gelisme elde edilirmi?

Kıvanç tatlıtuğ bilirsiniz sadece şınav ve mekikle kas yapti o hale geldi sizcede sadece şınav mekikle kas yapilirmi yapılmazmı?

0|0
16|48

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Kıvancın hocası Tony Hill bu adam benim bir aralar Spor Hocası olduğum salona gelmişti gayet başarılı ve birçok kitabı var hatta bir röportajında anlatıyordu nasıl kaslandıklarını Bir hoca olarak açık ve net söyliyeyim bu işin %80 beslenme %20'si spor bu hareketlerle ancak orta düzeyde bir vücuda sahip olabilirsin öyle Fitness Modeli vs olunmaz altaki arkadaş Steroid'li demiş güldürdü beni o vücut ve fazlasını Doğal olarakta yapabilirsin Bizzat ben kefilim steroid öyle baktığın zaman anlaşılmaz Test'e girmesi lazım zaten bazı adamlar belli ediyor streoid kullandığı adamın vücut çocuk gibi kolu balon. ;)

0|1
    0|0
    • Sağolun hocam teşekkür ederim yardimci oldugunuz için bana

• Rica Ederim dostum kafanda sorun varsa ya da spor ile ilgili yazabilirsin bu sitede 5 kişiye listeler hazırlıyorum sanada yardım ederim.

• Tamam peki hocam sağolun

Kızlar Ne Diyor 15

• Yapılır ama düzenli olarak yapman lazım. Abimde öyle kas yapmıştı

0|1
    0|1
    • 28gün

sadece şınav ve mekiklemi yapmisti

• 28gün

ben yüzmeye basladim ama kas yaparmı yüzmek sence?

• 28gün

Vücudu tamemen çalıştıran bir spor ama o konuda bir bilgim yok 😁

• Denemek lazım

0|1
    0|0
    • Deniyorum işte bakalım oluyo gibi bişeyler ☺

• Merhaba evet yapılır kilo da verilir. Uygun bir beslenme programıyla. Ben denemiştim evde. Sürekli mekik çekmekle düzenli olarak kilo veriliyor. Şimdiden kolay gelsin :)

0|1
    0|2
    • 28gün

tesekkur ederim sagol

• 28gün

Yüzmeye başladım ama kas yaparmı yüzmek sence?

• Yapilir

0|1
    0|0
    • 1ay

Aynen bencede yapilir cunku askerde bile bu sporu yaptiriyolar polislerede ayni sekilde

• 1ay

Kardeş sen askerde Vücut geliştirme ya da fitness sporumu yapılıyor zannediyorsun

• spor salonundaki hareketleri öğrenip evde yapabilirsin.

0|1
    0|0
  • ısınma hareketleri lazım şınav mekiğin yanında göğüste çalışman lazım 1 kg lık dambıllarla olabilir. bel hareketleri falan lazım. kol kası içinse gücüne göre 3-5-10 kg la çalışırsın. bizim ragbici bir tanıdık vardı 30 kg dambılları vardı :D

0|0
    0|0
    • En iyisi ben spor salonuna yazılayim bence dimi

• Açık hava sart

0|0
    0|0
  • valla spor slonuna gıt erkeksın sonjcta bız kızlar yanı kendı adıma knusıyım ben evde yapıyorum

0|1
    0|0
    • 1ay

ama askerde bile bu sporu yaptiriyolar

• evet ben mesela hep ben öyle yapiorum

0|1
    0|0
    • 1ay

aynen yap devam et hic birakma sonucta askerde bile bu sporu yaptiriyolar doğrumuyum

• 1ay

Tamam sagol yardimci olduğun için

• 1ay

önemli degill

• Popo ve bacaklar olmaz

0|0
    0|0
    • 1ay

Ben herseyi bir kenara biraktim yüzmeye basladim bence en dogru olanini yaptim ama yüzme kas vücut yaparmı sence?

• 1ay

Yüzme tüm kasları çalıştırır. Doğru bir karar vermişsin 👍

• 1ay

tesekkur ederim sagol yardimci oldugun icin

• Yapılır

0|0
    0|0
  • Ağırlık çalışmadan zor

0|0
    0|0
    • Anladım ben en iyisi bir spor salonuna yazılayim

• O zaman kesinlikle spor salonum. Hem antrenör eşliğinde hemde kas gruplarını daha iyi çalıştıran profosyonel aletler. Evde 1 senede yapacağını 6 ayda yaparsin.

• Bencede bende öyle düşünüyorum

• ben 3 kg kaldırıyorum kasım oluştu

0|0
    0|0
  • plank da sart

0|0
    0|0
    • 1ay

ben herseyi bir kenara bırakıp yuzmeye basladim bence en dogru olanini yaptim cunku yuzme en iyi spor ama kas vucut yaparmi sence?

• 1ay

anladim peki sagol

• 1ay

önemli degil 😊

• Deneyip faydasını gören olmuş sen de dene. Ama bırakmaa yoruldum deyip

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 47

• Kas yapmaktan kastın vücudu şişirmekse olmaz. Onu steroid protein tozu ve hormon takviyeleriyle yapıyorlar. Son derece sağlıksız. Üstelik ortada sadece görüntü var güç yok. Şınav ve mekik bir yana vücudu zorlayan her fiziksel aktivite kas yapmaya yardımcı olur. Ben sadece bu ikisini yapıyorum ve hem zayıflamada hem de kas yapmada oldukça faydalı

0|1
    0|0
    • 28gün

yüzmeye başladım ama kas yaparmı yüzmek sence?

• 28gün

Aga kas yapmanın mantığı yorulduğunda da devam etmek. Fiziksel olarak zorlanırsa bedenin önce laktik asit fermantasyonu ve yorgunluk hissi, daha da zorlarsan kasların gelişmesi sinyali verilir. Sağlıklı yollarla yaptıkça sorun yaşamazsın. Beslenmene de dikkat et

• 28gün

tamam kardesim

• sadece antreman işe yaramaz, vücut yapına göre karbonhidrat ve bolce protein tüketmelisin.
    asitli içeceklerden uzak duracaksın.
    aramızda bu işe gönül vermiş arkadaşlar daha iyi açıklayacaklardır umarım :)))

0|1
    0|0
  • bir hedefe yolu uzatarak gitmek gibi bir şey bu. 1 yılda yapacağın kası 2 senede yaparsın bilader. gym tavsiye ediyorum sana

0|1
    0|0
  • ne kadar bilmeyen varsa oylamış. kardeşim kas olayı düşük tekrar ve yüksek ağırlıklarla olur yani vucuda hipertrofi yaptırarak. fazla tekrarla sadece hafiften bir şeyler olur ama fazla bir şey bekleme derim

0|1
    0|0
    • 28gün

kıvanç tatlıtuğda sadece şınav mekik barfiks ve squatla yapmis o kaslari benden soylemesi

• 28gün

yüzmeye başladım ama kas yaparmı yüzmek sence?

• 28gün

yapar. yüzmek güzel spor ama hem geç gelişirsin hem de az olur ama spor, spordur. illa kas yapacağım diyorsan bodybuilding yap

• sadece şınav ve mekikle yağlar erimez. spor salonuna gitmek istemiyorsan internetten 10 kadar farklı kardiyo egzersizleri bul. metin belgesine yaz. bunların yanına şınav ve mekik hareketini de ekle. bununla birlikte 2 tane dambıl yani ağırlık al kendine. her gün belirli saatlerde sayısını yavaş yavaş artırarak egzersizlere devam et. bunların yanında yağ yakmaya yardımcı aşağıdaki şeyleri de yap. çok faydası var.
    -yeşilçay için
    -spordan sonra elma sirkesi bal karışımı için. bu karışım kasların yüzeye çıkardığı yağları eritir.
    -zayıflatan yoğurt kürleri var onları uygulayın
    -limonlu su için.
    -elinizden geldiğince az yeyin yani günlük yaşamınıza göre yemek yeyin. mesela çok hareketli ve ağır işlerle uğraşıyorsanız çok yemek yersiniz ama günboyu masa başında oturan ve günü genelde hareketsiz geçen bir memursanız çok az yeyin. yani sağlıklı beslenmenin sırrı yaktığın kadar yemek. ben de kilo vermek istiyorum ve üstte yazdığım şeyleri 10 gündür uyguluyorum. 6 ay devam edeceğim nasip olursa. .

0|0
    0|0
    • En iyisi bir salona yazılmak bence öyle degilmi

• tabii ki imkanınız varsa gidin. ve yanınızda sizin gibi kafa dengi arkadaşınız olursa çok daha iyi olur. zaten spor yapmak morale de iyi geliyor. ümitsizliği yok edip hayata daha olumlu bakmanızı sağlıyor.

• Evde yapman zor olur belli bir sistem uyku ve beslenme düzeni olmalı yani fitness öneriyorum kas olur ama güç olacağına garanti veremem

0|1
    0|0
    • 1ay

Anladım ama askerde bile bu sporu yaptiriyolar polislerede ayni sekilde

• Düzenli olursa yapılır gelişme olur az ya da çok.

0|1
    0|0
    • 1ay

Evet yapilir sonucta askerde bile polislikte bile bu sporu yaptiriyolar en verimlisi bu bence

• 1ay

Tamam kardesim eyvallah sagol yardimci olduğun için

• 1ay

Rica edeirm kardşeim nedemek.

• Var yapabilirsin

0|1
    0|0
  • Yol katedersin illaki dostum dumbell ilede yardım alınabilir veya halter.

0|1
    0|0
  • kardeşim milli sporcuyum uzun süredir devam ediyorum en güzel antrenman kendi vücut ağırlığında çalışmaktır fakat düzenli beslenme olmadan çok faydalı olacağını düşünmüyorum tavsiyem uygun egzersizleri ısınmalari yap günlük aylık ve yıllık bir tablo oluştur kendine gelişimini takip et uygun ağırlıkta protein ağırlıklı yicekler tüketmeye çalış çok etkili olmasını istiyorsan diyetisyen ve Fitness salonu tavsiye ederim

0|1
    0|0
    • 28gün

yuzmeye basladim ben ama yuzmek kas yaparmı sence?

• 28gün

yüzmek çok faydalı hobi olarak her hafta yüzüyorum yüzmek birçok kas grubunu aynı anda çalıştırır kondisyonunu da geliştirir

• 28gün

anladim sagol

• Kesinlikle yapabilirsin ama bir çok faktör var önemli olanından biri nizami yapmak ama vücut ağırlığı ile çok daha fazla. Haraket var barfiks Şınav mekik komando dansı Squat plank bir kaçı

0|1
    0|0
    • 1ay

Ben askeri egitim aliyorum bende squat yok sinav mekik var

• 1ay

ben herseyi bir kenara biraktim yuzmeye basladim en iyi olani yaptim bence oyle degilmi sonucta en iyi spor yuzmedir ama kas vucut yaparmi sence?

• 1ay

En iyi spor yüzme değildir en iyi yapabildiğin spor en iyi spordur senin için. Ronaldo için futbol mesela 😂

• yapılıyor

0|1
    0|0
    • 1ay

bencede çünku askerde bile bu sporu yaptiriyolar polislerede ayni şekilde

• 1ay

youtube da p4p videoları var kanka bak bir ara karın kasını denemiştim işe yarıyor ama zorlama fazla

• 1ay

tamam kanka

• Yapilir

0|1
    0|0
  • Yapılır tabi sınav gogus kasi mekik karın Kasi yapar barfix de ekle ondn arkadadan omuzlar kanatlar kol kasi pasif kalır ama

0|1
    0|0
    • 1ay

sonucta askerde bile bu sporu yapiosn dogruyum dimi

• 1ay

Butun kasları çalıştırır tabi

• 1ay

squat varmıydi askerde

• kaç gram kastan bahsediyorsun? bilende oylanmis bilmeyende her sinav ya da mekik çekiminin farklı kas gruplarına etkisi var 2 hareketle vücut yapamazsın çok istiyorsan git yüzmeye hem yüz hem kg ver Kasta yaparsın

0|1
    0|0
    • 28gün

yaparsin bence kivancta sadece sinav mekik squat barfiksle kas yapti askeri egitim uyguladi

• 28gün

hay kivancina ne ozenti adamsın her yorumda kıvanç kıvanç o kıvanç dediğin adamın alt yapısı var spor geçmişine bak kendini onla bir tutmanda ayrı salaklik spor cahili seni

• 28gün

yüzmeye gidiyorum zaten yüzmede kas yapar yani dimi o zman benim bu hareketleri ayriten yapmama gerek yok

• yapilr diyenler neye dayanarak soyledi acaba kardesm agirlk antremanin ve duzenli beslenmen olmadkca. kas gelisimi olmaz şınav mekik onemlidr ama yeterli degil

0|1
    0|0
    • 28gün

bence yeterli kivanc tatlıtuğda sadece sinav mekik barfiks squatla yapti o kaslari haberin olsunda

• 28gün

yapar kardeşim ama senin ne kadar kas kütlesi istediğine bağlı yüzme fit bir kas kütlesi oluşturur erkek manken modeli dediğimiz

• 28gün

hımm anladım

• yapılmaz doğru düzgün başarılı bir vucut istiyorsan salona git

0|1
    0|0
    • 1ay

yapılır bence yanlis dusunuosn askerde bile polislikte bile bu sporu yaptiriyolar boşunami yaptiriyolar askerlere polislere bu sporu

• 1ay

niye soruyon o zaman madem yapılır diye biliyon ben evrede çalışıyorum salonda da çalışıyorum arada çok fark var dikkat et adam gibi vucut istiyorsan salona git diyorum bütün vucudunu çalıştır diye vucut yapmak pazı yapmak demek değil karın kasindn ibaret değildir

• 1ay

anladim peki sagol

• Vücut yapamazsın ama sıkılaştırabilirsin gerçi vücut yapmaktan kastınız nedir onu öğrenmem lazım fit bir görüntü sağlamaksa neden olmasın ama hacim kazanmak için ağırlık çalışıp kasları yırtmak gerekir daha sonra proteinlerle orası doldurulur kaslar büyür vs.

0|0
    0|0
    • Anladım ben en iyisi bir spor salonuna yazılayım

• Yok yok olmuyor ben bir sene düzenli yaptım

0|1
    0|0
    • 28gün

oluyor ya nasil olmuyor kivanc tatlitugda sadece sinav mekik barfiks squatla kas yapti askeri egitim uyguladi

• 28gün

SAdece senin gibi geri kafalilar yüzünden millet spor yapmiyor yağ tulumu gibi geziyor niye motivasyonunu düşürüyorsun adamin

• 28gün

@Neverbackdown644 geri kafalilar mı :D bu sözünün üstüne senin sadece bir vakit kaybi olduğun anlaşıldı

• Kas yapılır ama kilo verdirmez

0|1
    0|0
    • 28gün

verdirir bence cunku mekik cekiyosun karin egzersizi bu

• 28gün

Yine tek başına yeterli değildir ama tabiki de kas gelişimi için faydalıdır

• 28gün

anladim sagol

• Sadece şınav ve mekikle çok zor dambıl halter falan al beslenmene dikkat et

0|1
    0|0
    • 1ay

bence zor degil kardes askerde bile bu sporu yaptiriyolar polislerede ayni şekilde

• 1ay

Aga kas yapılır tabi ama seni tatmin etmez bruce lee gibi olursun :)

• 1ay

anladım sagol kardes

• BEn yaptim

0|1
    0|0
    • 28gün

yüzmeye başladım ama yüzme kas yaparmi sence?

• barfiks sınav mekik kesinlikle seni fit vücuda ulaştırır tabi doğru ve düzenli yaparsan

0|1
    0|0
    • 1ay

aynen askerde bile bunlari yaptiriyolar

• 1ay

Öyle hayvan gibi kaslarım yok 63 kiloyum ama bileğimi kolay kolay bükemezler kardeşim. Bu antrenmanlar zaten güç antrenmanı.

• 1ay

hımm anladım

• Spor şart

0|1
    0|0
  • Vücut geliştirme en iyisi bu konuda.

0|0
    0|0
  • Kıvancın aldığı steroidin haddi var hesabı yok rahmetli murat hoca çalıştırdı onu 😁

0|1
    0|0
    • Tony hill çalıştırdı kıvancı ne murat hocası

• Yıldırım Murat Yazıcı'dan özel ders aldı onu bilemem benim bahsettiğim 2010 senesi ben kendim şahit oldum

• hayır vücut ağırlığınla çalışmak iyidir ama her bölgeyi çalıştıramadığın için bir yerden sonra yerinde sayacaksın

0|0
    0|0
    • 1ay

Kardesim askerde ve polislikte bile bu sporu yaptiriyolar azcik mantik

• 1ay

elbette tüm kasların aktif çalışır fakat ayaklarını sallayarak suyun üstünde durmakla değil aktif olarak yüzerek

• 1ay

anladim peki sagol teşekkür ederim yardimci olduğun için

• powerlifting

0|0
    0|0
  • az yapilir ama genetic max potansiyale ulasamasin

0|0
    0|0
    • Genetic max potansiyele ulaşmak için ne yapmak gerek

• spor salonunda halterle calismalisin

• Düzenli yaptığın sürece faydasını görürsün.

0|0
    0|0
    • Katılıyorum sana hergün yapıyorum bayagi faydasını gördüm askerde bile bu sporu yaptiriyolar kick boksda yaptım ben hocamız bize düzenli olarak şınav mekik çektiriyodu sadece gayet iyi sonuç aliyoduk

• Sabırla düzenli bir şekilde çalışır isen faydasını görürsün. Fitness salonları kadar ilerleme olmazsa bile yine de faydasını görürsün. Ben yaptım açıkçası zamanında faydasını gördüm. Spor yaptığın zaman insan kendi vücuduna güveni artıyor. Yavaş yol kat edersin lakin vücudun da zamanla daha düzenli bir hale gelir. Göbekli olmaktansa düzgün vücut ölçülerine sahip olmak daha iyidir..

• Aynen katılıyorum size

• Erkekler Devam
    17
Yükleniyor...