Kaç gün egzersiz yapıp kaç gün ara verilmeli?

Tüm vücut için egzersizlere başlıyorum. Sayıları oldukça fazla.
Bazı sitelerde örneğin kalça için her gün egzersiz yaparsanız küçülür tarzı şeyler gördüm.
kaç gün egzersiz yapıp kaç gün ara vermeliyim?
yeni başladım, acemiyim, kusura bakmayın 😂☺️

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Yaptığın egzersize bağlı, büyük kas grupları geç onarılıyor küçükler çabuk
    Bacak 72 saatte, göğüs sırt 48 saatte, kol omuz karın 24 saat gibi bir sürede recovery oluyor.

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• eğzersiz yaptığında 1-2 gün kaslarının dinlenmesi ve gelişmesi için ara vermelisin

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• eğer çalışıyorsan işin yoğunluğuna göre değişir minimum 3 maksimum 5 dir ben 4 yapıyorum

1|0
    0|0
    • Günde iki, en fazla üç saat yapmayı planlıyorum. Dahasına vaktim yok. Ben de dört yaparım herhalde.

• Üç saat yapmanın neden faydası yok? Düzgünce yapacağım herhalde. Hem adam gibi yap çok kaba olmuş. Neyse. Teşekkürler yine de.

• Hahaha 😂 neden hakaret olarak anladın? Ben onu demek istemedim spor salonunda veya spor yaparken fazla zaman geçirmek veya anterimanı uzun tutmanın yararı yok eger öyle olsaydı şu an burda değil spor salonunda çalışıyor olurdum nedeni basit insan robot değil dinlenmeli ve yemek yemeli ki kasların yiprandikca tekrar toparlanabilmeli duzgunden kastım anterimanını bos hareketler degilde temel hareketleri yapmak

• dün.

0|0
    0|0
  • her bolgeyı haftaa bı kez calıstırman yeterlı en fazla ıkı gun calıstır aynı bolgeyı

0|0
    0|0
  • Yeni başlayanlar için haftanın 3 günü yeterlidir 3x10 şekilde genel çalışmanı tavsiye ederim 2 . Ayından sonra 4 gün yapabilirsin ve bölgesele gecebilirsin setlerinde 4x8 yeterlidir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• 2gun 1gun ara ya da 1gun yapıp ertesi gün dinlen derim

1|0
    0|0
Yükleniyor...