Milyonlarca insan ölür ama dokunmaz ama bir sevdiğin öldüğü zaman neden dokunur?

her gün tv ve gazetelerde insanların ölümüne şahit oluruz ama hiç etkilenmeyiz ama bir sevdiğimizi yitirdiğimiz zaman çok dokunuyor yüreğimizde depremler oluyor yüreğimizde kıyametler kopuyor yüreğimizde zaman duruyor yüreğimiz yas tutuyor gözyaşlarımız sel oluyor işte o zaman ölümün gerçekliğini anlıyoruz ölümün soğuk yüzünün gerçekliğini his dünyamızda yaşıyoruz bir sevdiğini yitirmek dokunuyor kelimeler boğazında düğümleniyor bir gerçek bir hayal arasında gidip geliyorsun canlı olan bir bedenin toprak oluşuna şahit oluyorsun gülüşü ve konuşması aklına geliyor hatıralar aklına geliyor şimdi olmadığını biliyorsun mantığın iflas ediyor ve maneviyat çöllerinde yüreğine teselli buluyorsun işte o zaman ölüme ve ahiret diyarına şehadet ediyorsun...

• Başka insanların ölümü insanı etkilemiyor...
    A seç
  • Insanın sevdiğini yitirmesi başka bir olay...
    B seç
  • Canından bir parça yitirdiğin zaman ölümü anlıyorsun...
    C seç
  • Sevdiğini yitirdiğin zaman ölüm acısını anlıyorsun....
    D seç
  • Can bedenden ayrılınca canan ızdıraplara düçar oluyor....
    E seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
1620

En İyi Erkek Görüşü

• Farklı yerlerde ölen yüzlerce insan senin için sadece birer "insan"dır. Derinden derine etkilemez bu durum ve ciddi anlamda üzülmezsin. Fakat sevdiğin insan olursa her şey tam tersine döner ve canın çok yanar. Yakın bir geçmişten söz ediyorum sadece örneklendirmek amacıyla. Irak'ta yüzlerce mahsum insan öldü, hala da ölüyor, korku içinde yaşıyorlar. Bizlerse şu anda da olduğu gibi sadece söz edip geceleri başımızı yastığa koyup rahatlıkla uyuyoruz. Bir de canından çok sevdiğin birinin Irak'ta yaşıyor olduğunu düşün. O zaman geçer mi günler bu kadar dertsiz. Sevdiğin ve canından bir parça olan kişinin değil ölmesi tehlikede olması bile insana dokunur..

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 16

• diğer insanlara olunca mantıklı geliyor; hayatın kanunu diyorsun. ama başına gelince öyle olmuyor.

0|0
    0|0
  • Gözden ırak olana gönülden de ırak olur. Sevdiğimiz kişiler her zaman yanımızdadır . İyi günde kötü günde yardımımıza koşarlar. Ama televizyondakileri tanımayız etmeyiz. Öldüğü zaman bizim yaşamımızı da etkilemez zaten. Bu yüzden daha az zarar görürüz.

0|1
    0|0
  • yaşanmışlıklar ve yasanabilecekler ben böyle düşünüyorum

0|0
    0|0
  • sonuçta canından bir parça, herşeyini bildiğin, değer verdiğin, varlığını hissettiğin bir insanın, bir anda hayatından, yanından kaybolup gitmesi insana büyük bir yıkım oluyor... onu artık göremeyeceksin, sesini duyamıcaksın, varlığını hissedemeyeceksin, çok zor bir durum...

0|0
    0|0
  • D: Sevdiğini yitirdiğin zaman ölüm acısını anlıyorsun...

0|0
    0|0
  • Dışarıdan bir insan laf atsa umurunda olmaz ama tanıdığın sevdiğin birisi atarsa neden günlerce onu düşünürsün?

0|0
    0|0
  • sevdiğin üstüne hayaller kurdugun insan ölüyor tanımadıgın hiç görmediğin bir insanın ölümüne üzülmezsin seni bir şekilde etkilemesi gerekiyor afrikanın açlıktan ölen insanlarına üzülüyorum çünkü kendimi onların yerine koydugumda aslında çokta mutlu bir hayatım oldugunu görüyorum insanlığı düşündüren olaylara üzülürüm fakat her üzüntü gibi zamanla geçer bu da. Eşini öldüren tecavüz edip ölüsünü uçuruma atan namussuzları okudugum zamanda üzülürüm ama başıma gelmesi faklı bir olay. (B şıkkı)

0|0
    0|0
  • ilk defa ciddi bir soru sormuş hayret...

0|0
    0|0
  • sevdiğini yitirmek cok kötü

0|0
    0|0
  • tanımadığımız insanlar da ölse üzülürüz ama bu üzüntü geçici olur.ancak sevdiyimiz bir insan ölse bunun üzüntüsü bir ömür bile geçmez.

0|0
    0|0
  • seçeneklerin hepside bu sorunn cevabı bnce.. ölüm çok ayrı birşey hele sevdiğinse acı insanın derinine işliyo..

0|0
    0|0
  • Bence başka insanlarla bir geçmişiniz yoksa fazla etkilenmezsiniz.Ama sevğdiğiniz bir insanın varlığıyla yokkluğunu kıyaslayınca varlığını arıyorsunuz o boşluk dolmuyor ve acı çekiyorsunuz.

0|0
    0|0
    • o diilde bn profil resime takıldım. resmi yapanın nerden aklına glmiş:):):)

• Canından bir parça yitirdiğin zaman ölümü anlıyorsun

0|0
    0|0
  • Canından bir parça yitirdiğin zaman ölümü anlıyorsun

0|0
    0|0
  • cok güzel bir soru olmus neden az cevap gelmis anlamadım. ölüm insanların isine gelmiyor heralde

0|0
    0|0

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• ölüme her insan (hasta ya da sağlıklı, genç ya da yaşlı diye ayırt etmeksizin) aynı uzaklıkta olmasına rağmen genelde ölüm olayı hatıra getirilmez. Yakınlarından birinin ölümüyle ölümü -deyim yerindeyse- ensende hissedersin. Bahsettiğin o olumsuz duygu tamamen bununla alakalı

0|0
    0|0
  • Evet aynen öyle, ateş her zaman düştüğü yeri yakıyor, ve dudaklarımdan şu iki cümle dökülüyor: Hayat işte...

0|0
    0|0
  • Cevabı kendin vermişsin işte."Sevdiğimiz" insanlar, diğer tarafta "Tanımadığımız, tanısakta sevmediğimiz" insanlar.

0|0
    0|0
  • kurtuluş savaşında analar yiğitlerini harbe gönderirken ölmeden sakın gelme demişler ve şuan bu ülkede rahat rahat yaşıyoruz. korkunun ölüme faydası yok dostum. sözde müslümanız ya. anca bir yakınımız ölünce ahiret, sorgu, sual aklımıza geliyor niyese. ara sırada mezarlıkları gidip dolaşmak gerek. bencilliğin kimseye faydası yok...

0|0
    0|0
  • Toplumu oluşturan aile müessesi inasanı sadece yakın akrabaları ya da arkadaşlarını düşünmeye itiyor.

0|0
    0|0
  • Sevdiğini yitirdiğin zaman ölüm acısını anlıyorsun...

0|0
    0|0
  • C: Canından bir parça yitirdiğin zaman ölümü anlıyorsun.

0|0
    0|0
  • Birini sürekli görür diğerine hiç görmessin birini kaybettiğin zaman hatırlar yaptıgınız şeyleri bidaha yapamıyacagınızı düşünürsün yaşlandıgını hatırlarsın belkide diğerinde sadece acıma duygusu oluyor...

0|0
    0|0
  • Sevmediğin biri olsa üzülmezsin sevdiğin bir insanı sevme nedenin muhakkak vardır ve bundan doğan iyi şeyhle o şeylerin yok olmasıyla sende yok olursun gibi gelir

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Ateş düştüğü yeri yakar, küfe başkasının sırtında olduğu sürece dizlerin ağrımaz!

0|0
    0|0
  • Canından bir parça yitirdiğin zaman ölümü anlıyorsun.

0|0
    0|0
  • başın sağolsun kardeş

0|0
    0|0
  • --Neden ölüyoruz anne?

--Ölümde hayatın bir gerçeği

0|0
    0|0
  • çünkü insanı sadece sevdiği ilgilendirir

0|0
    0|0
  • Davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş.

0|0
    0|0
  • yer etmediği için hayatında... hatta bir belgesel izlettirsem sana yediğin yemeklerden soğursun.

0|0
    0|0
  • dokunmayana o da dokunmuyor

0|0
    0|0
  • söylüyorsun ya zaten sevdiğin biri olünce dokunuyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...