Ünlü filozofun bu güzel sözü hakkında ne düşünüyorsunuz saygıdeğer arkadaşlar?

Herkese günaydın. Tekrar bir kişilik sorusu ile huzurlarınızdayım arkadaşlar. Friedrich Nietzsche "Kendinden hiç söz etmemek çok soylu bir ikiyüzlülüktür." diyor. Siz ne düşünüyorsunuz.?

0|0
59

En İyi Erkek Görüşü

• "Asıl seni anlat bana.. Gördüğüm, ustalıkla oynadığın bir başkasını değil.."

Soylu olan insanların iletişim kurabilme yeteneği, ikiyüzlülük de gerçeği anlatmamak..

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 5

• Şimdi niçeyi hem seviyor hem sevmiyorum.Aslında şöyle de diyebilirim bazı düşüncelerini hem benimsiyor hem benimsemiyorum.Yukarda ki sözünü açıklayayım kanımca şunu demek istemiştir yanlış düşünüyorsam beni şimdiden affet Niçe.Dediği söze göre insanı 2 gruba ayıralım.KENDİNDEN SÖZ EDENLER ve KENDİNDEN SÖZ ETMEYENLER diye.Kendinden söz eden insanlar kendilerine bilimum güvenen insanlardır kendinden söz eden insanlar söyledikleri ve davranışları birbiriyle örtüşen insanlardır.Söz etmeyen insanlarsa bunun tam tersi davranışları sergileyen insanlar açıkçası Niçeye bu konuda hak veriyorum:))

0|1
    0|0
  • Ne varsa eskilerde var:)

1|1
    0|0
  • ya filo lari oldum olası sevmedim ama iyi laf demiş niçe hacı

0|1
    0|0
  • Kendini farklı yansıtmak karsıdakine

0|1
    0|0
  • kimse kötü yönlerini ele vermek istemez demek istemis heralde.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Herkesin gözünde çok soylu fakat gerçek halin ikiyüzlü bir şerefsiz. İnsan herkesi değil aslında kendini kandırır gibisinden.

0|1
    0|0
  • insan, en çok kedisini sever ve tanır, kendisini anlatmaktan da zevk alır, fakat bunun kötü bir davranış olduğunu farkeden ve kendisini bu davranıştan uzak tutan insan,soylu bir davranış sergilemiş olur, ancak davranışından ötürü de kendisine riyakarlık yapmış olur.

Kısacası kendinden söz etmeyen insan karşısındakine soyluluk, kendisine de ikiyüzlülük yapmış olur, bu tip insanların içinde fırtınalar kopar; ''ulen bir sana beni anlatsam, konuşacak hiç bir şeyin kalmayacak ama şimdi ayıp olur'' şeklinde :)

0|0
    0|0
  • Güzel söz

0|1
    0|0
  • aslında bazen kelimeler anlamını yitirir

kendinden bahsedersin o yönünü belkide hiçgörmez

belkide anlattıktan sonra anlarsın ki ters giden bir şeyler var hayatını kendini degiştirirsin

bazen anlatmaktansa yaşa ve gör demek lazım

her insan aynadır

0|0
    0|0
  • benle hiç konuşmadığında susuyorsam ben .benle konuştuktan sonra susuyorsam sen suçlusun

0|1
    0|0
  • evet haklı...

herkes övmek ve övülmek ister... ama bunu isteyerek ve bilerek yapmıyorsa hem asil bir davranış hemde doğasına aykırı davranmış olur...

0|0
    0|0
  • dogru demis ustad

0|0
    0|0
  • Asilce bir davranış yani iyi güzel o zaman asil bir iki yüzlü olayım ben

0|0
    0|0
Yükleniyor...