Günde ort ne kadar yürümeliyim veya koşmaşıyım?

Hergün dışarı çıkıp yürümeye koşmaya, bisiklet sürme vb. Şeyler yapıyorum ya da çıkamadım diyelim evde bacak ve kalça ağırlıklı pilates çalışıyorum. Neyse benim sorum ideal olarak ne kadar koşuyum ya da yürüyim? Ya da koşarken uyguladığınız inceltici bir yöntem var mı? Yediklerime gelince çikolatayı, gazlı içecekleri veya çaya şeker atmayı kestim. Zaten ekmek yemeyi hiç sevmiyorum. Sadece özellikle iftardan sonra dondurma ya da tatlı (abartmadan) yedim. Bunuda kesiyim mi?

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

• hiç birşeyi kesme önce kalori ihtiyacını hesapla sonra kalori açığını oluştur makrolarına dikkat et amacına ulaşırsın :) yürümek sana pek bişey katmaz koşmak kardiyo ya girdiği için daha iyi olur :) belli bir mesafe belirle her gün o mesafeyi en hızlı şekilde bitirmeye çalış zaman tut yani :D

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 5

• Hafta da belirli güne dusur tatlı yi ve diger gunelrde mevsimsel meyvelerle yogurt tarçın tüket yurus ise hızlı şekilde bir saat yuru

0|0
    0|0
  • 10.000 adım diyorlar ama bilemiyorum

0|0
    0|0
  • En az bin metre.

0|0
    0|0
  • 2 saat yürü

0|0
    0|0
  • 3 kilometre falan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• bir insanın sağlıklı olması için en az 8000 adım atması gerekir zaten sen kilo vermek istiyorsan 5.5 hızında yürümen gerekir 45 dakika günlük

0|0
    0|0
    • 1.60 boya 48 im. Boyum uzun değil fakat daha kilo vermem sağlıklı olur mu sence? Ben daha çok basen ve bacaklarımı eritmeyi amaçlıyorum

• bence idealsin gerek yok aa sağlık için 8000 adım dediğim gibi bunu yap gün içinde biraz aktive olmak iyidir başka birşeye gerek yok canım

• Teşekkür ederim :)

• 1 saat yuruyus temposunda kos ama kosarken tabanlarin yere degmesin parmak uclarinda kos

0|0
    0|0
    • Sağol bana ekstra faydası ne olur parmak uçlarında koşmanın

• Ben sporcuyum hemde çok uzun suredir
      Parmak ucunda kostugun zaman bacak kaslarin daha cok harekete gecer eger duz basarsan bir faydasi olmaz tak tak tak gidersin ikisinide sirayla bir dene farki anlicaksin ilk gun tabani yere bas ikinci gun parmak uclarinda kos yani taban yere degmesin

• 2 saat iyidir

0|0
    0|0
  • 5 km koş

0|0
    0|0
Yükleniyor...