Varlıgınızdan şüphe ettiginiz oluyor mu hiç

hiç yaşadıgınız hayatın gercekliginden algınızın dogrulugundan şüphe etttiginiz oluyor mu yoksa ben mi deliriyorum anlık bir duygu belki ama ben şahsen bazen emin olamıyorum var oldugumuzdan

0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

• senin sorduğun bu soruyu Descartes de zamanında sormuştu.ben var mıyım çevremdeki bu insanlar var mı?temizlikçisi evine geliyo, bu evi temizliyosun ama sen var mısın bu ev var mı diyo.her şeyin varlığından şüpheleniyo.kendi varlığından bile şüphelenirken sadece tek bişeyden şüphelenmediğinin farkına varıyo o da şüphelendiğinden şüphelenmiyo.o zaman madem şüphelenmediğimden şüphelenmiyorum diyo ve madem ben bu sonuca düşünerek vardım düşünüyorum o halde varım diyo.sonra bunu bir adım daha ileri götürüyo.ya diyo o zaman ben varsam çevremdeki bu evren de vardır diyo.evrene bakıyo ve müthiş bir sistemle karşılaşıyo.ya diyo insan diyo bu kadar kusurlu bir varlıkken düşüncelerinde nasıl bu kadar kusursuz olabilir ki.bu evren nasıl bu kadar kusursuz olabilir ki?o zaman kusursuz bir yaratıcıya ihtiyaç var o da herşeyin sebebi olan tanrıdır diyo

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• var olsan da olmasanda yaşadıklarını yaşamaya gördüklerini görmeye devam edeceksin.o yüzden boş ver bu tür sorularla ugraşmayı.

0|0
    0|0
  • gayet de varım

0|0
    0|0
  • Bende bazen gidip geliyorum, normal.

0|0
    0|0
  • genelde okulda oluyo tam dalıyorum düşünceye kalk amk kantine gidelim dien kardeşlerim var sonra diorum varım ben sonra tost ayran fala filan :D

0|0
    0|0
  • allah yardımcın olsun ...

ne demişler düşünüyorum öylese varim !

0|0
    0|0
  • Kişiye ait dünyalar olduğunu düşünmüştüm bir kaç kez. Herkez sahte gerçek olan sensin ve insanlar sana göre hareket ediyorlar..

0|0
    0|0
  • ara ra eymiyor değilim

0|0
    0|0
  • Şunu dinleyince, evet: youtube.com/watch?v=M1fUgpYSdpo

0|0
    0|0
    • iyi geldi

• netten biriyle tanışmıştım. aylarca görüştük. sonra kayboldu. ne isim ne tel ne face. hiçbi şey yok. belki de yoktu. normal insan bunları ister çünkü. bilmiyorum ya sacmalıyorum kesin

• senin için napabilirim? gidip buluyum mu ki onu? çözüm olur muydu ki hem bu? :S

• henüz o aşamaya gelmedim. amahemen hemen farklı kulvarlarda benzer levelerdeyim..

0|0
    0|0
  • Bu kafa yapısı candır. Yıllardır taşıyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• bazennnn ...

0|0
    0|0
  • insanlar hala garip geliyo bana. bu evren,dünya,ağaçlar,karıncalar,virüsler... herşey çok enteresan. bizim algıladığımızdan çok daha farklı şeyler olup bitiyo.

0|0
    0|0
  • süper bunu yaşayan düşünen birinin daha var olması benimde var olduğumun kanıtıdır artık kendimin var olduğundan eminim :)

0|0
    0|0
  • bazen kötü şeyler üstüste geldiği zaman bu bir rüyamı diyorum

0|0
    0|0
  • yok olmuyorrrrrrrrrr

0|0
    0|0
Yükleniyor...