Body Building in faydaları nelerdir? Gerçekten fiziki açıdan güçlendirir mi kavga da işe yarar mı?

Ben üniversiteyi yeni kazandım boyum 185 ama iri kemikli sayılırım ama kollarım baya ince hafifde göbeğim var 84 kiloyum yıllar boyu yapmayı düşünüyorum bir spor bodybuilding üzerine düşünüyorum ama kendimi fiziki olarak olabileceğim en üst noktaya taşımak istiyorum yani çok güçlü olayım istiyorum özgüvenimde de artış olsun istiyorum açıkçası da mesela 2-3 kişi ile kavga edeceğim zaman geleni tek yumrukla indireyim istiyorum bodybuilding ile uğraşsam bu konularda yardımcı olur mu faydasını gören oldu mu yani gerçekten bu işle uğraşan biri yardımcı olursa sevinirim

0|0
07

En İyi Erkek Görüşü

• Kavgada ise yaramasini istiyorsan bol bol esnetme germe açma egzersizleri de yapmalisin ekstra olarak. Body building vücut kaslarının kisalmasina sebep olur bu da gücünü arttirsa bile cevikligini ciddi düşürür. Cevikligini sabit tutmak ya da arttırmak body buildingin kavgada ise yaramasini sağlar.

0|0
    0|0
    • Yani artan kas kütlesi vuruş gücünü arttırır mı? ben böyle 2-3 kişinin arasına daldığımda bile her birini birer yumrukta indireyim istiyorum bu bodybuilding ile mümkün müdür?

• Benim boy 1.75 spor yapan birisi değilim arkam da yok beni kollayacak ama kimse gelip bana dinlenmez beni ezmeye çalışamaz. Özgüven istiyorsan önce dayak yemekten korkmamayi öğren. Kung fu üstadı olsan bile eğer göz morarmasindan korkarsan bir ise yaramaz. Az disli olduğunu göster zaten kimse sana karışmaz, bence vakit harcama yani. Body buildinge git daha az vakit harcar, kalan zamanda ders calisirsin ya da kendini başka konularda gelistirirsin.

• Serserilik yapmayacaksan ya da spor müsabakalarına katilmayacaksan iyi dovuscu olmaya çalışmanın anlamı yok, vakit kaybı.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 6

• body building faydalarini bilmem gym salonuna performans icin gidersen faydalari olabilir dovus birazda genetik dogustan gelen bise guclu omuz sirt ve k1c kaslari cok onemlidir :)

0|0
    0|0
  • Kavgada pek isine yaramayacak haberin olsun iyi vucut yaparsan sahilde kız tavlarsın kışın da kilolusun sanarlar

0|0
    0|0
    • Neden artan kas kütlesi mücadeleyi kolaylaştırmaz mı? o kadar dövüşçülerin kaslı olmasının nedeni nedir?

• Onlar dövüşçü kendin söylüyorsun. Ben Şu an lisanslı boksörüm daha öncesinde fitness da yaptım fitnessın dovüşte yararı yok denecek kadar az hele karşındaki teknik biliyorsa hiç şansın yok

• Fiziki açıdan evet güçlü olursun ve dövüş tekniği bilmeyenlere karşı çok fazla etkiside olur ama eğitim almış birine karşı çok da bir şansın olmaz

0|0
    0|0
    • Tamam işte benim beklediğim cevap bu benim istediğim şey hem fit bir vücudum olsun öyle aşırı bir vücut istemiyorum zaten hem de güçlü olayım kavga da kullanabileyim ne yapmam lazım dövüş sporları mı bodybuilding mi?

• İstediğin kadar body yap boksçu kassız biri her türlü indirir seni kontrolsüz güç güç değildir

0|1
    0|0
  • Yaramaz

0|0
    0|0
  • Body building kavgada hiç bir işinize yaramaz hocam anca plajlarda kız kaldırmanıza yarar.

0|0
    0|0
    • Yani adamlar o kadar kası boşuna mı yapmış oluyor güç sağlamıyor mu yumruk gücünü arttırmıyor mu ben böyle 2-3 kişinin arasına daldığımda hepsini tek yumrukla indireyim diyorum illa boks kickbox muay thai türevi sporlar mı yapmam gerekiyor

• Ya hocam tabiki güç olarak kuvvetinizi artırırsınız lakin bir boksöre, kick bokscuya veyahutta bir judo cuya karşı pek bir şansınız olmaz.

Yükleniyor...