Yağ oranımı sağlıklı bir şekilde artırmak için ne yapmalıyım?

1.62 boyundayım ve 48 kiloyum, kilom oldukça normal ama kaslı bir vücudum var çünkü çocukluğumdan beri dans ettim ve 1 senedir de düzenli fitness yapıyorum. Diyetisyene gittiğimde yağ oranım %11 çıktı ancak bayanlarda %17-25 arasının normal görüldüğünü ve yağ oranımı artırmam gerektiğini söyledi. Yani arkadaşlar direk olarak hamur işi, tatlı, tereyağı içeren bir diyet programı yazdı, günde 9 dilim ekmeği söylemiyorum bile :D Ancak ben kilo almak istemiyorum sadece yağ oranım artsın yeter, sizce napmalıyım?

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Saçmalamasınlar karbonhidrat yükleme sakın. Sen yine normal ölçüde karbonhidrat tüket, yulaf ve türevlerinden ama. Ve bol bol sağlıklı yağlar ve protein tüket. Sakın öyle tatlılı hamur işli sağlıksız şeylere girme. Benim söylediğim daha yavaş olacak ama karbonhidratların yıkıcı etkisini yaşamayacaksın ileride.

0|0
    0|0
    • badem sütüyle yulaf tüketiyorum, bir de salataya bile yağ koymazdım artık zeytinyağı gezdiriyorum ve teşekkürler :)

• Koy koy, sızma zeytin yağı, Avokado, hindistan cevizi yağı, Fındık Ceviz de olabilir, soğuk pres olduğu sürece sorun yok. Bulabiliyorsan hakiki tere yağı. Hem doyurucudur, hem de sağlıklıdır.

Badem sütü yulaf falan, güzel şeyler biliyorsun zaten. Gidip sağlıksız şekerlere karbonhidratlara yönelme..

• Tamam oyle yapiyim ben o zaman avokado filan direk yağ zaten mantıklı :D

En İyi Kız Görüşü

• Yağ oranın normal zaten arttırmana gerek yok

0|1
    0|0
    • Ya hormon dengesi icin daha fazla yaga ihtiyac var filan dedi korkuttu beni biraz diyetisyen

• Zaten vücut geliştirmek için millet yağ oranını bu seviyeye düşürmeye çalışıyo bide bunu diyetisyenden duymak çok garip.
      Boşver sen onu

Erkekler Ne Diyor 2

• yağ besinin artıraçak olan zaten kilo yapar :D bende o durumdayım o yüzden protein felan yağ yapıcı madde üzerinde en iyisi hanigisi onu bulmak istedim zamanında ama en güzeli sağlıklı beslenme.
    terayağı ye bak :D ekmek :D ye basen arttırır :D ama yağı en hızlı ekmek hamur veriyor diye biliyorum ekmegin arasına terayajı oh :D canım cekti :D

0|0
    0|0
    • ya ama kilo almak kaloriyle alakalı değil mi, günlük kalori ihtiyacını aşmakla?

• Ben de asamiyorum iste asiri yesem bile az kaliyo :D

• biz dizeliz galiba :D

• o diyetisyenin ben aklının yayını seveyim oturmuş oraya bir bok bilmeden konuşuyor adi yapman gereken çok basit kalori miktarını hesapla 700 fazla kalori al yağ miktarın artacaktır sağlıksız beslenme dinleme şu diyetisyeni

0|0
    0|0
    • Ya listeyi gorunce sok oldum ben de zaten :D

• bana öyle bişey diyecek şikayet ederim ya bilimsel olarak açıklamasını yapsın bakalım götünden uydurması kolay

Kızlar Ne Diyor 1

• Gunde 9 dilim ekmek cok muymus ben 2 tane yiyorum nerdeyse ona ragmen kas oranim baya yuksek

0|0
    0|0
Yükleniyor...