Koşarken bacaklarım yandığı için yarıda kesiyorum ne yapmalıyım?

bu sene 10 kilo aldım şimdi ise zayıflamaya çalışıyorum ve koşu yapıyorum dahha doğrusu bir hafta hızlı yürüyerek kendimi alıştırmaya çalıştım, koşmaya başlayayım dedim fakat üst bacağım acayip yanıyor koşarken çok hızlı da koşmuyorum.
ben daha hantal olduğumu düşünüyorum fakat bunu nasıl geçirebilirim? koşmadan kolay kilo veremem

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Kardiyo çalışarak kilo verebilirsin. İlla koşmana gerek yok tempolu yürüyüş lazım. Normal yürüyüş hızının üstünde ama aynı tempoda hiç hız kesmeden yürüyeceksin. Sanki bir yere yetişiyormuş gibi. İşte böyle kardiyo çalışırsan kesinlikle kilo verirsin.

0|0
    0|0
    • ya ama kilo vermen için nabzının yüksek olması lazım ben tempolu yürüsem de nabzım çok yukarılara çıkmıyor

• Sen boşver nabzını. her bir saniyede 2 adıma tekabül eden yürüyüş hızı. yani bir dakkada 120 adım hatta zorlarsan 130, 140 adıma çıkarırsan daha iyi. Her ne olursa olsun yaptığın her hareket vücuduna olumlu dönecektir. Bu yanmalar iyi değil tabi. Vücudun zorlandığında sinyal veriyordur. Bilinçsiz zorlamalar iyi değildir. Vücut geliştirme ve yük bindirmelerde kasıtlı vücut zorlanır. Ee sende böyle bişi yapmadığına göre biraz dikkat :)

• Eig için çok teşekkür ederim...

En İyi Kız Görüşü

• Valla ben hiccc kardiyo yapmiyorum ama bak incecigim. Neden kilo verilemiyorms yani isin cogu diyette bitiyor emil ol sporda degl

0|0
    0|0
    • diyette yapıyorum sporda ama iyi bir incelik istiyorsan kesinlikle spor yapmalısın türkiyede çok var böyle ince ama löp löp olan insanlar

• Lop lop kaslisin demek istedin heralde 😂 kardiyo yapmiyorum dedim baska spor da yapmiyorum demedim farkindaysan

Erkekler Ne Diyor 8

• koşma kanks

0|0
    0|0
  • Efsane Muhammed Ali diyorki
    Mekiklerimi karnım alev aldıktan sonra saymaya başlıyordum.

0|1
    0|0
  • bisiklette iyi aslında

0|0
    0|0
  • korkma ölmezsin üstüne git :D

0|0
    0|0
  • Kuvvet çalış yani ağırlık çalış

0|0
    0|0
  • Koşturma

0|0
    0|0
  • daha yeni başlamışsın kaslarının yanması gayet normal bir süre sonra alışacaksın. durma devam et

0|0
    0|0
  • yavaş yavaş başla sonra çoğalt

0|0
    0|0
    • ya zaten yavaş tempo koşuyorum aniden koşarsam lif yırtılması olur fakat yavaş koştuğum halde yanıyor

Kızlar Ne Diyor 1

• Kilo vermeden koşma bence. Önce biraz kilo ver öyle başla koşmaya

0|0
    0|0
    • ya öyle acayip kilolu bir insan değilim ki 50 kiloydum 60 oldum hani 80-90 olsam neyse

Yükleniyor...