Meşhur soru Ofsayt nedir?

A takımından X futbolcu Y takım arkadaşına pası atarken top ayağından çıktığı anda B takımının futbolcularından en az 2 tanesinin B takımının kalesine Y'den yakın olması gerekir. Yoksa ofsayttır. Kızlar bu anlatımımdan anladınız mı acaba 😀 çok zor oldu ama anlamak isteyenler burak yılmazı takip edebilirler

1|3
10|29

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel anlatmışsın bir erkek daha iyi anlatamaz kanka 😂

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Mağazadasın ve 2 kişisiniz. kasiyerin önünde arkadaşınız var. arkadaşınla senin arandada hazetmediğin bir paçoz var. yani arkadaşın 1paçoz 2 sen 3. sıradasın. arkadaşın ödeme yaparken sen elindeki kazağı arkadaşına ödemesi için atarsan bu ofsayt olur.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Herşey iyi güzelde siyasi bölümde ofsayt anlatıyoruz Erdoğan ofsayttan gol attı Kılıçtaroğlu Burak Yılmaz gibi hep ofsayt zaten Bahçelinin golü ofsayt diye iptal edildi Erman Toroğlu ofsayt değil dedi Binali bey boş kaleye golü atamadı vs :) Spor ketegorisinde açsan daha iyi olurdu Türkiye'nin başkenti sanılan takımın taraftarı :D

1|0
    0|0
    • Türkiyenin başkenti Galatasaray 😀
      Ben spordayım sen iyi misin acaba 😂

• Selahattin kırmızı kart hdp kümeye

• Ben yok saydığımdan katmadım bile barış canlılarını :)

• Sevdiğin çocuğu düşün mesela koridorda eğer rakip bir kız sevdiğin çocuğa senden daha yakınsa ofsayt oluyor 😂😂

2|0
    0|0
  • bu ne böyle. 2 bilinmeyenli denklem çözer gibi. Sonunda x ve y'nin değerini soracaksın zannettim :D
    Al sana resimli anlatım :D
    www.futbolterimleri.gen.tr/images/ofsayt.jpg

1|0
    0|0
    • Amaç yazılı anlatabilmek zaten

• Tamam güzel anlatmışsın ama gene anlamayan çıkacaktır eminim :) X ve Y de kalacak kafaları :D (Çıkmadı mı X ve Y ne diye soran hiç :) )

• Bir oyuncu, takim arkadasina bir pas aktardiginda, top o oyuncunun ayagindan ilk ciktigi anda pasi aktardigi takim arkadasi ile rakip kale arasinda en az iki rakip oyuncu yoksa, ofsayt olur.

1|0
    0|0
  • ofsaytı bilen kızdan korkacaksın diye boşa dememişler ben bilmiyorum daha ofsaytın ne olduğunu sen nasıl biliyon kız

1|0
    0|0
    • Çok izledim burakı

• Çok yanlış geldin sen 😀

• kızım benim futbolla işim olmaz sevmediğim ve sevemediğim bir spor olduğu için pek de beni ilgilendirmiyor ama yine de ona rağmen baktığım olur boş boş bakarım arkada ortamında yoksa oturup kendim izlemem bilgisayardan playstation oynayım dedim onu da beceremedim zaten

• Bence daha sade bir dil kullan. Anlamayan çok olur bunu

2|0
    0|0
    • Detaylı görsel kullanmadan anlatım böyle oluyor iyisi varsa yazında bilelim 😊

• Yüzeysel anlatmışsın. Karşıdakine benimseterek anlatabilirsin.

Rakip takım sizin kaleye gol atmak için atak yapıyor. Tam rakip takımın ayağından arkadaşına atmak için top çıktığı anda topu attığı arkadaşı sizin takımın önünde ise buna ofsayt denir.

• Ben kuralı anlatmak istedim öyle de anlatılabilirdi ya da direk resim al işte ofsayt bu diye 😀

• http://i.hizliresim.com/dbl9mD.png

işte ofsayt pozisyonu

1|0
    0|0
    • Resimli anlatmak basit sözlü yazılı anlatmak zordur diye denemek istedim

• Spor hukuku okuyorum kulüp avukatlığı inşallah 😀

• o halde tabi ki erkeklerden daha avantajlısın
      hakem oynattı avantaja bıraktı :D

• Boşver anlatmaya çalışma 😄 Top ayaktan çıktığı anda diyorsan biliyorsundur zaten 😄

1|0
    0|0
  • Ofsayt benim işim

1|0
    0|0
  • Ulan anlayan da unuttu 😂

1|0
    0|0
    • Yazıyla en detaylı anlatım bu 😂

• aşık oldum şu an bir sn

1|0
    0|0
  • 2 tane mi :D 2 ne alaka? :D

1|0
    0|0
    • Nasıl ya peki 😀

• Olması gerekn sayı en az 2 yani 2 olmazsa 1 olursa 0 olursa ofsayt işte neyi anlamadın 😀

• Allah için tamam :D 2-1-0 ben iptal :D

• Bu soruyu duymaktan da gına geldi artık. 😒

1|0
    0|0
  • Bende bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Halkın kendine yakışanı giymesidir

1|0
    0|0
  • Kanka hep kızların üstüne geliyorlar. Oysa erkeklerin de yüzde 90 ı anlatamaz

1|0
    0|0
  • Belki kaleci ileri çıkmış ve savunmada tek kişi kalmıştır? O zaman tek kişi olması da ofsaytı bozar.

1|0
    0|0
    • Kural en az iki kişirdir. İster 1 kaleci 1 stoper olsun (ofsayt yok) kaleci kalede yoksa 1 stoper varken sarkarsa forvet ofsayt olur

• Benim spikerden duyduğum ve gazete sitelerinde yazan bu sadece. Artık adamlar ne anlamıştır bilemem. Onların yalancısıyım işte. Araştırırsan birçok sitede aynı haberi görürsün

• Bu kural belki dokunmamayla ilgilidir ama hareketlenmeyince ofsayt olmaz olmuyorda

• burak yılmaz konusunda haklısın :D

1|0
    0|0
  • Matematik sorusu mu bu, çok bilinmeyenli denklem mi bu, nasıl anlatım öyle

3|0
    0|0
  • Ofsayt anlatılmaz hissedersin

1|0
    0|0
  • Tuhafsin 😂

1|0
    0|0
  • Harbi harbi çözdüler ofsaytı. :D

1|0
    0|0
  • Burak yılmaz kadar ofsayta kalan yoktur harbiden :D

1|0
    0|0
  • Sacma bir şey anlatmıssın

0|0
    0|0
  • aaa bu futbol dan anlarım ama iddialı değilim diyen kız değil mi, evet o ta kendisi... bir teşekkür bile etmedi...

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 9

• Kaleye en yakın olanın önünde karşı takımdan kimse olmaması.

1|2
    0|0
  • gerçekten öprnemeden göçeceğim bu dünya dan 😏

1|1
    0|0
  • Tabi erkekleri etkilemenin yollarından biri
    Veya ilgi çekmek sende haklısın

1|1
    0|0
  • Bildiğim için sorun olmadı 😎

1|1
    0|0
  • ofsayttır

1|1
    0|0
  • beynim yandı

1|1
    0|0
    • Resimli anlatsak anlarsında önemli olan yazıya dökmek olduğu için karışık oldu 😀

• Bazen goool diye sevindiğim maçlarda ofsayt dendikten sonra üzüldüğüm şey 😀 tanımadan üzüyor beni kendisi

1|1
    0|0
  • Biliyorum, güzel anlatmışsın

1|0
    0|0
  • olaya fransızım
    okurken bile beynim ağrıdı

1|0
    0|0
Yükleniyor...