En yakınımızdaki en uzağımızda, en uzağımızdaki de en yakınımızda olabiliyor bazen.

''Nice insanlar vardır ki, dizimin dibindedirler ama benim için sanki Yemen'dedirler. Yemen'de olan niceleri de vardır ki, sanki dizimin dibindedirler.''

Hz. Mevlana Celaleddin-i Rumi (k.s)

Mevlana'mızın bu sözün üstüne aslında söylenecek bir şey yok. Ama ben yine de merak ediyorum, belki sizler de içinizi döküp bir nebze de olsa rahatlamak isterseniz. Evet can'lar; var mı başında böyle bir musibet olan; kendini en yakınındakine en uzak, en uzaktakine de en yakın hisseden? Mutlaka vardır. Peki, ne yapıyorsunuz böyle olunca; nasıl sabrediyorsunuz, nasıl katlanıyorsunuz bu musibete?

0|0
3|0

En İyi Kız Görüşü

• Allah'ım ya çok kötü bir durum. dostum dediğim kardeşim dediğim insanla tam 8 yıllık kardeştik.

aptalca bir olaydan ötürü küstük , 2 yıl konuşmadık..

sonra ben mesaj attım onu ve bizi özlediğimi eski günleri telafi edebileceğimizi..

biraz konuştuk sonra olmadı , araya soğukluk girince olmuyor , çabala yetmiyor...

bir zamanlar her şeyi olduğunuz bir insanın şimdi siz hiç kimsesi oldunuz mu ?

en çokta bu koyuyor ya zaten sana onunla senin yaptığını o başkasıyla yapıyor...

belki de çok değer veriyorum insanlara unutamıyorum , unutmak istemiyorum bilmiyorum neden ama , her bilgisayarımı açtığımda ilk onun resmine bakarım hala.. keşke onu unutsam dua ediyorum ama olmuyor geçmiyor yaram , bizim 200 metre altımzda oturuyorlar..

sen hiç onu görmemek için yolunu uzattın mı ?

her gün oradan dönerken 1-2 dakika evine baktın mı ?

gitmek isteyip de gidememek , benim hiç bir zaman böyle bir kardeşim olmayacak..

0|0
    0|0
    • Deme öyle. Hiçbir zaman öyle bir kardeşin olmayabilir ama ondan daha iyi kardeşlerin olur. Sana, ''sabret, üzülme, takma kafana'' demeyeceğim. Çünkü biliyorum elinde olmadığını. Ben de buna benzer bir durum yaşadım; sanaldan tanıdığım ve bana anamdan babamdan daha yakın olan bir dostumla tartıştım, dandik bir konu yüzünden. Adı aslında Ayşenur ama ben Parende diyorum ona, o da bana Kördüğüm diyor. Birbirimize söz verdiğimiz oldu yeni sayfalar için. Olmadı, yapamadık ama sonunda düzeldik.

• fedakarlık yapsan da bazı şeyler değişmiyor o bunun kabullenmiyor anlamıyor ve sana geri dönüt vermiyorsa hiç bir şeyin anlamı yok , şuan tek isteğim onunla aynı ortamda bulunup yüzyüze gelmemek..

• Mücadeleyi elden bırakma. Başta çok zorlanırsın ama sonunda en büyük huzuru sen yakalarsın. Tekrar söylüyorum: Mücadeleyi elden bırakma!

Kızlar Ne Diyor 2

• ilk defa bukadar kısa yazdığını görüyom qnq. iyi misin bir problem yok demi ?

0|0
    0|0
    • Kısa yazdım evet ama sen şeklinin uzunluğu ya da kısalığından çok manasının uzunluğuna-kısalığına bak. Hayır, ''bir'' problem yok. Ne gibi ''bir'' problem olabilir ki kardeş?

• valla hiç birini okumadım yazdıklarının qnq. diğerleri uzun diye ilgimi çekmişti bu da öyle destan mı diye bakınca şaşırdım. okursam bir gün ona da bakarım

• Okumuş kadar oldun, teşekkür ederim.

• tam olarak durumum bu

0|0
    0|0
    • Anlatmak istersen bu adam dinler?

• Yara gibidir bu musibet; içinden sızlar, dışın her ne kadar iyi görünse de için (afedersin ama) boktan farksızdır. Çare olamam belki ama en azından dinleyerek, üstündeki ''içini birilerine dökme'' yükünü kaldırabilirim, kaldırmaya çalışırım en azından. Anlatmak istersen tabii ki

• ekledim kabul edersen mesaj atarım

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...