Protein tozu sizce zararlı mı?

Kas yapmak için kullanılan protein tozları sizce zararlı mı yoksa yararlı mı? Kafam karıştı ya 😊

1|2
20|39

En İyi Erkek Görüşü

• Kas yaptığın sürede hızlı gelişimi sağlar fakat kalbe zararlı ve belirli bir yaştan sonra kaslar sarkma yapıyor.

1|0
    0|0
    • Bunu neye dayanarak soyluyorsun guzel kardesım hayatında protein tozu kutusu gormemıssın bu spora dair hiçbirşey bilmiyorsun ve bunu cok biliyormussun gibi yazıyorsun lütfen bilinçlenin artık bu sporda en cahil ülkeyiz avrupa ülkelerinde marketlerde protein tozları marketlerde satılıyor PROTEİN TOZUNDAN ÖLEN TEK MİLLETİZ!

• @ZYZZZZ Ön yargı ve cehaletine veriyorum. :) Evimde protein tozu olup olmadığını nerden biliyorsun? Bu Ön yargıdır. Benim görüşüme saygı göstermemekte cehalettir. hadi k. g.

• Kulaktan duyma bilgilerle kimseye burda bu sekilde konusamazsın bişeyler öğren sonra yorumunu yap cahillik akıyor beyinlerinizden.

Erkekler Ne Diyor 38

• Zararlı doğal değil tarzı diyenler hiç araştırma yapmamış salon ortamında 6 aydan fazla bulunmamış kişiler daha ürünün neden yapıldığın bilmeden yalan yanlış bilgiler yaymaktan başka sporla ilgili alakası olmayan kişilerdir kulak asma bunlara kullanmak kesinlikle sana kalmış ve çeşitli araştırmalar sonucu zararından çok yararı bile bulunmuştur, zararlarına gelicek olursak fazla bir zararı böbrekleri biraz yorar buda büyütülecek bir durum değil burda yazanların bir bardak kolanın böbrekleri nasıl strese soktuğundan haberdar değiller ve çeşitli istinalara ve senin vücut hassiyetine bağlı biraz akne yapabilir

1|1
    0|0
    • Teşekkürler 😊

• Dostum neden gocunuyorsun ki :) bir düzine övücü boş yazı yazmışın, keşke yarar mekanizmalarını da açıklasaydın. çeşitli araştırmalar sonucu yararı bulunmuş? Hiçbir şey ifade etmiyor. Bu sağlık! bilmem anlatabiliyormuyum.

• @Splashmaxx diğer insanların yalan yanlış bilgiler vermesi rahatsız etmeye başladı geri kalmış bu ülkede bu kadar basit bir ürünün bu kadar tantanası yapılması benim bu yazıyı yazmam kadar gereksiz elinde internet var bir sürü kaynak açar okursun benimde bölümüm bu olduğu için çeşitli bilgiler vermek istedim sağlık demişin gine geri kafalı bir yaklaşım burda seni ne rahatsız etti bilemedim dostum http://www.haber61.net/m/?id=2793&t=makale

• Bir akciğerciden duyduğum cümle; kas yapmak için kendilerini mahvediyorlar, akciğerleri solmuş 30 yaşında bir adamın ameliyatına girmiştim. Bu maddeler firmaların para kazanma tuzağından insanlara sattıkları hayalden başka birşey değil. kasların içini doldurup yalancı kas hissi veriyorlar. Ağızdan anüse kadar kompleks maddeleri sindirmek için inanılmaz özellişmiş sindirim sistemine mideden %100 ü emilen 30 gr protein yani amino verirsen kan dolaşımının durumunu bir, düşünsene? karaciğere gelmeden tüm dokulara yayılıp birikmesi cabası. Sadece kaslar değil! Akciğer, böbrek, dalak, testis, kalp beyinde kan bariyeri sayesinde bir nebze birikmiyor. Akciğer solmasını da burdan anlamışsındır sanırım.

0|0
    0|0
    • Peynir Altı Suyu Tozu Nasıl yalancı kas yapar kaslarını doldurur senin yedigin ekmekten daha yararlı olan bu besin takviyesini ne denli bu kadar abartıyorsunuz bahsettiginiz her ney ise anlamıyorum yazıklar olsun ülkemin bu spordaki cahilligine bilincsizligine.

• Çok fazla tozlama kendini baya kafa yapıyor, spordan anladığınız bir shake şişesi ve 40 dk idman sizi de biliyoruz. Sen 3 saat, intarvaliyle sağlam ağırlık çalışmasıyla over training olmadan idman çıkarabiliyormusun bunu söyle bana. Senin 4 set yaptım kaslar onarılmalı diye düşündüğün saçmalığı ben nedense bu sürede düşünemiyorum. Dahası günlük 11 km koştuğum dönemde ki dinledik nabızım 54, kaslarım dinlenmeli mi toz lazım mı diye de düşünmemiştim. Spor ne sen onu öğren ilk sonra tozun biyokimyasını benden öğrenirsin.

• Öncelikle protein tozu nedir? protein tozu proteindir arkadaşım 😂 senin peynirdeki yedigin protein le hiç bir farkı yok toz diyince aklınız kötü yerlere kayıyor protein tozu ne işe yarar? Protein tozu

1|0
    0|0
    • Protein tozu diyordum lanet olsun elim değdi 😂 genelde vücut geliştirme ile uğraşan insanlar ustune duser çünkü onların protein alması gereken miktar yaklaşık vücut ağırlığının 1.5 katı oluyor normal evde televizyon başında günlerini olduren adamsa kendi ağırlığından daha az alabiliyor yani protein tozu kasların onarılmasını sağlıyor o yüzden kilomuzu hesaplıyorz alırken 😉 protein tozunu neden kullanırız? Eğer günlük kalori miktarını tamamladığında protein miktarın eksik kalıyorsa protein tozu kullanilabilir ama düzenli beslenen ve yediklerini kaliteli protein ağırlık li yemeye gayret gosterise eksik bisey kalmaz yani protein tozu şart değil protein tozunu almak mantıklı mı? Protein tozu ne kadar hoş gibi gorunsede fiyatı günlüğü 3-5 tlye denk gelse de bunu yıla vurduğumuzda çünkü proteini her zaman almalıyız arabanın kasko ücreti gibi bir rakam çıkabilir 😂 dediğim gibi beslenmeni protein ağırlıklı tavuk peynir mercimekten yana yaparsan almana gerek kalmaz :) anlatabildim dimi 😂

• Afyjolvgjnnonbhjj nasil 😂

• Tamam sus sus 😂

• kaliteli protein tozun zarari olmaz detaya girersek yedigimiz et bile zararli.

1|0
    0|0
    • Yediğimiz et bile zararlı? bunu açıklarmısın çünkü bu, cümle bir anlam ifade etmiyor.

• Kasın yapı taşı amino asitlerden oluşuyor ve amino asitler proteinlerde bulunuyor. İllaki içinde katkı maddesi var her üründe olduğu gibi fakat spor yaparken gerekli olan proteini almakta Zor yemekte zor ve pahalı o yüzden daha kolay sindirilen ve ucuz olan protein kaynağı tozları tercih ediyoruz.

0|0
    0|0
  • 1 tane ağrı kesici senin bas ağrını geçirir
    Zararı yok denilecek kadar önemsiz ve etkisizdir
    Ama 10 ağrı kesiciyi aynı anda yutsan?

Supplement yani gıda takviyeside böyledir
    Uygun miktarlarsa2 ve şartlarda güvenle tüketilir

1|0
    0|0
  • Kesinlikle değil. 😊

1|0
    0|0
  • Evet zararlı doğallık en iyisi

1|0
    0|0
  • zararlı

1|0
    0|0
  • Tabiki doğal olmayan protein zararlı. Protein kullanırken günde 3-4 litre su içilmesi gerekiyor yoksa böbrekler, karaciğer iflas eder, sonu ölüm.

1|0
    0|0
  • protein tozuna ne gerek var ki beslenmeye agırlık verip sporunu yap hile yapma :D

1|0
    0|0
  • Her şeyi doğal yap

1|0
    0|0
  • Dozunda kulllanımda zararlı degıl

1|0
    0|0
  • Zararlı

1|0
    0|0
  • Protein tozunun dozajını aşmazsan zararlı değil, aksine yararlı. Gün içinde içtiğin bir cola veya yediğin cips 10 katı daha zararlı.

0|0
    0|0
  • Zararlı bence

0|0
    0|0
  • insanımız karıştırıyor.
    anabolik steroidler zararlıdır fakat protein tozu (ürün orijinal ise) zararı yoktur.
    vücudunun ihtiyacı olan proteini beslenme ile alamıyorsan, kullanılmalı.
    kimseye kulak asma.

0|0
    0|0
  • Gerek yok dogal olun ya

0|0
    0|0
  • zararlı

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Fazlası zararlı tabi karaciğeri zorluyor ama aşırıya kaçmadıkça problem olmaz. Günde 1 ölçek alabilirsin.

0|0
    0|0
  • değilll

0|0
    0|0
  • Bol su içmeyip sık tuvalete gitmeyen biri için oldukça zararlı.

0|0
    0|0
  • zararlı

0|0
    0|0
  • cildin sivilceye yatkın ise vitaminli tozlar sivilce çıkartıyor çıkmaması için de bol su içmen gerekiyor yani gerekeni yaptıktan sonra zararsız :)

0|0
    0|0
  • zararlı diye duydum

0|0
    0|0
  • Değil çok kullandım

0|0
    0|0
  • Zararli

0|0
    0|0
  • zararlı olduğunu düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 20

• Günde 30gr protein alıyorsan eğer, protein tozuna ihtiyacın yok. Bu kadarı da yoğurt, ıspanak, yumurta, tavuk gibi yiyeceklerde bulunuyor.
    Ama eğer diyelim vejetaryensen, o zaman 30 gr protein mümkün değildir ve ihtiyacını o şekilde karşılayabilirsin.
    Squatgirl. com da bu konuyla ilgili birçok yazı var. Onları da okuyup en iyi bilgiye ulaşabilirsin. 😊

1|0
    0|0
  • Ben baya bir arastirdim genelde herkesde ortsk nokta zararli olmadigi yonunde.

1|0
    0|0
  • Ben bu konu hakkında daha bu yıl araştırma yapıp dosya hazırladım. Protein tozunun bir zararı henüz bulunamamıştır. Yalnız bu durum aşırıya kaçılmadığı ve doz aşımı yapılmadığı sürece. Yani burada kilit kelime aşırılık. Bir de bunu kendi başına göre kullanma. Bir doktorla konuş. Özellikle doktor diyorum çünkü. Antrenörler daha çabuk sonuç alabilmek ve size verdikleri vaatleri yerine getirebilmek için fazla doz verebiliyorlar.

2|0
    0|0
  • Eğer yemeklerden karşılayabiliyosan gerek yok
    halen tartışılan bir mevzu
    bana kalırsa karaciğer tembelliği yapar uzun dönemde

0|1
    0|0
  • değil bence.

0|0
    0|0
  • Her şeyin bir kötü bir de iyi yanı vardır protein tozunu kullanan çok insan var belli bir miktarda kullanırsan bence çok da zararlı olmaz. Ama erken yaşta da kullanmak çok doğru değil

1|0
    0|0
  • Zararli evet gitsin et agirlikli beslensin

0|0
    0|0
  • Bence değil

0|0
    0|0
  • evet zararlı tabi

0|0
    0|0
  • vücudu birden sisirdigi yazılmıştı forum. tr de

1|0
    0|0
  • Evet yedigimiz cipsler cerezler fastfoodlar kolalar asitli icecekler zararsiz ama protein tozu zararli kullanmayin o yuzden😊bi de protein kullaninca kendiliginden kas yapacagina inanan insanlarin yorumlarini gorunce bir hayli güldüm.

0|0
    0|0
  • Kanser yapıyormuş

0|0
    0|0
  • Çok zararli

0|0
    0|0
  • Abim kullanıyor Rombo gibi oldu bence kullanma kızlarda itici duruyor fazla kas :D :D

0|0
    0|0
  • Zararlı

0|0
    0|0
  • sencesi bencesi yok bilimsel bişey bu zararlı

0|0
    0|0
  • Zararlı

0|0
    0|0
  • aşırısı zararlı tabi

0|0
    0|0
  • Tabi ki zararli tozunu alacagina yumurta peynir ye duzgunce de spor yap al sana kas

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...