Vücut geliştirme için tavsiyeleriniz var mı?

Her hangi yemek programı ya da uzak durmamız gereken her türlü tavsiyeler de olur.

#SerseriSorular

1|1
3|19

En İyi Kız Görüşü

• Once tam bir spor yeme icme vs programin olur kilo vermeyle baslanir ne yiyip icecegini zaten bilirsin. Vucut yapini veya ne tur antremanlara yatkin oldugunu bilmedigim icin birsey diyemem. Salona yazilmalisin.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• profesyonel ilgileniceksen yardım ediyim yok bir ay sonra ayrılıcaksan yorma beni

0|1
    0|0
    • yok bırakmam artık.. profesyonel olsun istiyorum.

• @igrencapacheçikoo bende 4 aydır spor yapiyorum aklimda bazı soru işaretleri ve danışman gereken şeyler oluyor ozelen yazsam görüşlerini yazar mısın 😀

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 18

• Ben protein ve steroit gibi şeyleri kullanma derim ve ayrıca ben herşeyi yiyorum, ekmek de yiyorum, pilav da yumurta da tatlı da kola da içiyorum. Ama o gün yediklerime göre spor aktivitem şekilleniyor. Miktar ve türünü ayarlıyorum. Sana tavsiyem bu işi gösteriş için yapma sağlık için yap, ben sağlık için yapmaya başladım 10 yıl önce, şimdi karın kası, bacak kası ne istersen var tamam doğru 10 yılda oldu ama bir gram protein bile almadım. Geç olsun doğal olsun mantığındayım ben

0|1
    0|0
    • Hocam en iyisi bu. En azından vucut zamanla şekil almaya başlar ve doğal olması ayrı bir görüntü oluşturuyor. Tozla yaparsan ve bırakınca sarkma oluyor. Çünkü toz kas değil. Sadece dolgu maddesi gibi bir şey...

• @ayrılıkacıtır aynen öyle kardeşim bir de güç ayrı bişey, güçlü olmak, yani çalışmalarını daha doğal olan üzerinden götür. ve yaşam tarzı haline getir sporu gerisi kendiliğinden gelir zaten.

• Tozla zaten güçlü olunmaz. Ve doğal kas çok fazla olmaz. Sadece şekil alır o kadar. Ama toz dolgu maddesi olduğu için; şöyle düşün oyun hamuru gibi. Hem dolduruyorsun, hemde şekil veriyorsun. Ama zamanı geçince bozulur

• Mevzu bay geniş ama ufaktan bikaç şey söyleyeyim. Vücut geliştirmede asıl önemli olan düzgün beslenme ve düzenli uykudur. Spor bu işin %10 lık kısmıdır. Beslenmede yağ, şeker uzak dur, proteine ağırlık ver. Uykuda da büyüme hormonu gece 11 ile 5 arasında çalıştığı için o aralıklarda uyumaya çalış. Son olarak spor yaparken de her gün yapma. Aradan 48 saat geçsin ki kaslar dinlensin. Kolay gelsin.

0|1
    0|0
  • Kendini frenlemen zor. 2k senesinden beri yapıyorum ve zaman ilerledikçe daha çok gaza gelip daha çok kas yapma isteği uyanır insanda. Bunu engellemen önemli :).

0|1
    0|0
  • Yemek yemezsen büyüyemezsin, gelişemezsin...
    Yemeğin dört dörtlük olmalı, dinlenmen de aynı şekilde. Kesintisiz 8 saat uyuman lazım. Hayatından şekeri tamamen çıkart. Sigara falan varsa söylemiyorum bile alkolü de ekleyelim içine. Gelişimi gördükçe kendini daha çok seveceksin daha çok isteyeceksin. Bol şans :)

0|1
    0|0
  • Genelikle protein ve büyümek istiyorsak karbonhidrat yklü besinleri tuketmemiz lazım

ben genelikle günlük 8-12 arası yumurta 2 sinin sarısı diger kalnlarının beyazı sadece

yiyebildigin kadar tavuk yagsız tabikide haşlama veya ızgara kendi yagında..
    antreman öncesi muz - elma çok iyi gider.

nelerden uzak durmamamız lazım derseniz saf şekerlerden ve yapay maddelerden.

pasta - çikolota - kola - meyve suyu vs vs.

0|1
    0|0
    • teşekkür ederim, bu hafta başladım umarım kısa zamanda gelisirim çünkü yaz bitti.😂

• yazın gelişmek cidden zor vucut çünkü su tutumuyor tavsiyem kışın yüklenmen yazında definasyon yani kasları parçalama işlemini yapman yönünde :D

• eyvallah, bunları attım hafızaya.😄

• öncelikle bir sehpa ve 2 dumbell al.. sehpa şu mekik sehpalarından olsun ayrıca dumbell ile hareketler yapabileceğin bişey.. bir proğram yapkndine bir gün kol bir gün göğüs çalışş. haftada üç gün yap işte internette çok şey yazıyoo

0|1
    0|0
  • Her gün 6 yumurta.. Beyaz ekmek ten uzak dur.. Çok tahıllı ekmek tavsiye ederim.. Hayvansal gıdaların yanında sebze de bol ye.. Uykun düzenli ve yeterli olsun.. Çalışırken çene yapma spora odaklan.. Antreman süresi bir saati geçmesin ve çalışma sonunda tişörtün su içinde kalsın..

0|1
    0|0
  • adananın neresindesin başkan :D bu arada fitnes e yazılıp ilk 1 ay normal calış ondan sonra hocandan sana program ayarlamasını iste düzenli ve iyi beslenirsen 4 aya fit bir vucüdün olur

0|1
    0|0
  • Hayvan gibi çalış ve hayvan gibi ye.

0|1
    0|0
  • Bol bol tavuk ye pilav ye 😄

0|1
    0|0
  • Uzak Dur : Ekmek, hamur işi, gazlı içecekler, tatlılar.
    Bol bol : Peynir, Su, Yumurta.

0|1
    0|0
  • Yağlı yeme asitlu şeyler icme tavugun göğsü yumurta lapa pirinç pilavı patates haslanmiş makarna ton baligi balık özellikle somon bu tür seyker yiyebilirsiniz

0|1
    0|0
  • Kilo falan var mı

0|1
    0|0
  • tavsiye etmem. Sporu bırakınca srakma yapıyor.

0|1
    0|0
  • Protein ve kaliteli karbonhidrat

0|1
    0|0
  • Mutlaka bacak çalış en çok kas kütlesi orada olduğu için bacak çalışmazsan diğer bölgeler fazla gelişmez.

0|0
    0|0
  • Şınav mekik sağ sol mekik ters mekik vb

0|1
    0|0
  • Geliştirmeden uzak dur.

0|1
    0|0
Yükleniyor...