Türk halkı olarak kendimizi ne kadar ölçüyoruz?

ister katılın ister katılmayın bu sizin düşünceleriniz.

genel olarak konuşacağım , bunu bütün Türk insanlarına hitaben söylemiyorum.

burada olsun veyahut günlük yaşantıda olsun fikir olarak ne kadar yoksun ne kadar bilgisiziz , haklıyı haksızı her şeyi din üzerine kurmuş bir millet var karşımda ama nedense insan gibi tam anlamıyla dini gerçekleştiren insanları göremiyorum ! hepimiz cahillikte on numara olmuş insanlarız birbirimizi kapatmaya örtmeye çalışıyor , fikirlerimizi düşüncelerimizi insanca söyleme lüksü görmüyoruz karşı tarafta ki insanlara. Hep ben merkezli , egoları tavan yapmış insanlar olarak günlük yaşantımızı sürdürüyoruz ki bu bizi ne kadar eğitimli olursak olalım insan yoksunu yapar.. hala daha şu konuları tartışır olduk sanki millet olarak tek çözmemiz gereken sorun buymuş gibi ! kadın erkek eşitliği.. her iki tarafında aslında toplumda yeri aynı fakat kızlarımız kendini nedense hep erkeklere karşı ezik , hor görülmüş , bir tarafa atılmış , kullanılmış bir canlı olarak görüyor. kızlara şunu sorarım ki , eğer siz kendinizi ezdirmez , kendinize değer verir ve toplumda iyi bir kariyer iyi bir saygıya ulaşırsanız hangi nüfuz sizi ezebilir hor görebilir ? hor görse de siz bunu ciddiye alır mısınız ? peki ya siz erkekler niye toplumda bir yer edinmek bir yere gelmek için ya da güçlü görünmek için bir şeye kuvvet harcama gereksinimi duyuyorsunuz ? bırakın her şeyi sizi kuvvetli yapan kollarınızda ki kaslarınız yerine kariyeriniz olsun , bırakın sizi paranızla seven kadını , bırakın şu mavi patikli ayaklarını , otobüste yer vermeyince küçümsenme duygusunu , her şey bir kenara bırakın da önünüze bakın inanın her şey öyle daha rahat daha güzel olacaktır.

burada niye bir cevabın altına o cevabı ezecek nitelikte bir yorum yapılmaktadır , böyle kendinizi daha mı iyi hissedecek , bilginizle veya bildiğiniz sandığınız şeyle karşı tarafın düşüncelerini mi değiştireceksiniz , yoksa her şey YARAR sağlamak için mi ! bırakın lütfen kimseye böyle bir şeyler öğretemez aktaramaz sadece küçük durumlara düşersiniz , eğer çok YARALI olmak istiyorsanız o soruya kendi fikirlerinizi savunacak nitelikte bir cevap yazarsınız..

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• söylediklerinde tamamen haklısın. bu dünyayı birtek empati kurtarır. kendimizi karşımızdakinin yerine koyarsak hoşgörülü olup kimseyi kırmayacağımızdan eminim ben. ama insanlar bencil kötü ikiyüzlü. kolay olanı seçiyorlar. yazık. sanada teşekkür ederim. sağduyulu bir insansın. güzel yazmışsın.

0|0
    0|0
    • asıl ben teşekkür ederim , benimle aynı fikirde insanları karşımda görmek güzel

• önemli olan aynı fikirde olmak değil bence. karşıt fikirde olsak bile birbirimize saygı duyabilmek. düzgünce tartışıp hakaret etmeden kötü söz etmeden fikir alışverişi yapmak. ama türk insanı bunu beceremiyor malesef.

Erkekler Ne Diyor 4

• yazın çok uzun erindim okumaya..ama kızmışın bişeylere üzülme geçer..

1|0
    0|0
    • kızdığım şey bir de bu okumaya bir şeyleri çözmeye çalışmaya erinmek , bu senin kaç dakikanı alır hatta bu yazıyı okumak dakika alır mı orası da muamma fakat bir şeyleri çözmek , çözülmek bazı sorunların farkına varabilmek yılları hatta yüzyıllarımızı alabilir ben sadece millet olarak bazı şeylerin dikkatini çekmeye çalıştım sadece buydu yapmak istediğim

• işte asıl sorun sen ve senin gibiler..dolandırıp durma net ol.."ben haksızlığa uğradım" "bu ülkedeki insanları beğenmiyorum" "erkeklerin bir çogu hibine" bunu söyle..sorun varsa uzun yolu seçme direk sonuca git ki başarılı ol ülkende sende bişeyler kazanın..

• ben bir şeylere kızmadım ve hiç bir şeyde haksızlığa da uğramadım malesef ki tek anladığın buysa senin için kötü bir anlamı olmuş , bu ülkede ki insanları beğenmiyorum demedim böyle bir şey ima etmedim bu ülkede ki insanların fikirlerini doğru bulmuyorum demek istedim , ben burada sonuca varmadım benim için bu yazıda benim sonucumdan önemli olan sizin çıkaracağınız sonuçtu ki sen bunu anlayamamış ve empati kurmak yerine kendi yargılarını dile getiriyorsun bu da yanlış şeylere sebebiyet veriyor

• ne diyelimki haklı olduğun yerde çok haksız olduğun yerde ama kadın erkek eşitliği dediğin şey millet uyutmaky-tna aklı fikri başka yöne çekmekten başka bişey değil

0|0
    0|0
    • bende böyle düşünüyorum , bunu için şu cümleyi kurdum zaten , millet olarak tek derdimiz kadın erkek eşitliğiymiş gibi..

• haklısın dünyanın en aptal koyun milletiyiz bide kabadayı çoban olunca peşinden koşacak koyun çok

• 0|0
    0|0
    • keşke biraz anlamaya çalışsaydın , insan bir şeyleri sevmek yerine onu anlamaya çalışmalı diye düşünüyorum

• yav nedek napalım battı balık yan gider

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• her seyi gectimde şu sözünde takıldım kaldım.haklıyı haksızı her şeyi din üzerine kurmuş bir millet var karşımda. burda bir küçümseme var gibi altına gecince nedense insan gibi tam anlamıyla dini gerçekleştiren insanları göremiyorum demişsin. bu cumleye biraz daha acıklık getirirmisin

1|0
    0|0
    • küçümseme yok emin ol , sadece o cümlemde şunu ima etmeye çalıştım millet olarak genelilkle her şeyimizi din üzerine kurmuş bütün problemleri öyle halletmeye çalışmıyor muyuz ? günlük yaşantı da olsun devlet işlerinde olsun bu böyle her şeyin yapılması gereken yerler var dinimizi içimizde yaşamak yerine herkesin içinde yaşamaya çalışıyoruz , millet olarak çok duygusalız ben sadece bu duygusallığı bir kenara bırakıp mantığımızı devreye sokmaya çalışmalıyız diye düşünüyorum

• aynı şeyi ben farklı cümlelerle anlatıyorum diye bu seninle fikirmizin arasında bir uçurum olduğu anlamına gelmiyor , benim din konusunda anlatmak istediğim çoğu insan her şeyi dinin arkasına gizliyor suçlarını din ile ört bas etmeye çalışıyor , ben dinsiz olalım demiyorum ama dışarıdan dinimize bağlı görünmenin yerine aklın mantığın yolunu seçmeli kendi içimizde dini yaşamalıyız diyorum

• haklısın tabi böyle insanlarda var ama en güzeli sen davranışlarınla insanlara örnek ol. yani bir cok sorun var toplumumuzda. bizim kendimize göre dogru olanı yapmaktan baska caremiz yok.

• katılıyorum bizim halk olarak tek eksiğimiz empati kurmamak

0|0
    0|0
Yükleniyor...