Ne sıklıkla dua edersiniz? Sadece darda, sıkıntıda kaldığınız anlarda mı dua edersiniz?

merak ediyorum... Allah'a yalvarır, yakarır mısınız? Ağlar mısınız dua ederken, kendinize hakim olamadan... Gözyaşlarınız ansızın süzülür mü yanaklarınızdan?

0|0
10|25

En İyi Erkek Görüşü

• hergün namazlardan sonra, birşey istediğimde yardıma muhtaç birisini gördüğümde, mümkün olduğu kadar çok.

Mevlananın şu sözü gelir hep aklıma

Ûzûlme. Derdin ne olursa olsun , bir abdest al

nefes gibi… ve bir seccade ser odanın bir kösesine .Otur ve ağla , dilersen hiç konuşma . O seni ve

dertlerini senden daha iyi biliyor unutma.

0|0
    0|0
    • düşünceniz çok güzel... verdiğiniz örnekte aynı... :) Rabbim dualarınızı kabul eder inşaallah, benim dualarımı da inşaallah :)

• Amin insaAllah dualarımız kabul, hakkımızda hayırlısı olur. Tesekkur ederim.

Erkekler Ne Diyor 24

• nerdeyse her akşam ederim dua birşey istediğimden değil şükretmek için ama sadece duada yetmez arada sırada namaz kılmakta lazım erkekler için cuma namazına gitmek lazım haftada 15 dakikalarını ayırmak bile zor geliyor gözyaşına gelirsek pek olmaz nadiren olur dini birşey okuyorsam ya da birşey izliyorsam filan.

1|0
    0|0
  • Sadece darda dua edenler gibi değilim , Çunku dınlere inanmam , en yakın arkadasım ise her gece duasını eder saygı duyarım ona hoşumada gider , Dua etmek boşbir kutuya yalvarmak gibi bana başka bişey ifade etmiyor cunku cocuklugumda tum ınancımı yıtırdım , sözde yasadıklarımızla bizi sınıyormuş ya geçin bu işleri su ana kadar duasına karsılık bulanıda gormedım neyse konu saptırılacak ama dua edenlere sozum umarım sızınkı kabul olur

1|0
    1|0
    • inanmak başarmanın yarısıymış... inanarak dua etmek, duanın kabulünü beklemek güzeldir... sabırlı olmak gerekir... ama inşaallah Rabbim öyle bir isteğinizi yerine getirir ki, dua etmenin boş bir kutuya yalvarış olmadığını görürsünüz... size kızmıyorum, aksine saygı duyuyorum... düşünce özgürlüğü diye birşey var sonuçta... herkes kendi düşüncesini sunabilir...

• Günde 5 vakit bazı sure ve duaları okurum ama ağlamadan :) Allah cümlemizin dileklerini dualarını kabul eylesin.

1|0
    0|0
  • eskiden yatmadan önce etme alışkanlığım vardı onu zamanla kaybettim. ama her yemekten sonra şükrederim

1|0
    1|0
  • Lafta müslümanım ailem akrabalarım herkes 5 vakit namazcı kuran okuyan tipler. ama gel görki bana bak en son dua nezaman ettim bilmiyorum. kendime bile dua etmiyorum

1|0
    0|0
    • Rabbim hidayete erdirsin seni.. biraz gayret etsen sende namazını kılıp, kuranını okuyabilirsin...?

• her gece dua ederim tabii. namazlarda da ederim. gözlerimin dolduğu oluyor tabii. özellikle de müslüman kardeşlerimin zulüm görmemesi için dua ederken...

1|0
    0|0
  • ağlamadım diyemıcm.2004 te babam vefat ettı cok kötuydum.hep onun için dua edıyordum.hala da edıyorum tabıkıde.duaların belli bir sıklığı olmamalı.gece yataga gırerken herzaman ediyorum.

1|0
    0|0
  • Bizde saatte bir anılır...

1|0
    1|0
  • ben hergece yatarken duamı eder yatarım şuana kadar rabbim herşeyimi verdi :)

1|1
    0|0
    • ne güzel... darısı benim başıma inşaallah. şu an istediğim benim için çok önemli birşey var dua ediyorum. rabbim kabul eder inşaallah.

• senden haber bekliyor olcam :)

• mesaj at :)

• Dar zamanda duasının kabul edilmesini isteyen geniş zamanda bolca dua etmelidir

2|0
    0|0
  • evet

1|0
    0|0
  • herzaman şükrederim dua ederim

1|0
    0|0
  • unutmazsam sabah çıkarken ve akşam yatarken

1|0
    0|0
  • Aklına dua etmek gelirse hemen et çünkü verilmek istemeseydi istek verilmezdi

1|0
    0|0
  • her sabah her öğlen her ikindi her akşam her yatsı

1|0
    0|0
  • Friday to Friday diyorum ben buna.

1|0
    0|0
    • nasıl yani?

• Amin... O da olur hele bir emekli olayım 24 sene kaldı şunun şurasında. toplamda 43.800 vakit yapıyor. :)

• matematikte iyisiniz... ama namaz kılmak için yaşlanmayı beklemek yanlış bence... Hz ali veya hz ömer tam olarak hatırlayamıyorum demiş ki: NAMAZ KILAN YAŞLIYI SEVERİM, ANCAK NAMAZ KILAN GENCE AŞIĞIM... yinede saygı duyarım..

• aklıma geldiğinde

1|0
    1|0
  • İnançlı bir insan olduğumu söyleyemem ateistim diyebilirim ama her sınavdan önce sıkıştığım için 3 kulhu 1 elham okuyorum

0|0
    1|0
  • Hiç etmem

0|0
    0|0
  • gece yatmadan önce dua ederim.

ayrıca perşembe akşamları da dua etmeye çalışırım..

0|0
    0|0
  • ben kabul olan bir duamı görmedim o yüzden bıraktım dua etmeyi

0|0
    0|1
  • bu sana oluyor galiba

0|0
    1|0
  • dua bilmediğim için etmem...

0|0
    1|0
    • dua bilicek bişey değildir ki... dua içten gelen birşeydir... sadece ALLAH demen bile, duadır yaradan için..

• hiç etmiyorum gerek yok değişen bişey yok . havada kalıyor.

0|0
    4|1
    • böyle düşündüğünüz için havada kalıyordur... Allahla pazarlık edilmez... sen bir kere dua edip, olmasını beklersen tabiki de olmaz... ısrar ediceksin, ısrarla yalvarıcaksın. Allah ısrar ederek dua eden kullarını sever... isyan etmiceksin, sabrediceksin... eğer olmuyorsa o istediğin şey senin için hayırlı değildir ondandır..

• olsunda hayrını sorgulamak bana kalsın.

• tabi... saygı duyuyorum düşüncenize...

Kızlar Ne Diyor 10

• aklıma geldiği her an dua ederim.

2|0
    0|0
  • ezan okunurken edılen dualar kabul olurmus her ezanda dua etmeye gayret gosterırım gecelerı yatıncada dua gıbıde değilde Allaha dertlerımı anlatmayı sıgınmayı cok severım cogu gece yatıyımda dua edıyım rahatlıyım dıye beklerım yani .. en huzurlu an benım ıcın..

2|1
    0|0
    • ne güzel... Rabbim dini vecibelerini yerine getirmeyi, tüm sıkıntılarını gidermeyi nasip eylesin inşaallah...

• üzülerek söylüyorum ki dün farkettim, ne zaman başım sıkışsa dua ediyorum yardım bekliyorum Allah'tan.. İki senelik sevgilimden ayrıldım ağlaya ağlaya yalvardım Rabbim kavuştur bizi diye. Namaz kıldım. Normalde tabiki aklıma her geldikçe şükrediyorum ama yeterli değil işte

1|0
    0|0
    • şeriatte (islamda) sevgili diye bir mevhum yoktur. senin sevgili diye dua ettiğin kişi sana haramdır. yani haram için dua ettin onun çinde kabul olmadı

• genelde darda kaldıkça dua ediliyor rahat vaktinnde olmuyor neden bilmiyorum bir sıgınma duygusu yalvarma oluyor

1|0
    0|0
    • ferah gününde dua etmeyenin dar gününde imdadına yetişilmez

• Her gece dua ederim .Ve her zamanda şükrederim .Dua etmeden önce :Allah'ın bize verdiği nimetlere şükretmek gerektiğini düşünüyorum ...

1|0
    0|0
  • Sıklıkla dua ederim .Bazen bu çok yoğun olur ağlarım.Başıma gelen iyi veya kötü Allah a şükrederim.İsyan etmem.

1|0
    0|0
  • yapmak istedigim her iş icin dua ederim

hep her zaman derim Hayırlı ise olsun hayırsız ise beri dursun..

yani heran ederim zorda olunca degıl

1|0
    0|0
    • ne güzel... Rabbim şükretmeyi ve sabretmeyi bilen kullarından eylesin. Rabbim salih kullarından eylesin seni :)

• amin canım cümlemizi inşallah :)

Rabbim yar ve yardımcımız olsun herseyde inşallah

• inşaallah :)

• Yalanı yok geçen gün aklıma geldi üzüldümde, genelde sıkıntıdayken daha çok ediyorum ama iyiykende hep şükreder oldum artık.

1|0
    0|0
    • Güzel soru ilk 5yıldız benden gitti:)

• Hepimizi inşallah:) En çok inandığım şey Allah dilerse olur dilemezse hiç birşey olmaz.

• çok doğru...

• etmiyorum ya :(

1|0
    1|1
  • Sadece zor zamanlarda değil her zaman dua etmeye çalışırım. Her zaman şükrederim.

1|0
    0|1
Yükleniyor...