İnsanlar neden bu kadar acımasız hak etmeyen neden bunları yaşatırlar?

Merhaba arkadaşlar benim 3 ay süren bir ilişkim vardı nedensiz yere bitti. Kendisi geldi beni buldu aklıma girdi şans istedi vs.. Bana kafa dinlemek istiyorum, kimsyele konuşmak istemiyorum dedi sadece. Dün başkası adına konuştum onunla benim olduğumu bilmeden bana 3 yıldır birini beklediğini onunla yaşadığı gibi ilişki yaşamak istediğini ama dönse bile onu istemeyeceğini söyledi. Bende bütün düşüncelerini öğrendikten sonra herşeyi söyledim saydım ama tek kelime etmedi. Neden ben ona ne yaptım benimle o kadar hayal kurdu sevdim dedi evlilik hayalleri kurdu? Sevgi bu kadar basit mi başkasına git dalga geçecek çok insan var ve benim onlar gibi bir insan olmadığımı da biliyor. Ben ayrıldıktan sonra bir şey demedim sevmeyebilir soğumuştur felan ama bana bir açıklama yapması gerekmezmiydi en azından yapamıyorum diyemezmiydi. O kadar şey yapmasına ragmen ağzımı açıp onun hakkında tek kelime etmedim ama dün onunla yaşadığı anıları unutamadığını söyleyince her düşüncem gitti. Bir insanın suçu yokken terk edilir mi şimdi benim bedduamı aldı hak etti fazlasıyla hangi işi rast gidecek hiç biri ben günlerdir acı çekerken o başkasının hayaliyle yaşamış. Şimdi soruyorum size bir insanın ahını almak kadar kötü bişi var mı vicdanı hiç mi sızlamaz hiç mi Allah korkusu olmaz hak etmeyen birine bunları yaşatmanın. Düşüncelerinizle yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar

Güncellemeler:
Mutlu olur mu acaba haksızlık yaptığı bir insandan beddua alarak?

0|0
6|12

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 11

• Bu tip durumları arkadaşımda gördüm. O da terk edilmişti senin gibi. Çok acı çekti ama bir şekilde zamanla herşey düzeliyor merak etme.

Tek yapman gereken onun artık seni sevmediğini bilmen, ve bunu kabul etmen..

Bunu ne kadar erken kabul edersen, o kadar kısa sürede atlatırsın bu süreci.

0|0
    0|0
    • Zaten beni hiç sevmemiş onu anladım ama neden hiç suçu olmayan birine bunu yaşatıyor bir açıklama yapmaya dahi tenezül etmiyor. Sustu ne oldu insan istesin herşeyi yapar ben öğrendim bir şekilde yaptıgı yanına kalacak mı ?

• Evet tecrübe oldu teşekkür ederim her şey için.

• Ne demek efenim :) her zaman :)

• adamın yaptığı yanlış tabi bunu bir kenara koyalım.. ama göz ardı edilmemesi gereken bir gerçek var.. erkekleri bu hale getiren yine sizlersiniz. nasıl mı?

o adamın hevesini kursağında bırakıp yıllardır hala geçmişin hayaliyle yaşamasına neden olan da bir kadın. mutlaka senin de böyle yarım bıraktığın bir erkek vardır, ya da olacaktır.

yani erkeği piç gibi ortada bırakıp ruh halini bozarken iyi, ama daha önce buna maruz kalmış bir erkeğe denk gelip siz acı çekince ver yansın. yok öyle bir dünya.

0|0
    0|0
    • kendi o acıyı çekti diye başkasına çektirmesi sence doğru mu? Benim aklımda bir insan varken başka bir ilişkiye asla başlamam o kız bunu yaşattıysa benim suçum ne peki?

• Tamam herşeye tamam. O zaman neden açıklama yapamadan çekip gider bir insan birşey söylemek bu kadar zor mu? Başlarken iyi de ayrılıgı düşünürken neden kötü. İnsan kalbinde başkası varsa ve unutamadıysa başlamasın bir ilişkiye karşısında ki insana bunu yapamaya hakkı yok kendi üzüldü diye başkasını üzmesi gerekmez kendi yaşadı başkasına yaşatmasın.

• orasını bilemem. o onun tercihi, kendinisine soracaksın.

• bu kadar büyütecek kafaya takacak bişey yok..istemiyo işte bitmiş..illa 2 tarafında bitirmesi gerekmez..olmayınca olmuyor işte..

0|0
    0|0
    • Size göre olmayabilir bana göre var olmuyorsa söyleyebilirdi susmak değil çözüm.

• ulen car car konuşuyon baksana kaçmıştır bebe işte..öfff :D

• Banada oldu...sorun etme alis derim...dunku banada oyle dediler ve gicik oldum "Alis" dediklerinde...ama gercekten simdi bende diyorum "Alis". Anlasilan kiz seni yedekte kullanmis ve artik boyle seyler cok hayatta. Ben bu sitede afedersin orami burami yirttim haykiracam diye ama sagolsun buradaki arkadaslar azda olsa yardimci oldular. Ben sana guzel taktik verirdim ama cok uzun surer be kardes.

0|0
    0|0
    • insanlar konuşarak yardımlaşarak anlaşırlar bir zaman sonra acım da diner

• Aynen oyle kardes hic bozma morelini...birak gitsin burnunu surtsun biraz...seni birgun geri ister ama is isten gecmis olur. zamanla unutursun...tamamen unutamazsin belki arada bir kendi kendine konustugun dahi olacak ama cogunu unutursun ve eskisi kadar acimaz kalbim zamanla ama ne yazikki harddisc'i tamamen silemezsin.

• istemesin bu kadar yaşanan şeylerden sonra ne anlamı kalır aşkın sevginin. Zaman her şeyi unutturur ama yaptıklarını unutmam..

• Çevremde şahit olduğum kadarıyla biten bir ilişkinin ardından tekrar şans isteyenler artık mutlu olamıyor ve eskisi gibi güvenemiyor.Bu vesileyle ayrılık yaşayanların genel olarak aynı kişiyle sürdüremediğini görüyorum.Hiçbir ayrılık sebepsiz değildir.Aynı durumda benim başıma geldiğinde aradan süre geçmesine rağmen aldatıldığımı öğrendim.

0|0
    0|0
    • Evet ayrılırken sebepsizdi neden bittigini bilmiyordum ama şuan öğrendim

• Aynen bende senin gibi düşünüyorum Allah büyüktür etme bulma dünyası ne olsa herşeyi gören bilen.

• Üzme tatLı canını boşwer ..

• Şu an senin yaşadığının benzerini yaşıyorum biz erkekler bu karaktersiz kızlardan çektiğimizi galiba hiçbirşeyden çekemeyeceğiz (tüm kızlar üzerine alınmasın sadece karaktersizler )) ...

ERKEKLER KESİNLİKLE ŞUNU UNUTMASIN BİR KIZ SANA KARŞI BİR HATA YAPMIŞSA O KIZI ASLA VE ASLA AFFETME , O ACIYI TEKRAR TEKRAR SANA YAŞATACAKTIR ...

0|0
    0|0
    • acı çektiren daha kıymetli demi çünkü sevilmeyi değer vemeyi kaldıramıyorlar

• ben elimden gelenin fazlasını yaptım içim vicdanım rahat olmadı olmaması gerekiyormuş yapacak bişi yok ne söylesen faydasız olduğunu anladım ona.

• aşk işte ne yapsan ne etsen sonu acı , acı olmasa aşk olmaz zaten

• insanın doğasından var malesef bu yani seni bir süre sonra sıradan gibi görmeye başlıyor ama olur da ilişkisi ters giderse ya da kimseyle mutlu olamazsa o zaman gerçek değerini anlıyor o zamana kadar da belki sana gerçekten değer verecek başka biri çıkmış oluyor tabi karşına çıkan da belki geçmişinde o tür hatalar yapmış olabilir ama sen bir insanın aklını başına getirdiğinde belki seninle devam etmesi için geç olsa da başka birinin kıymetini daha iyi bilebiliyor bazen

0|0
    0|0
    • Çok geç artık her şey için bana sevmiyorum yapamıyorum deseydi ama susmasaydı ben onu hep iyi olarak tanıdım benimle mutlu olamadı başkasıyla olsun dedim düne kadar ama şimdi herşeyi mi yok etti

• kızlar dengesiz ! hayatin gerçeği bu ... durma ve yola devam et alayina gider yap

0|0
    0|0
  • herşey senin istediğin gibi gitmez hayatta . not ilk cümleyi okudum gerisine erindim.

0|0
    0|0
  • hep sorardım kendi kendime, cehennem neden var diye.. cevabını ÖĞRETTİLER...

0|0
    0|0
  • insanlar çip olmuşlar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Kendisi bir ilişkiye başlamamız için herşeyi yaptı, vaatler vs..evlilik planları yapıyorduk,ailelerimize dek söylemiştik..bir süre sonra yeterince ilgi ve tutarlılık göremediğim için, yaptığım bir görüşme vaktinde bana: "benim duygularım seninki kadar yoğun değil" dedi. (bu sözden tam bir ay öncesinde:" sana tutuldum, duygularım yoğun" diyen kişi bu). Ne mi yaptım? Gerekeni söyledim ve noktaladım. onun da bir çabasını görmedim. Kimse kimseyi keyfi tutarsızca hareketleriyle vaatler verip oyalama hakkına sahip değildir..en azından ben bu kadar değersiz göremem kendimi..6 ay geçti aradan, bazen özlüyorum ama böyle davranan biriyle olamazdım diye düşünüyorum. zamanla herşey külleniyor..

0|0
    0|0
    • Aynen bana da sevgili olabilmemiz için herşeyi yaptı herkesten farklı olduğum evlenilecek kişi olduğumu vs.. Ama hepsi yalanmış bana açıklama yapmadan gitti ama ben yine öğrendim iyi ki de öğrendim herşeyi bir insana haksız yere neden bunu yaparlar sen yaşamışsın ya o acıyı neden bana yaşatıyorsun madem aklından çıkarımıyorsun başlama ilişkiye seni seviyorum ne kadar basit olmuş :(

• Benim de tek temennim pişmanlık duyması ve beni aklından çıkaramaması...bu devirde dürüst, çıkarsız sevgiyle yaklaşan, destek veren, maddiyatına bile bakmayan birini bulabilirse öpsün başına koysun.. sizin de dileğinizin gerçekleşeceğini umuyorum, inanıyorum..

• Umarım Allah herksin gönlüne göre versin vicdanlı allah korkusu olan insanlarla karşılaştırsın..

• aynı durumu bende yaşıyorum şuan bana benim çektiğim acıları sana yaşatmıyacağım demesine rağmen tam olarakda onun çektiği acıları yaşadım terketti beni sevemiyorum diyerek ,böyle kişiler çivi çiviyi söker diye bir ilşkiye başlıyorlar büyük sözler söylüyorlar ama karşıdakini yarı yolda bırakıyorlar çünkü tam olarak ne istediklerini bilemiyorlar geçmişe takılmış kopamamışlar kendileri inkar edekler unuttum onları diye ama bilinçaltı öyle demez ve bu kişiler kendilerini sevmiyorlar ki bir başkasına değer versinler psikolojik olarak yardıma ihtiyacı olan kişilerdir kesinlikle dışarıya karşı neşeli gözükürler ama iç dünyaları ikili ilşkilerde oldukça karamsardır kendisini seven birisi çıksa dahi onu kabullenemez o beni terketmeden ben terkedeyim diye düşünüp duygusal olarak kendilerini geri plana çekerler çünkü terk edilme şemasına sahiplerdir uzak durulması gereken kişilerdir büyük ölçüde eski acıları tekrar yaşayacağım diye korkarlar bağlanmaktan korkarlar hiçbirşeyi açıkça söyleyemezler

0|0
    0|0
    • Aynen işte onu tarif ettin şuan korkak cesaretsiz başka bir ilişkiye başlasa bile hala geçmişiyle yaşayan. Ben birşey kaybetmedim o kaybetti ve bu akılla daha çok kaybedecek

• banada düzgün bir açıklama yapmadan bitirdi tek söylediği değer veremiyorumdu ama neden sebepleri öğrenmek hakkımız ,ne kadar oldu ayrıllı siz bilmiyorum ama arayıp onu nedenlerini açıkça söylemesini iste yoksa kendi başına zor geçiyo sorularla yaşanmıyor ,mutlulukları birlikte yaşadıysanız neden ssdece sen acı çekiyosunki sebebini bilmek en doğal hakkın ,Allah ından bulsunlar ne suçumuz vardıki bizim

• 15 gün oldu çok sordum ama cevap vermedi neden ben diye karakteri öyleymiş benim zoruma giden açıklama yapması hep susması oldu. Acı çeken ben oldum ben onun yüzünden o başkasının yüzünden.Suçumuz sevmek değer vermek önemsemek en önemlisi de İNSAN olmamız.

• Bir bakima benim hikayeme o kadar cok benziyor ki seni tanimasam da yasadiigin duygulari tahmin edebiliyorum..Kolay unutamayacaksin kolay silemeyeceksin ozellikle ayni ortamda degilseniz daha az canin acir.Sana dusen su saatten sinra onu takip etmemen faceden twitterdan hergun.yeni birsey ogrenirsin hakkinda uzulursun zamanina gencligine yazik olur Allah yardimcin olsun..Bu ahh lar yanina kalmaz merak etme

0|0
    0|0
    • Hepsinden sildim zaten Amin cümlemize. Ben düne kadar yine mutluluklar diledim olmayabilir sevemeyebilir doğal dedim ama bunları duyduktan sonra söylediklerimin birini hak etmedi. Allahın adaleti şaşmaz kalmasın kalmamalı herkes hak ettiğini yaşasın.

• Güven aşılayıp yarı yolda bıraktığın insanın gönül sadakasını iki cihanda ödeyemezsin.. şu söz çok güzel ve gerçekten yanlarına kalmaz birkere ahımızı aldılar

1|0
    0|0
  • Böyle insanların aynı durumla karşılaşmadıkları sürece, sürekli karşısındakileri düşünmeden davranıyorlar. Gerçekten üzücü bir durum.

0|0
    0|0
    • Karşılaşır insanın hiç suçu yokken ona verdiği değeri anlamayıp çekip gider ama bir gün karşılaşır ben ne yaptım der ama ben affetmem onu kendi vicdanı onu Allah affetsin.

• Umarım bir gün anlar vicdanı sızlar.

• aşk sorunlarını okuya okuya bıktım tiskinmeye başladımmm :)

1|0
    1|0
Yükleniyor...