İstanbul'un 1 Mayıs kilitlenmesi. Neden illa taksim diye tutturulur?

İyi günler sitemizin sakinleri bu İstanbul da olan akıl almaz olaylar yüzünden bazı ulaşım araçlarının iptal olması ile milletin tatilinin zehir olmasının sizce sebepleri nelerdir ? Neden illa taksim diye tutturulur başka daha güzel yaşanamaz mı bu gün diye sorguluyor musunuz ?

Güncellemeler:
İzlemimlerimin neticesi olarak taksim bazı çevrelerce seçilmiş olup maksat olay çıkarılması için belirlenmiş bir yer olarak görüyorum çünkü başka yerlerde davu zurna ile kutlanmış iken taksimd ebu olayların olması şüphe ederim

0|0
6|13

En İyi Erkek Görüşü

• İşçinin üstünden geçinen tüm sınıfların toplandığı yer olarak görüyorum.Gerçek işçiler orada uzun zamandır yok siyasallaşmış hukuk kadar siyasi örgütlerin kendi propagandasını yaptığı işçi bayramı 1 Mayıs'a da karşıyım .Beni temsil eden biri yoktur ben hiç bir zaman devlet malına zarar vermem ! Bir de sosyalizm -kardeşlik vs söylemleri yok mu ceplerinde pahalı telefonlar - altlarında lüks arabalar , kimse gocunmasın bunlar hayatın gerçekleridir.. SONUÇ olarak işçi yine yalnız işçi yine tektir.

Siyasi olan her türlü sivil örgütlü eylemlere karşıyım .Bağlı olduğum sendika kürt milliyetçiliği yapıyor :S saçmalık ötesi işler nerden nereye gidiyoruz.

1977 yılında ki eylemlerle şimdikiler çok farkılıdır.İşçinin hakkını temsil ediyorsan karşına ne devlet çıkabilir ne devletin polisi bunu da unutmamak gerekir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Her sene aynı şey gene ortalık biber gazı kokuyor gözlerimiz yanıyor gene vızır vızır polis helikopterleri cirit atıyor gene hayat durdu.3-5 kendini bilmez ortalıği karıştırıcak diye gene halk çekiyor.Taksimde hakikaten yürümeye yer yok ortalık delik deşik ama bazılarının derdi bayram değil ortaliğı savaş alanına çevirmek.Bir bitmediler

1|2
    4|2
    • bende olay çıkaranlara uyuz oluyorum çık kızım oralardan kaç başına taş gelmeden savaş alanı gibiymiş

• Her çeşit insan var olması gerekende bu zaten

• burdaki çeşit insanlara şaşırıyorum :)

• 1 Mayıs çelengine bile su basılıyorsa evet ortalığın karışması çok normal... Ve bu bayram Taksimde kutlanıyorsa orada kutlanmalı yani. Şampiyonluk vs olunca hiçbir sorun olmuyor da neden bu tarz şeylerde hep bir bastırma var yani? Devlet oradaki kişileri ne zaman insan yerine koymayı öğrenecek ancak o zaman biter bu ortalık karışması.

2|1
    1|0
    • çok sinirli gördüm sizi oradamıydınız

• Devlete bir şey diyemem burada söylediğim sözden sonra evime polisler gelmesin :)))

• link Neden Taksim'de 1 Mayıs var ın cevabı.

1|1
    0|0
    • bunu yapan sağcı-solcu, işçi-iktidar kavgasını başlatmaya çalışan darbeci mason paşalarımızdır;)

• hayatınızda gerçek kaç tane mason gördünüz :))

• bende evdeyim :) tatilimi trafikte sinir stresle geçiremem...

0|0
    0|0
  • Atv yi seyret şu an bizim orayı gösteriyor

0|0
    0|0
  • Ben gidicem McDonalds'a alacağım denememi,kahve ve muffin eşliğinde çözeceğim.Ha gittiğim yer,tamamiyle 1 Mayıs'ın amacıyla örtüşmese de,hatta yapılacak son şey olsa bile,benim kendime karşı sorumluluğum var onu da ders çalışarak yapacağım.Umarım o olaylar da tatsız sonuçlanmaz ne diyeyim yani.

0|0
    0|0
    • mc den yemeyeli çok oldu bıraktım cola abur cuburu ama gezmek iyidir

• Kola içmem canım ben de :D

Erkekler Ne Diyor 12

• taksim yıllardan beri ekoldur aslan sebep budur..

istanbulun rezilliğ ise ayranını sevdiğimin susam bıyıklısı RTE nin milletinden korkusudur..

işçi bayrımı tatilinde gezip tozmayı düşünenlere diyecek bişeyim yok ne anlarlar emekten

1|0
    0|3
    • arkadaş yahu, bayram dediğin cam çerçeve kırmak olay çıkarmak mıdır? ayrıca devrim biteli çok oldu.. dünyada devrim hayali kuran sol yapılanma neredeyse kalmadı. bir türkiye hariç :) onları da toplasan bin kişi ancak eder.. ama hayatı zehir etmek de üstlerine yoktur

• gözündeki at gözlüklerini çıkarırsan diyicem ama o kadar yetenekli olamıyıcağını düşünüyorum ..siz yobaz zihniyetin yetiştirdiği cahillersiniz.. müslüman olmakla gurur duyanlar bu ülkeyi atatürk kurdu sen müslümansan senin ananı geçmişindeki büyüklerini gavurların tecavüz etmesine izin verilmediği içindir .. atatürk olmasaydı sen neyin sağcısı neyin müslümanı olucaktın mk biraz kalanı kullan

• Tatil mi ? Bence öncelikli soru; bugünü tatil yapan nedir ?

sözde "işçi bayramı" şu an gerçek işçiler hala çalışıyorlar, herkes biliyor bunu.

Bugünün tatil olma sebebinin Moskova'nın gayri meşru 3-5 çocuğunun meydanlara çıkma isteği mi ?

1|1
    0|0
  • Devlet terörü olmasa daha güzel kutlanır-yaşanır evet.

3|0
    0|1
    • devlet terörü dimi? kaldırım taşı da polis söküp atıyor ya doğrudur...

• Yok polis biber gazı, plastik mermi atıyor. Genç bir kızı yoğun bakıma sokacak kadar hem de. Ana akım medya tabi suskun yine. link link

Hadi şimdi git kıç yalamaya devam et lumo.

• Şu Taksimi çıkaranın ..

1|1
    1|0
  • saçmalık bunlar tamamen 3-5 grubun her zaman gerçekleştirdiği ayaklanma tipleri milletin işi gücü yok bu sıcakta bunlarla mı uğraşacak .hepsinin ağzını yapıştıracaksın copları hiç acımıyacaksın taşları söküp sapanla fırlatanlar bu mu bayram .

1|2
    1|1
  • cevabını vermişsin sorunun.. millete zehir etmek...

0|1
    1|1
  • su antalyadan link gaz brezilyadan link REZİLLİK

0|0
    0|0
  • KÖPRÜLER ÇEKİLİR,OTOBÜSLER DURDURULUR, VAPURLAR YÜZMEZ, YOLLARA SETLER ÇEKİLİR, MEYDANLAR KAPATILIR, BİBER GAZLARI ATILIR,

AMA SESLER KESİLMEZ

1 MAYIS İŞÇİ VE EMEKÇİLERİN BAYRAMI KUTLU OLSUN.

0|1
    0|0
  • bu tatil evde oturalım diye.. onda bile bizim sokaktan geçti bir grup ))

merak ettim,sosyalizmin,solun kaç farklı fraksiyonu var ve nedir?

0|0
    0|0
    • bende evdeyim şu olayları görünce çıkasım gelmiyor nedense

• iyi bakalım sen o parayı biriktir nasıl olsa 2 katına çıkar

• malum espiridir, solcu 3-4 kişi bir araya gelse anlaşamaz yeni bir fraksiyon çıkar diye :)

• gaz yedik mk

0|0
    0|0
  • Daha o kadar büyümedik

0|0
    1|0
  • Yorumlara baktim da amma cahilmis bu Turk milleti ya. Bir seyler yazardim ama muhtemelen anlamazlar.

Bidilar bidilar...

1|1
    0|0
Yükleniyor...