Arkadaşlar spora gitmeye vaktim yok?

Spora gitmeye vaktim yok 2 yaşında oğlum var. Bu yüzden evde spor yapmak istiyorum. 50 kiloyum 1.74 boyum var 19 yaşındayım.
Google play'de bir program buldum "30 gün fit" diye yukledim baktım, yapılan hareketler spor salonun da ki gibi. 3 gündür yapıyorum ama 3 günde 2 günlük hareketi içine koyuyorum. Mesela birinci gün ikinci günün hareketini de yapıyorum. Biraz ağrı oluyor ama zaten spor salonun da bunları 1-2 saatte yapıyoruz aletler falan ama spor salonuna gidemediğim için evde spor yapacağım.
Sizce kendi mi fazla yormam ise yarar mı? Bu ara da şu an da sadece popo için yapıyorum. Sonradan olmadi spor salonuna yazılacağım o da kol kası ve karın için.
Bundan 2 yıl önce squat yapmıştım 8 aylık bir sure. Ama günde 5 dakika yapıyordum çok iyi hatırlıyorum çünkü bacaklarımın ağrısından ölüyor dum. Şimdi bu sporu kendimi zorlayarak yapsam faydasını görür müyüm?

0|1
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• şu an hesaplamalara göre ideal kilonun altında gözüküyorsun yani 65 ideal kilon olarak gözüküyor bundan çıkaracağım şu ki beslenmene hiç dikkat etmiyorsun eğer beslenmene dikkat etmezsen bırak popoyu yerinde sayarsın boşuna kendini yorarsın sonra sakatlıklar başlar yaptığın egzersize göre şu an kendin için yapabileceğin en iyi şey beslenme olur eğer iş hayatın yoksa çok rahat hesaplayabilirsin 30 gün lük programlar yerine haftada 2 kere kardiyo yaparsan çok iyi olur senin istediğin için squad egzersizini yapman gerekiyor ama çok tekrar değil de mesela 5 set 10 tekrar olabilir büyük ihtimal 20 tekrar 40 tekrar falan yapıyorsundur :) hareketlerin tekrar sayısını artırdıkca hareketin formu kaymaya başlar oda sakatlıklar doğurur tekrar sayısı yerine kiloyu artırmalısın eğer evde zamanın varsa ben bir bayan olsaydım evime bar dambıl ve killolar alır evimde çalışırdım :) dediğim gibi eğer squad kolay geliyorsa kiloyu artırmalısın bu arada sadece squad değil stiff leg deadlift, deadlift leg raise, mekik , squad, lunge , calf raise , overhead press, bech press gibi temel egzersizleride yapabilirsin internetde 2. el ağırlıklar satılıyor uygun fiyata alabilirsin ayarlı bar ayarlı dambıl senin için şu an yeterli olur ve gücün kadar kaldırabildiğin kilolar :) zaten spor salonuna yazılmak için tonca para veriyorsun devamlılık içinde her ay veriyorsun evim olsa ah ah şu öğrencilikten bir kurtulsam :D sormak istediğin soru olursa sor :D

1|0
    0|0
    • Gordugum en iyi cevap bu olmalı. Ya şimdi ben düzenli beslenmiyorum, canım isterse istediğim kadar yerim genelde kahve kola meyve. Ama şuda var spor yaptıkça iştah açılır kilo alınır deniliyor. Bizim binanın spor salonu varda gidemiyorum işte, kiloma gore de gücüm kuvvetim yerinde 25 kiloya kadar ağırlık kaldirabiliyorum 💪😂😂😂 karın kasına bir ara baya odanklandim ama ne yazık ki karın icin hiç bir şey yapamıyorum karın kaslarım agriyor 😞. Tesekkur ederim cevabın icin

• Tesekkur ederim 😊😊

• rica ederim

En İyi Kız Görüşü

• yaş 19, 2 yaşında çocuk durumuna takılmaktan soruyu okuyamadım. 17 yaşında mı evlendin?

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Sorunun tarihçesini anladım ama soru ne onu tam anlayamadım :) sanırım kalça kol vs gelişim için evde çalışcaksın. aslında salona gitmediğim günler bende efektif şekilde evde çalışabiliyorum. Arka kol için sandalyede, ön kol için su şişeleriyle, popo için squat ve şişlerle lunch, karın için mekik göğüs için şınav günde 1-2 saat bunları yapabilirsin ;)

1|0
    0|0
    • 1-2 saate enerji yetmez ya 😂

• elbette mesela annem zumba yi ev ortamında yaparak baya kilo vermişti

1|0
    0|0
    • Keşke kilolu olsam da tek amacım kilo vermek olsa. 😅

• Hayır be o ise yarıyorsa o niye yaramasin diyorum :D

• HAhahaha anladım zaten 😂😂 zumba baya yakıyor da squat öldürmeyip süründürüyor ya

• ağırlığa malzemeye gerek yoksa evde de olabilir salondaki gibi faydasını görürsün ama hareketleri dopru yapman gerekir

1|0
    0|0
  • Zorlama kendini sakatlarsin. Hareketleri dogru tekrarlarda ve dogru sekilde yaparsan faydasini görürsün.) zamanla zaten kendin artiracaksin set sayilarini. Spor yapmissin daha once bilirsin. .)

1|0
    0|0
    • Her yapmam da set sayılarını arttırıyorum zaten. Bazen 5 tanede extra yapacağım diyorum yapıyorum. Sakatlanmam ben ya birşey olmaz. 😂

• Iyi oyleyse squata devam :D

• Beslenmene de dikkat etmelisin o kiloda bir insan enerji harcayıp daha fazla zayıflamamalı diye düşünüyorum. Çocuk yemeğini yiyince sen de karnın doymuş hissedebilirsin ancak biraz zorlaman gerek

1|0
    0|0
    • Ay öyle hissediyorum çocuk bile benden daha iştahlı... 😞

• Çok basit ki kardesim

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Isinma hareketlerini iyi yaparsan agrilarin zamanla gececektir, tabiki gorursun faydasini :)

1|0
    0|0
Yükleniyor...