Ne kadar kilo vermem lazım?

170 boy 72 kiloyum. Yaş 20. Spor salonuna yazılacağım. Sabahları ve akşamları ayriyeten kendimi yormayacak şekilde yürüyüş yapacağım. Kalp rahatsızlığım olduğundan koşmamdan dolayı bayılıyorum. Ondan dolayı yürüyüş yapacağım. Diyetisyene gidip diyet programı yapacağım düzenli olarak ama ne kadar kilo vermeliyim?

0|1
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• http://i.hizliresim.com/VYBWpR.png
    hesaplayıcıda ideal kilon 61 kilo olarak gözüksede kimsenin ideal kilosu hesaplanması doğru olmaz yani senin yaşın boyun kilonda olan bir kadın senden kiloda gözükebilir senden zayıfda ideal kilonu bulmak istiyorsan geçeceksin aynanın karşısına biraz daha zayıflamam gerek diyeceksin atıyorum mesela 65 kilo olmalıyım diyeceksin 65 kiloya geldiğinde tekrar aynanın karşısına geçiceksin tekrar soracaksın soruyu kendine :) kalp rahatsızlığın ney var? ritim bozukluğumu? kardiyo yapmanı isterdim ama koşmada bile bayılıyorsan kardiyoda daha zor olur diyetisyenden önce nasıl spor yapabilirim diye doktorun önüne çıkmalısın şahsen ben bilmiyorum bir yolu vardır belki hesaplamada günlük kalori ihtiyacın 1,869.84 kcal olarak gözüküyor kilo vermek istiyorsan 500 kalori eksik yemelisin oda 1,400 kalori senin için yeterli olur

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 62-64 iyidir :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Diyetisyen size ideal kilo kaybının ne olması gerektiğini söyler

0|0
    0|0
  • ideal kilo diye bir durum malesef ki internetteki hesaplama araçlarıyla yapılamıyor. kişinin basenleri beli omuzları bilek kalınlığı iç organ yağları su kas vs diye ölçümler sonucu hesaplanır bu sadece. ben 184 boyundayım internette her kaynak farklı şeyler sunuyor genelde ise 78 kilo çıkıyor ama 80 85 arasıyım genelde 83 lerdeyimdir. ama gör nasıl fit ve atletiğim. burda senin için ölçü tartı değil ayna olmalı. aynaya bak ve kendini beğenmiyorsan spor yap sağlıklı beslen.

0|0
    0|0
  • boyunun karesini 19 ile çarp bu senin vucut endexine göre ideal kilon
    55 senin ideal kilon mesela tabi mükemmel oran olarak 61 ise olman gereken max.

0|0
    0|0
    • 11 kilo vermem lazım o zaman.

• balık eti vucud için evet manken istiyosan 55 e inmen lazım

• 55 istemiyorum o kadar zayıf olmak istemem. 60 falan olsa iyi. XL giyerken artık 2XL giymeye başladım korkuyorum aşırı kilo alıp şişmanlamak istemiyorum. Çevremdekiler 72 kilo gibi gözükmüyorsun diyorlar ama boydan dolayı pek belli etmiyor. Aslında boyumdan bile emin değilim 170 olduğuna ne zaman baksam hep 170. Çevremdekiler daha uzun duruyorsun diyorlar ama nedense 170. Babam çok kilolu ondan onun kadar kilo almak istemiyorum. 115 kilo.

• 55 60 olsan yeter gibi bilimsel olarak foto atsaydın tamamen tavsiyede bulanabilirdim

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• 15 falan.

0|0
    0|0
  • 10 kilo net.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...