Bu dilenci ve satıcı tayfası bir tek bana mı kafayı taktı?

Ne zaman bir dilenci görsem o kadar adamın içerisinde benimle göz teması kurarak,

" aabiii Allah sevdiğine gavuştursun, bir ekmek parası abi çoluğun çocuğun hatrına"

" kardeşim bir dur yaaa o kadar adamın içinde beni mi seçtin? yok para mara hımagoyum silkelesem benden daha çok para çıkar..."

ya da eleman bir şey satacak, özellikle ulus ve anafartalar da bolca karşılaşırım bu tip adamlarla, eline malı almış (malı derken yanlış anlamayın satacağı metayı almış eline) her neyse peşimden gelme suretiyle" 10 danesi bir lira" diye gözüme gözüme dayayıp, ürününü satmaya çalışmakta. Dilenci ve satıcı aleminin görüp de benim göremediğim bir dolar işaretimi var alnımın ortasında nedir?

0|0
14|12

En İyi Kız Görüşü

• geçen yıl arkadaşlarla durağa gidip otobüse binicez her gün sanki takip edip öğrenmiş gibi evin önünden durağa kadar bir ton laflarla bize eşlik eden ama aynı zamanda dilenci olmadığını söyleyen teyzenin birisi ile bu durumu nerdeyse 1 yıla yakın tekrarladık ne dediysek fayda etmedi ertesi sabah yine bizi bekliyordu resmen bir gün bir arkadaş artık bu duruma dur dicem dedi ve teyzeye sordu dilenci değilsen ne diye her gün aynı şeyi tekrar ediyorsun git bir yerde çalış biz öğrenci insanız bizden çok paran vardır hala bizden istiyorsun diye kadında yine bir sürü laf falan vicdan yapmaya çalısıyor hiç param yok diyor elinde bir çanta var arkadaş çantayı birden aldı koşmaya başladı kadın peşinden bir koşuyor ama o dilenci orası burası ağrıyan hasta olan teyze gitti yerine atletik birisi geldi çantayı açtı arkadaş nerden baksan 400tl yakın para vardı dedi neyse kadına dedi ki bir daha bu evin etrafına gelecek misin yoksa paranı denize atarım kadın yalvar yakar gelmicem dedi arkadaş verdi çantasını o günden sonra gelmedi aylar sonra öğrendik ki başka arkadaşlara musallat olmuş diyeceğim o ki kimden ne bulmaya çalısırsak kar gözüyle bakıyırlar öyle ki şanslarını herkesde deniyorlar. (( biraz uzun oldu kusura bakmayın))

0|1
    0|0
    • Arkadaşınızı tebrik ediyorum. Bende yine Ankara da 5-6 yaşlarımda bir dilenciyi arabada paralarını sayarken görmüştüm. Bu adam önceleri atlet ve külot ile dileniyordu.

• ara ara belediyeden de duyuru yapıyorlar belki biliyorsunuzdur dilenci adı altında olan kimselere yardım amacıyla para vermeyin diye başka yerlerden o sehirlere gelip tanıyanda yok nasılsa diye kimi sakat numarası yapıyor kimide yoksul o şekilde para kazancı yapmaya çalısıyorlar kimilerinide görüyorum kadın yaşlı başlı ev temizliğine gidiyor o yüzden ben dilenen kimselere para falan vermiyorum

Kızlar Ne Diyor 13

• Bir tek sana öyle değiller emin ol ya da benim alnımda dolar işareti var:)

0|1
    0|0
  • Kimisinin gerçekten ihtiyacı oluyo ama...

0|1
    0|0
    • Kimin gerçekten muhtaç olduğunu anlamakta zor.

• Hangi ırk :))

• Valla ben onları "ırk" olarak ayırıyorum zenci ve beyazların ortasında olup, melez olmayanlar anlamışsındır herhalde. Ondan sonra bizi dışlıyorlar, tabi dışlarlar adam gibi iş yapın.

• kızılayda da öyleler :) bir gün çiçekçiye döndüm kendi kendime mi çiçek alayım görmüyor musun yalnızım dedim bir şey diyemedi :D

0|1
    0|0
  • Arkadaşımla sahilde yürüyorduk,falcı bir teyzeyle aralarında şöyle bir konuşma geçmişti:

-Abi Allah sevdiğine kavuştursun ve elini bir falına bakayım.

-Ben ateistim,Allah'a inanmıyorum.

-Nasıl inanmıyorsun? Her şeyi Allah yarattı.

-Beni yaratmadı.

Sonra arkadaşım falcı teyzeye evrimi anlatmaya başlamıştı. Yaklaşık yarım saat anlatmıştır. Oradan bir dahaki geçişimizde kadın yolunu değiştirmişti,hiç bulaşmamıştı. Belki böyle bir çözümü olabilir ama hepsine de yapılmaz tabii.

0|1
    0|0
  • aynı durum bendede var ne zaman üstgeçitlere dogru yönelsem dilencilerin bakışlarına tutuluyorum.

para vermesem üzülüyorum öyle masum masum bakıyorlar versem enayi gibi hissediyorum belki benden zenginler napcagını şaşıyor insan

birde bütün dilenciler anlaşmış gibi 'kızım Allah sevdigine kavuştursun' demiyor mu dışarıdan çok mu aşk acısı çeker gibi duruyorum anlamadım ki millete Allah zihin açıklıgı versin,para versin falan diyorlar bana sevdigine kavuştursun tövbeeeess :D

0|1
    0|0
  • bana da peçete satan cocuklar sürekli geliyor okuldan evime kadar beraber yürüyoruz :)

0|1
    0|0
  • Gözlerine baktığın an bitmiştir

0|1
    0|0
  • :))

Evettt :)

alnindaki dolar isareti taa burdan gorebiliom..ve ben dilenci bile değilim..

1|1
    0|0
  • gözlerine çok yakışıklı gelmişsindir :D adffsajb

0|1
    0|0
  • Hahahahaha yazik sana yaa :)

0|1
    0|0
  • bakmadan geçersen bakmazlar heralde

0|1
    0|0
  • en kötüsü çingeneler ya :/

0|1
    0|0
  • Hahahahahh :D Çok güldüm baya :D Bana pek gelmezler istemezler ya

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Patron havası var ise o yüzden olabilir benim de çok başıma geliyor.

0|1
    0|0
  • Bende dolar işareti yok ama alnımda "Kaz" yazıyor sanırım. Ama genelde, gerçekten ihtiyacı olan adam kendini belli ediyor. Öbürlerinin ne ayak olduğu 100 metreden belli oluyor.

0|1
    0|0
  • mal gibi duruyorsan bir şeyler koparacaklarına inanıyorlardır.

bende aynıyım başım çingenlerle belada.

2|1
    0|0
  • Ben de cebimde bozuk para olmasına ayar oluyorum..Öyle ki büfeden su mu alacakken bile ulan bu kağıt parayı vereceğim sonra cebim bozuk parayla dolacak diye sinirlendiğimi bilirim..

İşte ne zaman cebimde bozuk para olsa bir dilenci ararım..Tamamını veririm..

0|1
    0|0
  • İş gözlerine bakmakta. İlk kurduğun an kaçırmazsan plan b ye geç. Gözlerinin içine içine bak ama sinirli,agresif üstlerine gidecek şekilde... O zaman bulaşmıyolar

0|1
    0|0
  • tipde sıkıntı olabilir,bizden isterdi vermez geçerdik sonrada taşları avcumuza alıp önündeki keseye atardık,arkamızdan başlardı,allah belanı versin die taş atmaya sende öyle yap...

0|1
    0|0
  • Aynı şeyi bende arkadaşlara sordum. Türkçesini bilmiyorum ama yüzünde bir "welcoming" havası vardır. :D:D o yüzden

0|1
    0|0
  • allah daha cok versin diyorum malum kiminin duasıymış:)

0|1
    0|0
  • İyi PAra Var Bro Çok Görme :)

0|1
    0|0
  • göz teması kurma

0|1
    0|0
  • bir ekmek parası dediğinde al sana bir ekmek parası dilenciliği bırak diyorum bende :)

0|1
    0|0
  • Gözlerine bakıyorsan önemsiyorsun anlamına gelir senden istemeyecek de benden mi isteyecek, başka taraflara bakıyorum yanlarından geçerken

0|1
    0|0
Yükleniyor...