Ne yalan söyleyeyim bazı insanların karşısında kendimi geri zekalı hissediyorum

Lisede benim bir arkadaşım vardı. Hiç çalışmıyordu, dersi hiç dinlemiyordu hatta derste müzik dinlediği oluyordu, sınavlara son gün çalışıyordu, hatta sınıfta en az ders çalışan biri diyebilirim. Kopya da çekmiyordu adım gibi eminim yanında oturuyordum. Dershaneye de giderdi ama hiç çalışmazdı ödevlerini de yapmazdı. Her sınavdan sonra sınavının çok kötü geçtiğini söylerdi kesin 0 alacağım falan diyordu sonra 85 falan alıyordu. Bir dersten ben not alıyordum 3 gün falan da çalıştım 70 o da son gün çalıştı 80 aldı. Hatta matematiğe son gün bakar 85 alırdı. Sadece bazı istisnalar hariç kötü alıyordu. Düşünüyorum ki böyle insanlar var hiç çalışmıyor, biz de çalışırız ama seviyelerimiz aynı, böyle insanlar aklına geldikçe insanın tüm ders çalışma hevesi kaçıyor. Ne yalan söyleyeyim o arkadaş karşısında kendimi geri zekalı hissederdim. Hep keşke hiç çalışmasam yüksek alsam derdim.

0|0
24

En İyi Erkek Görüşü

• sınava yönelik çalışıyordur ben de öyleydim. sen mesela düzenli bütün konulara eşit bakıyorsundur, o öyle yapmaz bakar acaba ne sorar der son gece tahmin ettiklerine kasar ve direk sonuca gider. bunun zekayla alakası yok kendine güven ve risk yönetimiyle alakalı. böyle olmak iyi birşey de değil ben mesela kendimi hep vicdanı açıdan kötü hissetmişimdir çalışmıyorum diye. hiçbir zaman da o notları haketmedim çünkü tam anlamıyla çalışmadım sadece "hallettim".

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 3

• İşte çalışsa yapar tipler bunlar bende kültürlü insanların arasında ezile ezile kültürlü oldum :D o tipler hayatın boyunca olacaklar.

0|0
    0|0
  • arkadşada bak be :)

0|0
    0|0
  • Belki de öylesin...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• temeli sağlamdır genelde ilkokul ortaokulda mat. İyi olanlar sonradan kolay öğreniyor birazda hafızası güçlüyse diğer dersleride yapar ama kervan öyle yürümüyor üzülme bende lise1-2-3de öyleydim herkes gıcık olurdu çalışmadan nasıl yapıyosun derlerdi:) son sene bozuldu ve şimdi ünv son senemdeyim hala öküz gbi çalışsamda başaramyrum

0|0
    0|0
  • aynen ben de ole

0|0
    0|0
Yükleniyor...