Evde göğüs ve karın kası nasıl yapılır?

Arkadaşlar merhaba. Ben 18 yaşındayım. Şu anyazlıktayım. Göğüsümde ve karnımda biraz fazlalığım var bunları eritip kas yapmak istiyorum. Dambıl setim ve protein tozum var ne yapmam lazım? Bu arada 183 boyum ve 66 kiloyum.

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Evde yapılabilecek spor hareketleri şöyle böyle bellidir aslında. Evde uygulanabilecek spor programları yazdığında birçok sonuç bulabilirsin internette ama biraz da ben kendi tecrübelerimden bilgiler vereyim. Klasik push-up hareketinin farklı versiyonları mevcuttur. Elleri bacak bölgesinden daha üste koyarak yaptığın şınav üst göğüs kasları ağırlıklı çalıştırırken; tersi alt göğüs ağırlıklı çalıştırır. Ayrıca elleri açma mesafen de oldukça önemli. Bunun için kesin bir şey söyleyemem ancak omuz genişliğinden biraz daha fazla açtığında vücut ağırlığının çoğunu göğüslerin alacağını hissedersin. Normal durumda triceps ve sırt kasları daha çok devreye girecektir. Ayrıca iç göğüs kasları için de elleri olabildiğince birbirine bakarak ve çok dar tuttuğun pozisyon var. Onu deneyebilirsin. Full body bir şınav için 'Dive Bomb' denilen bir şınav türü var.

Karın bölgesi için klasik crunch hareketi başta gelir ama bunun da tabiki farklı versiyonları mevcut. Setler halinde yarım mekik yapman başlangıç için daha uygun. İleri seviyelerde leg raise, fırsatın varsa hanging leg raise gibi hareketlere de başvurabilirsin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Protein tozuyla hemen bir etki göremezsin düzenli olarak spor yapman gerekicek internetten araştırıp bulabilirsin bir program kendine göre

0|0
    0|0
  • Protein tozunu biliyorsun dumbell setinde var ama ne yapman gerektiğini bilmiyorsun. İlginç doğrusu :D

0|0
    0|0
  • Kardeşim bir kaç uygulama var 8 dakikada baya etkili. Alabiliyorsan dambıl al

0|0
    0|0
Yükleniyor...