Okuduğunuz kitaptan etkisinde kaldığınız birkaç cümle yazar mısınız?

Ben başlaatıyorum :)

Umut neydi? İstediğin bir şeyin var olmasını beklemek mi? Yoksa var olmayacağını bildiğin bir şeyi istemek mi? Ama bir gerçek vardı ki umut her şeyin başladığı yerdi...

Hüseyin Yıldız

0|0
10|13

En İyi Erkek Görüşü

• "Eğer, hayatmızın herhangi bir an'ına gidip orada sonsuza dek kalacaksınız deseler yalnızca iki şeyden birini seçmek isterdim.

Biri, o çocukluğun bahçesindeki ağacın dalına asılı salıncakta sallanırken...

Öteki, bütün hayatım boyunca en çok sevdiğim adamla öpüştüğüm ilk gün...

O zaman bilmiyordum ama şimdi anlıyorum ki hayatımızda bir yerde, anlaşılmaz biçimde bize gelen bir duygu sonradan hep bizimle kalıyor.

Salıncağa bindiğim zaman hissettiğim o heyecanı, içimdeki o çekilmeyi, hayatımın bu en güzel öpüşmesinde de duydum. Ve belki de o anda, yıllarca farkında olmadan aradığım şeyle yeniden karşılaştığımı anladım.

Bütün o kitaplarda, filmlerde, şarkılarda, şiirlerde aşkı anlatıyorlardı."

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Tam kelimesi kelimesine hatırlamıyordum anlatım bozukluu olmaması açısından internetten sağlam bir kaynaktan aynısını buldum. Tarihte yaşanmış olan bu olayı İskender Pala'nın Şah ve Sultan adlı kitabında okudum.

Yavuz Sultan Selim han zamanında, İran şahı kıymetli mücevherlerle süslü bir sandık hediye gönderiyor.

Sandık açılıyor. İçinden çeşit çeşit değerli taşlar, kıymetli atlas,kadife kumaşlar çıkıyor.

Fakat bir de pis bir koku yayılıyor. Dehşet bir koku, herkes burnunu tıkıyor. Neyse en alttaki bohçadan insan pisliği çıkıyooooor..

Yani Osmanlı'ya acayip bir hakaret!

Cihan padişahı emir veriyor, herkes düşünsün, buna ince bir şekilde cevap vermemiz gerekir.

Ve cihan padişahı yine çözümü kendisi buluyor. Aynı şekilde değerli mücevher ve kumaşlarla süslü bir sandık hazırlatıyor.

İçine o zamanın Osmanlı İstanbul'unda imal edilen gül kokulu en nadide lokumlardan bir kutu hazırlatıyor, en altına da küçük bir pusula ve bir satır yazı gönderiyor.

Şah sandığı açıyor.

Açtıkça güzel bir koku ve en altta bir kutu lokum.

Anlam veremiyorlar tabii.

Bizim elçi yiyor önce, sonra oradakilere ikram ediyor.

Kutunun içindeki pusulayı Şah okuyor:

"Herkes yediğinden ikram eder...!"

0|2
    0|0
  • "Her şey başkalarına ait,onlara sahip olmamanın hüznü hariç." Fernando Pessoa

"Mutsuzluğunun farkında olmayan bunca insanın mutluluğu beni ürpertiyor." Fernando Pessoa

"Sevmek, yalnızlıktan yorulmaktan olur; yani bir alçaklıktır, insanın kendine ihanetidir (son derece önemlidir sevmemek)."Fernando Pessoa

2|0
    0|0
  • Senin Sana rağmen bir yüzün var herkesin ilk aşkına benzeyen beklemek kadar acı, anlamak zor nedensiz ölümlerin suskunluğu gibi yok karşılığı yüzünün Senin sana rağmen bir yüzün var herkesin ilk aşkına benzeyen yaklaştıkça imkansız uçurumlar nedensiz hayatların o büyük acısı gibi yok karşılığı yüzünün

Cezmi ERSÖZ

0|0
    0|0
  • elleri tam olarak kasiklarimdaydi. dudaklarima dudaklari kenetlenmis hafif hiriltilara kapilmisken...

devamini yazmicam siliyorlar yoksa. ama bu iste.

0|0
    0|0
  • ''yüreğini hapseden karanlıkları hangi türden bir güneşin aydınlatabileceğini bilmiyordu.''

jean-christophe grange- kızıl nehirler

1|0
    0|0
  • sıradan insan hayatını sessiz bir çaresizlik içinde sürdürür.

charles bukowski -pis moruk itiraf ediyor.

1|0
    0|0
  • "Saplantılarınızdan kurtulmanın en iyi yolu gizlemeye çalışmak değil açığa çıkarmaktır" hangi kitap olduğunu hatırlayamadım şimdi

0|0
    0|0
  • "Akıl bir değirmen taşıdır evlat, arasına birşey koymazsan kendi kendini öğütür"

Bir Gün Tek Başına - Vedat Türkali

0|0
    0|0
  • Şimdi rahat dur ki dengenin tekrar eski haline dönebilmek için bir şansı olsun.

0|0
    0|0
  • bu hangi kitap çok iyimiş adını yazarsan bende alıp okumak isterim

0|0
    0|0
  • tanrı gülümsemek için ; insanların keşkelerini dinlermiş.. kitabı hatırlamıyorum

0|0
    0|0
  • Bu anaokulu aforizması mı etkiledi seni kuzum

0|1
    2|1

Kızlar Ne Diyor 10

• On Dördüncü Kural: Hakk’ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. "Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir" diye endişe etme.

Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?

ELif Şafak = AŞK<

1|0
    0|0
  • Kelimeler de insanlar gibi gezermiş meğer. Uzaklara, hem de çok uzaklara ulaşırlarmış.

Kimse görmek istemiyordu güzelliğin, zamanın siyah kadifesinde erimeye mahkum bir kar tanesi olduğunu.

İnsan sevdiğini unutmaz ki. Ben mesela seni asla unutmam. (bu soz birisi için ozel yazılmıştır ) :))

0|0
    0|0
  • Şu dünyadaki çatışma, önyargı ve husumetlerin çoğu dilden kaynaklanır. Sen sen ol, kelimelere fazla takılma. Aşk diyarında dil zaten hükmünü yitirir. Âşık dilsiz olur.”

AŞk<

0|0
    0|0
  • Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım başım göğe ererdi.

İskender Pala'nın Katre-i Matem kitabında okuduğum İmam-ı Azam'ın bir sözü...

1|1
    0|0
  • Hayat çok tuhaf boş bir amaca hizmet eden,

merhametsiz bir mantığın esrarlı bir düzende şekillenmesi.

Ondan bekleyeceğimiz en büyük şey,kendimizi bilmektir.

0|0
    0|0
  • Tanrı

kılı kırk yararak titizlikle çalışan bir saat ustasıdır. O kadar

dakiktir ki sayesinde her şey tam zamanında olur. Ne bir saniye erken,

ne bir saniye geç. Her insan için bir aşık olma zamanı vardır, bir de

ölmek zamanı...

0|0
    0|0
  • Tanıklık;bilmek demekti.Kalplerde olanları bilmek ise ağır bir yük...Çünkü bilgi,öldürücü bir silah kadar tahripkar olabiliyordu bazen! Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk /İskender Pala

0|0
    0|0
  • Unutmayalım; edebini yitirmiş bir insan, toplum bünyesinde tehlikeli bir virüstür. İskende Pala

0|0
    0|0
  • edepli olmak istiyorsan edepsizliğin dibine vurmalısın

1|0
    0|0
  • "ah, sanırım ağlayacağım." dedi tilki.

küçük prens.

0|0
    0|0
Yükleniyor...