Squat konusunda bilgi?

Dün 97 tane squat çektim dünden beri bacaklarım ve belim çok ağrıyor ilk kez squat çektim bir yere oturamıyorum ya da doğru düzgün yürüyemiyorum cözüm?

0|0
18|15

En İyi Erkek Görüşü

• Çözümünü söyleyim çok tekrarda squad yapmayın arkadaşlar çok tekrarda yapacağınız squad sizin formunuzu bozar tekrar sayısı çoğaldıkça squad değilde belinize yük verirsiniz sonra bel fıtığı oldum diye yakınırsınız yapacağın 2 gün dinlen sonra squadı 5 set 10 tekrar yap aralarada 45 saniye dinlenme koy eğer kolay geliyorsa ağırlık almanın vakti gelmiştir sırtına ağırlık koymalısın kolay geldikce tekrarı değil kiloyu artırın gelişim daha hızlı olacaktır birde squadı nasıl yapıyorsun sırtını duvaramı yaslıyorsun veya destek mi alıyorsun ellerin arkada düzgün bir squadı yapabiliyorsan hareketi biliyorsun demektir

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bak kas gücüm baya yüksektir, spor salonunda hoca bana 5 kilo ağırlıkla 15 taneden 5 set yaptırıyor. Başlarken de fena değildim, ama başlangıç olduğu için 0 ağırlıkla 15 taneden 5 set yaptırmıştı. Her setin arasında da 1 dakika mola var. Sen daha ilk yapışında 97 yapmışsın molasız. Salona gitmeden önce de ben aynı gaflete düşüp 207 yapmıştım, vallaha yaptım bak, bayaaaaa bir uzun süre yürüyemedim. Yine de bacaklarım düzelince hayvan gibi yapmaya devam etmiştim molasız ve çok. Sonradan farkettim ki bu kas yaptırıyor. Yani tamam normal hayatta işe yarar ama bizim amacımız incelmek iken Roberto Carlosa dönüyoruz. Şimdi 15 yapıyorum her sette, hoca bilmiyor mu sanki daha fazla yapabileceğimi? Biliyor. Ama amaç o değil ki. Erkek olsam tamam yap bin tane gel der. Bana yaptırttığı gibi yap sen de. Evde dambıl yoksa ağırlıksız yap 20 30 tane yap sen. Bir de belim ağrıyor demişsin. Valla squatla belin hiçbir ilgisi yok bir yerde hata yapıyorsun o zaman. Aynanın karşısında yan durarak yap kendini seyret bir . Bel dik, dizler 90 derece bükülüp açılacak, ayaklar omuz genişliğinde açık, çömelirken dizlerin ayaklarını geçmeyecek. Yani amaç dizle çömüp kalkmak değil, kıçı dışarıya ittirmek sürekli. O yüzden dizin ayakları geçmemesi önemli. Bacak kaslarını ve kalça kaslarını kullan, dizini belini karın kasını değil. Kıçın mümkün olduğunca geride dursun. Hadi kolay gelsin.

0|0
    0|0
    • 5 kiloyla da mı kas gelişiyormuş😂😂 çok düşük yavaş sonuç verir en az 12 şart

• @Aleynaaf yok onu övünmek için söylememiştim, hani adam bana bile 5 veriyor daha fazlasını yapabilecek olmama rağmen, kas oluşmaması için. Şimdi övündüm bak 😂

Erkekler Ne Diyor 14

• 97 squat nedir ya. Bilgisiz spor yapmanin sonucu. 30 tane cekiyorum ama sirtimda 40 kilo agirlikla cekiyorum. Hic bir sorun yok. Bir de ilk defa yapiyorsan az az baslayacaksin

1|0
    0|0
  • Zorlamayacaksın ilk sette yapabildiğin kadar diğer setlerde 10 x veya 15. Bu şekilde zorladığın sürece güçsüz hissedecek ve kaslarda aşırı yükleme olacak.

0|0
    0|0
  • cozum Dua kizim Dua!

0|0
    0|0
  • Fakat kalmak istemiyorsan kulaktan duyma bilgilerle spor yapma sağlığından

0|0
    0|0
  • Her gün arttırman gerek.97 ile başlama ilk gün 30 yap sonraki gün 35 arttırarak yaparsan daha faydalı olur.

0|0
    0|0
  • Sen naptın be popo guzel olcak dıye o kadar acelecı davrama zamanla yavaş yavaş arttır vudunu da dinlendir yani hergun yaparsan bir anlamı kalmaz

0|0
    0|0
  • Kardeşim kendine zarar veriyosun

0|0
    0|0
  • Bekliceksin

0|0
    0|0
  • hiç yapmadıysan hamlıktır 3-4 günde geçer bol protein tüket ve bir antrenmana göre çalış. kasları platoya sokarsan sorun yaşarsan. bende fitness yapıyorum. vücudu kullanmayı bil.

0|0
    0|0
  • bir daha ki sefere 97 tane yapma

0|0
    0|0
  • İlk defa yaptığın icin squati öyle oldu zamanla gecicektir tekrarlari daha az yap ve set halinde yap

0|0
    0|0
  • dinleneceksın ilk defa için çok yapmıssın

0|0
    0|0
  • İlk sefer için fazla olmuş

0|0
    0|0
  • bir anda yüklenme bu kadar dinlen 1 2 gün

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Zamanla alışırsın

0|0
    0|0
  • 97 mi. Ağırlık ile 3×15 yapsaydın keşke. Her setin arasında 1-2 dakika bekleyerek. Birden yüklenirsen çok fazla ağrır. Belinin en alt kısmı ağrıyorsa normal, fakat yukarıya doğru ağrıyorsa yanlış haraket yapmış olabilirsin.

0|0
    0|0
  • İlk kez çeken biri Nasıl 97 çekiyor senin bacaklar demirmi? Ben bu kadar spor yapıyorum 50yi geçemiyorum

0|0
    0|0
  • birden cok squat yapmissin zorlamissin kaslari azdan baslayip her gun birazcik cogaltirsin. Birden cok yapinca hemen popon sekillenecek s1k1lasacak sanma :))

0|0
    0|0
  • Isınma hareketleri yapmadan squat yapma bir daha

0|0
    0|0
  • 97 fazla bence azalt.

0|0
    0|0
  • İlk yapışta çok olmuş ya bir de daha yeni ondan, alışırsın

0|0
    0|0
  • merak etme zamanla gecer ama bır anda bu kadar yuklenmemelısın

0|0
    0|0
  • kaslarini zorlamissin alışkın değilsin normal

0|0
    0|0
  • İlk günden bu kadar zorlarsan olacağı bu.. alıştıra alıştıra yapacaksın zaten önceden Kaşlar hamlasmistir

0|0
    0|0
  • laktik asit birikmiş vicks sür ya da bekle bişey olmaz

0|0
    0|0
  • :D çözümü olmaz onun 1 hafta rahat cekersin sonra düzelir. Vücudun spora alıştıkcada agrı olmaz yaptığın zaman

0|0
    0|0
  • İlk günden o kadar zorlamasaydın kız

0|0
    0|0
  • İlk icin 97 fazla olmus yavas yavas arttirmaliydin

0|0
    0|0
  • Bücürler yapmasın daha da yer elması olurlar.

0|0
    0|0
  • Bilinçsizce yapmışsın bu kadarla kurtardığına şükretmelisin

0|0
    0|0
  • bugun 100 tane yap rayına otursun geçer bide duş yap

0|0
    0|0
Yükleniyor...