1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Gününün Sadece Tatil'den İbaret Olduğunu Düşünenlere Sorum Şu

1 Mayıs nasıl tatil oldu emekçiler direndi ve hükümet geri adım atmak zorunda kaldı. Son 30 yılın 1 Mayıs tartışmalarına kısa bir yolculuk yaptığımızda bu gerçek çok net bir şekilde görülüyor.Bazıları için 1 MAYIS'ın ''tatil'' kelimesinden öteye gidememiş tarihçesini bilmeyen bir toplum ile yaşıyoruz 1 mayıs birilerinin kanları üzerinden tatil edildi bedeller ödendi fakat halen bunun bilincinde varmayan bir toplumla yaşıyoruz 1 mayıs'ın tatilden başka bir şey ifade etmdeiğini söyleyenler orada mücadele edenler sayesinde tatil yapıyorsunuz bunu bilin işyerlerinde iş kazalarında insanlar tedbirsizlikten ölüor,bir o kadar insan açlık düzeyinde asgari ücretle geçiniyor ve diğer hak gaspları yaşanıorken bazılarının halen tatil deyip oturmasımı doğru yoksa hak gasplarına karşı alanlarda haykırmasımı mücadele etmesimi doğrudur ?

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Hiç bir ideolojik olay toplumun yüzde yüzüne kabul ettirilemez. Sadece sempatizanları ile sınırlı kalır. Bu "1 mayıs" sendromu da öyle bir şey. İthal bir fikir karabasanı. Türk toplum yapısına eklemlendirilmek istenen bir dayatma, zorlama çalışması. İşçi bayramıymış. Sevsinler öyle bayramı. Tüm toplumu işçi görme paradikması. Bir komünist manifestosu. Ben Türk'üm. Benim bir devletim var Türkiye Cumhuriyeti. Bir Liderim var Mustafa Kemal Atatürk. O zaten kutlanacak bayramları felfesi ile beraber ortaya koymuş. Bir Marks'ı bir Lenin'i onunla mukayese edermiyim?

Zaten komünistlerin sayesinde işçi hakları diye bir şey ortadan kaldırılmıştır bu ülkede. Örgütlü toplum anlayışı da yerleşmemiştir. Çünkü bu gün AKP nin "dini" "fakirliği" suitimal ettiği gibi dün de komünistler "alın terini" "emeği" suistimal ettiler. Çünkü "İşçi sendikacılığı" onların tekelindeymiş gibi yıkma yakma olaylarında, anarşi ve terör eylemlerinde malzeme olarak kullanıldı. Geçmişin alışkanlığından olacak bu gün bile sendikayı PKK terör propogandasının bir metaı olarak kullanmaktan imtina etmiyorlar. sakat bir mantık, sakat bir yapılanma. Bence aklınızı başınıza alın da kendinizi Türk gibi görün. Zira toplum olarak dünya liderliği ancak bize yakışır. Sömürmeyen, alan değil veren insan yapısı bize mahsus bir yaratılış özelliğidir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...