İkram edileni yemekte zorlanıyor musunuz?

Bazen misafirliklerde yiyecek bir şeyler ikram ediyorlar ya da börek, poğaça, bisküvi vs. ikram edileni yemek gerekir diye bir anlayış var genelde bitirmeye çalışıyorum.

Ancak bazılarını aç da olsam yiyemiyorum ya yemeği beğenmiyorum ya da yiyesim olmuyor. Bazıları da zaten kalmasın diye bayatlamış kraker, bisküvi tarzındaki şeyleri bol bol koyuyor çok koymayı bişey sanıyolar ama atılmasın diye verilen yemekleri yiyemiyorum açıkçası hatta yemek zorunda hissediyorsam ve bütün yiyecekler kötüyse illa biri o kadar kötü olmuyor mesela çayı idareli içmem gerekiyor çünkü böreği, poğaçayı herneyse yedikten sonra hemen acısını alsın diye çaydan biraz içiyorum :)

Tamam iyi niyetle bir şeyler yapmış olanlar da var ama onlara lafım yok ben sadece iş olsun diye bol ve niteliksiz ikramda bulunanları ve insanı zor durumda bırakanları eleştiriyorum :) Siz de böyle yapıyor musunuz ya da böyle ikramları yerken zorlanıyor musunuz ?

Siz böyle yapıyor

Güncellemeler:
şunu unutmuşum bazen arada kıl ya da acayip cisimler çıkıyor biraz resmi bir ortamdaysanız söyleyemiyorsunuz da bir de üsteliyorlar neden yemiyorsun falan diye.

0|0
8|8

En İyi Kız Görüşü

• Sormaaaa birkeresinde annemin arkadaşı elmalı pastanın üzerine pudra şekeri yerine karbonat koymuştu.Berbat bişeydi.Sesimi çıkarmamıştım.Farketti ama geç oldu:)

Herşeyi yiyebilen insanlar değiliz.Yine birgün yaşlı teyze uğraştı didindi gözleme yaptı bize.Ama tadı okadar ağırdı ki anlatamam.Kendiminkini bitirene kadar çok uğraştım.Tam teyze sırtını döndü.Halam tabağındakini önüme koydu hızlıca.Sonra teyze de yememişssin bitecek diye dua etti.Ne yapacağımı şaşırmıştım

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Beğenmediğsem yemem. İstemiyorsam yemem. Kimsenin zorlamasına gelemem. Misafilikten ve gelen misafirden haz etmem.

0|0
    0|0
  • her türlü yiyorum .çok pis boğazım.

0|2
    0|0
  • eğer ikramda yiyemeyeceğim bişi varsa tabağı kabul etmem ..yedikte geldik ...teşekkür ederim hiç bunu tartışmam bile ama tanımadığım birine misafirliğe çok nadir gittim onun dışı hep akraba arkadaş vs önüme geleni yerim çünkü bilirimki ikramları enfestir

0|0
    0|0
  • yemiyorum .

0|0
    0|0
  • Beğenmessem yemem ama onun dışında hep yerim zaten misafirliği fazla sevmem.

0|0
    0|0
    • kimse de sevmiyor misafirliği nedense onun üzerine de ayrı bir başlık açmak lazım :)

• diyetteyim deyince de kabul etmiyolar :/

0|0
    0|0
    • ooooh sen de bulmuşsun yolunu :)

• bari güzel bir şey ikram etseler :) güzelinden değil de çöpe gitmek için hazırlanmışları çıkartıyorlar bazen :)

• kıl dedin de eskiden kazandibi yerken içindeki lif benzeri şeyleri koltukaltı kılları zannederdim :)

• Şekli şemali beğenmediysem aç değilim veya dişim ağrıyor derim yemem.

0|0
    0|0
    • o kadar kolay olmuyor işte bazılar hemen sormaya başlar hangi dişin ağrıyo ne zamandan beri ağrıyo doktora gittin mi falan diye :)

• Yılmam cevaplarım :)

Erkekler Ne Diyor 8

• İkramları yerken zorlanıyorum hatta aç olsam bile tokum derim.

Benim ki hem titizlik hem yemek seçmekten ileri geliyor.

Mutfağına ve lezzetine güvendiğim evlerde ikram etmeselerde açsam bizzat isterim :) ama genel olarak tek başına çayı tercih ediyorum en fazla olsa olsa bide bisküvi, kraker..

0|0
    0|0
  • Bilmediğim,sevmediğim yerde yemem. Ama çok ısrar ederlerse Tokum diyorum,Karnım tok ama bi Türk kahvesi içerim, orta olsun diyorum. :DD pişman oluyorlar

0|0
    0|0
    • güncellemeye istinaden: kıl çıkarsa kalkarım sofradan, net, çünkü annem bile yapsa o yemeği kıl çıkmışsa yemeği bırakırım, çocukluktan beri huyumdur, pazarlığa tabi olmayan prensibimdir, hazetmem. ısrar ederlerse kılı da gözlerine sokarım.

• Misafir umduğunu değil bulduğunu yermiş. Ben verilen ikramı geri çevirmem.

0|0
    0|0
  • şu güncellemeye katılıyorum. sanki o tabaklara özel olarak kıl bırakan bir ekip var..

0|0
    0|0
  • Sevdiğim yemekler varsa yerim. Yoksa kendimi zorlamam yemek için.

0|0
    0|0
  • Toksam geri çeviririm.Kasmam kendimi.

0|0
    0|0
  • Sevmiyorsam yemem

0|0
    0|0
  • evet zaman zaman zorlandığım oluyor...o yüzden ikram sonunda zorlama olmamalı...

0|0
    0|0
Yükleniyor...