Dovus sporlari?

ben bir spora baslamak istiyorum. Dovus olmali mutlaka. Ama boyumun kisa kalmasindan korkuyorum malumunuz cudo ile ilgilenenlerin boyu kisa oluyor. Benim de basima ogle bir sey gelmesini istemem. Hangi sporu tavsiye edersiniz?

0|0
0|16

En İyi Erkek Görüşü

• teknik sporları öneririm.
    boks kick boks muay thai gibi sporlar sizler için fazla ağır.
    wing chun bjj judo gibi sporlar öneririm.
    ve şunu da söyleyim.
    hiçbir spor boy kısaltmaz inanma öyle şeylere.
    eğer uzamak istiyorsan ve gelişim çağındaysan basketbol ile uğraş bir süreliğine. yok o çağımda değilim diyorsan da , dediğim sporlarla uğraş.
    emin olabilirsin. burda kimsenin geçirmediği kadar vaktimi bu iş ile geçirdim.
    bir bayanın uğraşabileceği en güzel sporlardır bunlar.
    aikido wing chun bjj judo. en azından araştır bunları.
    ne demek istediğimi anlayacaksın

0|0
    0|0
    • aikido bana daha cazip geliyor su an. basketbolla bir ara ugrasdim sonra braktim simdi yaz aylarindayiz belki yine baslarim. yuzmeye de gitdim boyum uzansin dige. kisacasi elimden gelen her seyi yapiyorum ve becerebildigim kadar suporlarla ugrasmak istiyorum. simdi de yakin dovuse merak sardim

• bunu vücut yapma isteğiyle yapmadım.
      ben sadece daha güçlü olmak istedim.
      daha hızlı olmak istedim.
      azimli oldum. millet 10 tekme atıp dinlenmeye geçerken ben 12 tekme atıp öyle dinlenmeye geçtim. vücut kendiliğinden oldu. eğer ki sadece vücut yapmak isteseydim çok daha farklı bir estetik kazanabilirdim. yani aynı şey senin içinde geçerli.
      asıl yapmak istediğin şey doğrultusunda çalışman, seni maksimum verime iletecektir.
      o yüzden amacını bilmen önemli. adam dövmek istiyorsan, bu önerdiklerimde rahat 5 yıl nizami ve düzenli çalışman gerek. ki bir boksöre bir serseriye vs. karşı bir şansın olsun.
      ha farklı bir amacın var ise, orada ben susarım. bilgim dahilinde değildir çünkü.

• ben hizliyimdir. vucut yapmak gibi bir istegim de yok. karsima biri cikarsa onu halt etmeyi bilmek istiyorum

Erkekler Ne Diyor 15

• Boks

0|0
    0|0
  • boy kısaltmasını bir geçelim gözünüzü seveyim hangi devirdeyiz açın bilimsel araştırmaları okuyun :D cudo yapanlar zaten kısa boylu insanlar onlarda avantaj olarak geldiği için kısa boylu olmak o yüzden geneli kısa :D ben ağırlık sporunu yapmanı öneririm eminim ki güçsüz bir kadınsın yanlış anlama beni :D hani oraya boş gitme diye diyorum :)

0|0
    0|0
    • 1-si gucsuz degilim emin ol. gucsuz olsam bu islere bulasmayi hic istemezdim. guclu bir erkek bulup onu ayartir sonra da onun beni korumasini saglardim. hem daha kolay.
      2-si benim bir arkadasim vardi anesi uzun boy babasi uzun boy cocuk ta tabii ki uzun boy sonra bu judoya baslati ve boyu kisa kaldi okul arkadaslari filan hepsi bunu boyda gectiler

• boşuna sormuşsun soruyu :) neyse diyecek laf yok bilimsel açıklamaları bir kenera bıraktık arkadaşına kaldı iş :) hayatta başarılar

• bay bay

• Senin icin en dogru olan Spor Kendo.

0|0
    0|0
    • yok ya o kadar da degil ciplak el dovusmek istiyorum

• en Azeriyim yani benim uni sana gelmez yani... biliyorum sen soglegince hemen arastirdim ne olup ne olmadigini ogrendim. bunu da listeye yazdim dusunucem

• Basarilar Hoscakal

• Kisa boy avantajdir

0|0
    0|0
  • Judo ya cudo da ne

0|0
    0|0
  • Tekwando

0|0
    0|0
  • Var msin dövüse

0|0
    0|0
  • Judo* Boyunun kısa olmasını sorun etme boy ile alakalı değil. Boyun kaç?

0|0
    0|0
  • Spor boy kisaltmaz. 😉

0|0
    0|0
  • Wing chun

0|0
    0|0
  • Muay tai. mükemmel tavsiye ederim. ya da jet küme do

0|0
    0|0
  • Kick box yapiyorum ben boyum da kisalmadi 16 yasindayim 1.81 boy gayet guzel oneririm kickbox

0|0
    0|0
  • kick box

0|0
    0|0
  • ne alaka o halter için geçerli. boyuna bir şey olmaz

0|0
    0|0
    • yok ya tanidigim birileri var enden buyuk ama boyu benden kucuk cudoya gitdigi icin olmus kucukken her kesden uzunmus 6-7 yil cudoya gitmis

• genetikdir o

• Sen bilirsin neden dövüş sporları

0|0
    0|0
    • kendime ozel sebeplerim var ama sana soyleye bilecegim bir sepep dusuneyim... bir kiz olarak dovus sporlari ilgimi cekiyor digelim

• bilmem bura yazmam pek dogru olmaz

• tamam benim kendime yaz açtım gizliliği

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...