Annem ile ilk defa basketbol oynayacağız :) Fiziksel özelliklerimize göre taktik verebilir misiniz?

Annem 1.74 boyunda 50 kilo ve ayakları 40 numara. Yaşı ise 43.

Ben 1.65 boyundayım 56 kiloyum, ayaklarım 38 numara. Göğüslerim ve kalçalarım anneminkinden daha iri. Benim yaşım 21.

Daha önce ikimizde basketbol maçı yapmadık hiç.

1) Göğüslerimin ve kalçalarımın daha iri olmasının avatajları ve dezavantajları nelerdir?
2) Sadece fiziksel özelliklerimize bakarsanız ben nasıl bir taktik izlemeliyim?
3) 2.5 derece miyopum. Gözlüklerimi çıkarmalı mıyım?
4) Gözlüklerimi çıkarmaz isem ne gibi dezavantajlar doğabilir?

Not: Kaybeden dışarıda akşam yemeği ısmarlayacak. :)

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Basketbol maçında babamı tanımam sert olacaksın omzu koyduğun zaman adam sana yaklaşamıycak inşallah topa bakmadan sürebiliyorsundur o senin için büyük avantaj büyük ihtimal tek kale yapacaksınız yapman gereken annen yokmuş gibi davran oyunda yani hedefin potaya sokmak olsun maçda iki kişisiniz heyecan yaparsan attığın dışarı kaçar maçdan el alamazsın amacın o deliğin içine atmak olsun gözlüklerini çıkar şu soruyu sorduğuna göre acemisiniz gözlüğün düşüp kırılabilir en kötüsü sana zarar verebilir milli maça çıkmıyorsun kasma o kadar kendini hadi aslanım :AD:ASD kocaman pota görürsün herhalde fiziksel özelliklerin annenle aynı nerdeyse annenin boyu senden fazla olması dezavantaj yani annen ellerini kaldırdığında sen atamayabilirsin hızlı olmalısın gençsin biraz enerjik ol :D altına eşortman gibi bişey giy zıpladığında seni rahatsız etmesin başarılar :D ne günlerdi be olum fena oynardım lan :D

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• Gözlüklerini çıkartman miyop olmandan dolayı problem olacaktır. Ama aynı zamanda bire birlerde ve temaslarda gözlüğünün başına bir şey gelme olasılığı da yüksek. Ben olsam Bo Outlaw'ın taktığı tarzda bir gözlük bulup takardım. Annenden 5 cm daha kısa ama 6 kilo daha fazlasın. Genellikle potadan uzak oynamaya çalış. Yani potadan uzak kal ki annen de dış şut tehditine karşı üstüne gelsin ve gençliğinin de avantajıyla potaya penetre et. Başka bir taktik de ondan kısa olmana rağmen daha sizelı olduğunu düşündüğüm için (göğüslerinin ve kalçalarının daha iri olduğunu söyledin) araya sürekli vücudunu koymaya çalış. Hızınla geçemediğinde araya vücudunu koyup dengeni öyle sağla. Savunma yaparken de aynı hücumda olduğu gibi potadan uzak tutmaya çalış. Çünkü annenin boy avantajı var ve pota altında muhtemelen sana üstünlük kuracaktır. Yine temastan kaçınma.

0|0
    0|0
    • Gözlüğümün saplarına lastik bağlayacağım.

• O zaman daha iyi. Ama ısınma sırasında çıkarıp da oynamayı denersen iyi olur. Bir de öyle nasıl oluyor diye bakarsın.

• Ok :)

• Sanki savasa gidiyor😊yahu alt tarafi bir basket😊

2|0
    0|0
  • Basketbol fiziksel avantaj ve dezavantajdan çok kondisyon meselesidir. Topu sürekli elinde tutmak aktif hareket etmek ve potaya yapılan her atış fazlasıyla yorucu olacaktır. Eğer bunlara karşı dayanıklıyım dersen top elindeyken anneni olabildiğince yor atışlarını olabildiğince uzaktan ya da anneni geçerek yap dibinde bir atış yapmaya kaltığında topu kafana yiyebilirsin :) Benim sana vereceğim taktik top sendeyken anneni olabildiğince dışarı çek pota altından daha sonra sağından veya solundan kaçarak pota altına gir ve topu bırak potaya :) Top annendeyken de olabildiğince onu pota altına sokma ayaklarının yanından sektirdiği topa dokunmaya çalmaya çalış :)

0|0
    0|0
  • valla bu yazdıklarından kalçalarının ve gögüslerinin büyük olmasını önemsiyorum gerisi beni ilgilendirmez-.-

0|0
    0|0
  • Basket oynayacak birinin dolgun ve iri kalçalara ve göğüslere sahip olduğunu anlatmasına ne gerek var

0|0
    0|0
  • Hayırdır arkadaşım altı üstü çembere iki elinde bir top atıcaksın ne bu kadar heyecan yaptın sanki NBA da finale çıkıyorsun :)

0|0
    0|0
  • Kalçan ile top süremeyeceğine ve göğsün ile de turnike atamayacağına göre bu bilgileri vermen gereksiz.
    Ama iri göğüs sporda rahatsız eder bilgine.

0|0
    0|0
  • Haydi teyze yen şu kızı. : ) Teyzeyi tutuyoruz biz fiziksel özellikler pek önemli değil bence. : )

0|0
    0|0
  • Senin dezavantajin cokmus

0|0
    0|0
  • Ayak numarası gögüs kalça ile oynanmıyor basketbol önce onu ögrenmelisin sen

0|0
    0|0
  • gözlükleri çıkarma bacım sen. ayak numarası olayını pek anlayamadım

0|0
    0|0
  • Ne biçim bir aile ilişkiniz var çözemedim gitti...

0|0
    0|0
  • 1.) dezavantaj hareket kabiliyetini düşürür
    2.) hareketli oyna daha gençsin çok koş
    3.) çıkarma ama görebiliyosan çıkar
    4.) psikolojik olarak gelecek darbelere karşı zayıf olursun
    5.) nasıl bir maç anlamadım :)

0|0
    0|0
  • Ya nasıl üşenmeden yazıyon bunları uyduruktan hem de helal olsun

0|0
    0|0
  • Maçı bilmem ama fiziğin hoş

0|0
    0|0
  • Taktik :)

0|0
    0|0
  • :D topu kareye at

0|0
    0|0
  • Kalca gucunu kullan. Ikili mucadelelerde dotunle vur :D

1|0
    0|0
    • Normalde anneme kıyamam ama maç başka anne kız ilişkisi başka :)

• Neden daha kolay?

• Kalcanla olur, dizinle olur, ayaginla olur, elinle olur, topla olur hic fark etmez ama kaza susu vererek maglum yere vurdugunda maci kazanma ihtimalimiz kalmaz 😂

• mk bogazda falan mi yiyiceksiniz nedir bu plan boyle..

0|0
    0|0
    • Boğazda değil ama benzer bir yerde yiyeceğiz :)

• umarim sen kazanirsin ben seni tutuyorum kardes ahahah

• Sağol :)

• Pota altında kalcan sayesinde ribaundlari alman için onu uzak tut

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...