Beyler, Yeni Spora başlayan biri takviye almalı mi almamalı mı?

Beyler sorum sizlere, Kaç gündür etrafa bu soruyu soruyorum uzun boylu ama zayıf görünümlü ve spora yeni başlayan biriyim spor dan önce ve sonra takviye (protein, amınoasit, kreatin, steorid Vs) alıyorum Çünkü beslenmenin yetersiz oluşu görüşündeyim ama sizce almalı mıyım almayalım mı? Her kafadan bişey çıkıyor ama sporcuların çoğu Al derken, çoğu kişi de alma Diyor?

0|0
8

En İyi Erkek Görüşü

• Yetersiz beslenemiyorsan al. Alma diyenlerinin hangi mantiğa alma dediklerini anlamıyorum. Madem gıda takviyesi gıdanın yeni başlayanlarının almamaları ne alaka evet yeni başlayanların kas ve kilo artışı daha fazla oluyor ama bunu neden maksimuma çıkarmayasınkı?

0|2
    0|0
    • evet iste bende ikiye bolundum kilo 76 boy 182 emin ol agirligim kemiklerden dolayi beslenmem de yetersiz benceee

Erkekler Ne Diyor 7

• 8 aydır gidiyorum ilk bir ayını kondisyon yaparak geçir ve toz falan kullanma ayrıca salondaki hocalarına danışma onlar para için herşeyi satar ben toz falan kullanmadım senden bile zayıfımdır şu an ama kessinlikle vucudum sağlıklı Şu an zamanla olcaıgnı biliyorum acele etmiyorum bence sende kullanma acele etme Şu an ramazana girdim ve resmen kaslarım eridi hepsi tekrar toparlamak için ramazandan sonra toza başlamayı düşünüyorum ama sadece bir ay kadar kullanmak istiyorum sonra bırakırım cunku tozu hep kullanıp bırakanlarda sıkıntılar oluşuyormuş zamanla...

0|0
    0|0
    • Kullanacağım ben çok antreman â atıldım kanat çekme dambil bacak itiş vs

• @Muty064 antrenörlükle adam olunsaydı

• Beyler tartışma konumuz değil tartışılacak bir konu yok ortada lütfen

• İlk önce salondaki hocana danış. Benim öğrendiklerime gelecek olursak eğer çok zayıfsan Alman gereken karbonhidrat tozudur yani gainer almak yeterlidir. diğer yazdığın takviyelere gelecek olucak olursak steroid takviye değildir, anabolik hormondur ilerde sağlık problemlerine yol açar. Yarışmaya hazırlanmıyorsan kullanma!! diğer protein tozu amino asit bunları kullanman için erken bence. eğer ki yeterince beslenemiyprsan protein tozuda alabilirsin. unutma fitness yapan biri kilosunun iki karı protein dört katıda karbonhidrat almalıdır. kilo almak istiyorsan günlük harcadığın kaloriden daha fazlasını Alman gerek!!

0|0
    0|0
    • evet iste o yuzden almam gerek diye dusunuyordum salo hocasi al diyor kesinlikle protein ama bira z kilo al diyor 76 kg yim 80 olsa iyi

• Beslenme bu işte en önemlisi o Zaman alabilirsin. Ama antrenmanın 2 saate biterse geç gelişirsin.1 saatte yap ama ağır kiloda yap o zaman görürsün Nasıl olduğunu

• gunden gune artiriyorum merak etme kanat cok zorlu geciyor ama

• Steroid alma tabi diğerleri sıkıntı değil ama steroid alma arıca 6 ay sonra içmeye başla steroid kalp krizini arttırır bu yüzden ölen adamlar dahi var.

0|0
    0|0
  • steroid almadığın sürece sıkıntı yok

0|0
    0|0
    • neden ki yilda bir kere almami onerden var bilmiyorum hic almvdim hic hayatimda

• Bende spora gidiyorum da hacı böyle takviye felen almıyorum

0|0
    0|0
    • Ama zararlı be hacı yoksa kasların yapilanacak protein bulamazsa hiç iyi olmaz

• Gördüğüm kadarıyla senin de kolların zayıf benim gibi almasak emin ol 😄😄Afrikalı oluruz

• Hayır önce kondisyon sağlamalısın. Maksimum seviyeni belirleyip ondan sonra takviye almalısın.

0|0
    0|0
    • yeni basladim ki almasam da zaten gelisme olmaz ki

• Kararın sana kalmış ve bana kalırsa beslenmen yetersizse ne supplementlere para ver nede bu spora , beslenmediğin sürece hiç bir şey olmaz istediğin kadar protein tozu al sen yeterince kalori almadığın sürece işe yaramayacak hayal kırıklığı yaşarsın , besin takviyesi bunlar adı üstünde besin yoksa neyi takviye ediceksin günde mümkünse en az 10 yumurta yemeye çalış haa zor geliyor diyosan onu 7 ye düşürüp protein tozunu ozaman alabilirsin ama her halukârda yiyeceksin.
    Steroid i diğer supplementlerle kıyaslaman onuda basit takviye gibi görmen kesinlikle yanlış steroid ilaçtır ve kesinlikle tavsiye etmem , etkisi diğerlerine göre daha yüksek ama onu dahi kullansan beslenmek zorundasın

0|0
    0|0
    • Bılmıyorum cidden kullanıyorum. Kullanacağım da

Yükleniyor...