Arkadaslar babam bana protein tozu almıa ama nasıl kullanacagımı bılmıyorum yardımcı olacak bar mı?

Arkadaslar babam bana protein tozu almıa ama nasıl kullanacagımı bılmıyorum yardımcı olacak bar mı?
Öncelikle haftada 3gün spor yapan biriyim bunları kullanmam diyodum ama almış gelmiş ne kadar almalıyım nasıl almalıyım bilmiyorum yardımcı olacak var mı?

0|0
3|19

En İyi Erkek Görüşü

• Çoğu kişi sallayarak cevap verir herkesin dediğine kulak asma.
    Protein tozu sana en kısa sürede protein ihtiyacını gidermek için yardımcı üründür veya yemeğin protein içerikli değilse bu arada da takviye olabilir.
    Ama amaç en kısa sürede proteini vücuduna almak olduğu için en doğru zaman antrenman sonrasıdır. Birde sabah uyandığında içmelisin vücut depoları boşaltmış olur ve proteine açtır, kas yıkımını önlemek adına içersin.

1|0
    0|0
    • Ya sımdı içsem? Valla tadını cok merak ettim :D

• helal kardeş şimdi bende yazıyordum güzel açıklamışsın eline saglık

Erkekler Ne Diyor 18

• protein tozlarının veya enerji vitamin haplarının vücutta tam çalışabilmesi için spor yaptıktan sonra almalısınız.. Süt içine olur - yoğutla olur. üzerinde de yazar kaç yemek kaşığı ilave edeceğiniz.. yani efor sarfetmeden bir anlamı yok vitaminin veya protein tozunun. o şekilde sadece kilo aldırır size..

0|0
    0|0
  • Yorumları okudum ve gördüm ki, insanlarımız spor ve spor bilincinden çok uzak malesef..
    Elindeki maddeler birer supplement ve bu supplements'ler çok dikkatli ve kontrollü kullanılmalıdır. Bilnçsiz ve yanlış tüketim en basitinden protein zehirlenmesine yol açar aman diyeyim. Ölçek kullanımı çok önemlidir. Ben yaklaşık 6 yıldan bu yana kullanıyorum. Vücut geliştirme sporcusuyum ve özel bir organik beslenme diyeti kullanıyorum. Babanızın sizi için aldıkları sadece takviye ama önemli oranda katkı sağlar vücudunuza.
    Aklınıza takılan birşey olursa lütfen sorun bilgilenmenize katkı sağlayalım.

0|0
    0|0
    • 2 gundur yarım olcek ıcıyorum sutle karıstırıp ıctıkten sonra bıraz mayısıyomuyum bır sey oluyor nor mal mı? spor yapmadan ıcıyorum gece yatmadan once. yarın spora devam edecegım

• Öncelikle yaptığın spor nedir? Eğer ağır bir spor degilse kullanmanı tavsiye etmiyorum.

Diyetisyenler bunlarinin kullanimini bazi testlerden sonra eksikliği görüldüğünde tavsiye ediyor.

Fazlasi böbrekleri yorucaktir. İçindeki oranlar cidden çok yüksek olabiliyor. Ve kalp ritmini tasikardiyede cevirebiliyor o yüzden dikkatli kullanmak önemli sporcu diyetisyeninle görüş derim daha sağlıklı olmasi adina

1|0
    0|0
    • ya alt tarafı protein yanı yok öldürcek abarttınız sizde. ayrıca fazla almayacagım her gun bır olcegın yarısı kadar 40 gr bıle degıl

• Abartiniz derken senin sağlığını düşünerek yorum yaptim.
      Bu sistem tamamen para kazanma adina kurulu bir sistem. Diyetisyenleri dinlemek daha mantikli aslinda. Tabi secim karar senin bayan bilmiş

• ya ben almazdım zaten babam almıs yag yakar dıyor hergun azar azar kullanayım netıceye gore artırırım veya azaltırım sagol yorumun ıcın :)

• Yaş boy kilo söylersen yardımcı olabilirim ancak senin günde yediğin yemeklere göre değişir bu durum keşke baban almasaymış bilinçsizce kullanıp kendine zarar verebilirsin protein tozunun kullanım amacı spor la iç içe olan insanlar gerekli olan proteini yedikleri yemeklerle karşılayamadıkları zaman protein tozuna başvururlar böylece protein açığını kaybederek vücutdaki gelişimi hızlandırırlar protein tozu ek gıdadır herhangi bir zararı falan yok sormak istediğin soruları yaz cevaplarım lysde başarılar bu arada ;)

0|0
    0|0
    • Sağol :) boyum 160 55 kıloyum

• oho ben nasıl hesaplayayım yedıgım yemekte ne kadar protein var falan?

• google burda sana yardımcı olur :D öncelikle mutfak tartısı (hassas terzi olarak geçer herneyse parantezi kapatmayı unutmuşum :d ) mesela yumurta yiyeceksin yaz googleye 1 yumurta da kaç gram protein var 6.25 işte sen 4 yumurta yedin mesela 4x6.25 den 25gram protein eder işte peynir yiyceksin 100 gram onu hassas tartıda ayarlarsın ama küçük rakamlara takılma bir süre sonra alışkanlık yapıyorsun ve elin terazi oluyor işte sağlıklı beslenme bu :) ekmeği suyu kestim kilo veremiyorum diyenler bunu yapmadığı için bu durumdalar :)

• Önce şunu söyliyim. Zararlı felan zart zurt şeyler diyenler çıkacak onları takma. Zararlı felan değil gitsinler kaç tane makale var bu konuda okusunlar.
    Protein tozunuda süt veya su ile karıştırıp kullanmalısın. Tavsiyem süt ile karıştırman. Belli bir ölçeği var ona göre koyarsın. İyi sporlar.

0|0
    0|0
  • Babaya bak be baba gibi baba. Benim babam protein tozu kullandığımı görse uyuştırucu muamelesi yapar. Konuya gelirsek spordan sonra bir servis yaklaşık 400 ml su ile karıştırarak içebilirsin. Eğer ki yeterli beslenemiyprsan sabah kahvaltıdan önce bir servis yaparsın her gün bir de spordan sonra bir servis yeterlidir

0|0
    0|0
  • Bunlar neli bilmiyorum ama suya ya da süte konuluyor, süte daha çok konuluyor çikolatalılar aynı nesquik gibi oluyor demişti çok kullanan bir arkadaş.

0|0
    0|0
    • Neli bilmiyorum ama cok guEl kokuyor 😍

• daha çok çikolatalı ya da vanilyalı oluyor, süte koy

• Kullan kanser ol knk.

0|0
    0|0
  • Kardes protein tozunun nasil kullanildigini bilmiyorum ama lys de guvender secimini yanlis yapmissin.

0|1
    0|0
    • neden yanlıs

• neden bayanlar kullanamıyır mu :)

• Ilk defa sahit oluyorum

• Saglikli yasam icin spor yapiyosunuz sözde bu kimyasallari niye kullaniyorsunuz. Yaptigin sporun ne anlami kaldi simdi

0|0
    0|0
    • Ne kimyasalından bahsediyosun değişik?

• Bunlari kullanmana gerek yok duzenli beslen yeter

• Kaç kilosun

0|0
    0|0
    • 55kiloyum

• O zaman 50-60 gr arası alacaksın ister suyla ıster sütle karıştır.1 litre olacak kattığın içecek spor esnasında ağır ağır içeceksin bu kadar basit

• Su ile karıştırıp içiceksin onu.

0|0
    0|0
  • Sutle karistirip genelde daha saglikli

0|0
    0|0
  • Bence alma protein tozuna alışırsan sporu bıraktığında sıkıntı olur

0|0
    0|0
  • Süt veya meyvalı yogurta karıstırabilirsin yanlız bu resimdekiler protein tozumu?

0|0
    0|0
    • Neye benziyor?

• evet zayıfsın kılo al

• Banada verde bende kullanım şu tozdan 😊

• bir benzeri bende de var üzerinde yazıyordu nasıl kullanıldığı

0|0
    0|0
  • Bende sporcuyum hayatımda hiç kullanmadım bence kullanma

0|0
    0|0
  • Kaç kilosun?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Tatlım onu su ile karıştırıp eline bacağına yüzüne allah ne verdiyse süreceksin

0|0
    0|0
  • merhabalar kılonuzu yazarsanız yardımcı olabılırım

0|0
    0|0
    • Merhaba 55

• 100 120 arası proteın almanız lazım kılonuza ve aktıvıtenıze gore yanı sanırım bır olcekte yaklasık 25 gram proteın olarak hesaplarsak gunde 3 porsıyon alman gerekecek yanı 75 gram gerı kalanıda yıyecegın besınlerle tamamlaman lazım bana kalırsa 2 porsıyon kullanman gerı kalanı yıyeceklerle tamamlaman ıcınde bulunan olcu kasıgı varya onu 300 ml su ıle guzelce karıstırıyorsun ıcıyorsun gunde 2 ya da 3 ogun

• Bunlar cok yararlı diye biliyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...