Hatırlıyorum da... diye lafa başlayacağınız şeyler ?

Eskiden bakkala kendi veresiye defterimizle giderdik bakkaldaki kendisininkine yazıyorsa aynısını yazardı bize de, dondurma çubuklarını tırnağımızla yoklardık bedava yazısını hissetmeye çalışırdık, kandillerde bayramlarda dışı güzel olan binaları seçerdik onlar daha çok para verecekmiş gibi gelirdi.. kartoncuya karton satar hurdacıya hurda satardık.. sütçünün inekleri için ağaca ekmek asardık.. giymediğimiz giysileri gece sokağa çıkarır ihtiyacı olan birinin alabileceği bir yere bırakırdık.. Bisiklet tamircisinin önünde kalabalık olur bisikleti olandan bir tur isterdik.. kendi uçurtmamızı kendimiz yapar uçururduk.. haa uçurtma bile düşürürdük başkasının uçurtmalarını herkes bilmez bunu.. farklı bir çocukluktu bizimkisi... çocukluk hatıralarınız nelerdir ?

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Ailemize Bahçede oynuyoruz der parka kaçardık.. :)

0|1
    0|0
  • hatırlıyorum da önceden, önce alış veriş sonra fiş denirdi:))

0|1
    0|0
  • camlara taş atıp kaçmak bakkala 24 saat şeker ya da meybuz yazdırmak adıda bektaştı hatta adamn :)) süperdi çocuklugum sapanlar istoplar saklmbaçç offf off :)efkar bastı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• 80 lerde çocuk olmak güzel 70 lerde çocuk olmak ise harika bir durum bence. Şu an 90 ları ve 00 ları görüyoruz bazen acıyorum.

Biz 50 kişi saklambaç oynardık, yazın külah savaşları kışın kartopu muharebeleri olurdu.

Arabaların egzos borularını tıkar tekerlerine çöp takıp kaçardık lastiği inerdi, apartmanların sigortalarını kapatıp kaçardık :D bide zile basma kaçma vardı tabi.

Hiç korkmazdık, bir arkadaşımızın başına bir şey gelse herşeyi feda ederdik...

Bir şey daha hatırladım :D 2.5 lt kola şişeleri ile çiçeklere konmuş eşek arılarını yakalar sora içine başka bir böcek daha atar savaştırırdık. Düşününce ne kadar piskopatca geliyor :D ama gerçek çocuk bizdik sanırım.

0|1
    0|0
Yükleniyor...