Aşk'a dair düşünceleriniz ,beklentileriniz nedir?

hayatınızın kadınını / adamını buldugunuzu düsünüyo musunuz ? Aşk'a dair nasıl bir bakış açınız var ? ve hayalinizde ki insanı anlatın bakalııımm hem kişilik hem dış görünüş olarak.

0|0
3|16

En İyi Erkek Görüşü

• Ben; hem düşüncesiyle hem duygusuyla hem de davranışlarıyla nasibini arayan bir insanım. Çünkü biliyorum ki; iyi bir evlilik, dinin yarısıdır. Hadis-i şeriftir bu. Maksadım; bir an önce hayatımı kurmak, hem dünyama hem de ahiretime çalışmak. Şöyle düşünüyorum: İleride hayatımın kadını, ‘’cancağızım’’, dünyalığım ve ahretliğim olacak insan karşıma ilk çıktığında başı açık olursa eğer, ileride benim vesilemle kapanacak; böylece ben onun hidayetine vesile olarak hem dünyasını hem ahiretinin kurtulmasına vesile olacağım, buna vesile olarak da Allah’ın rızasını, sevgisini kazanmış olacağım. Eğer karşıma çıktığında kapalı olursa da, beraber namazımızı kılacağız, benim gönül imamım olacak; namazı niyazı öğretecek bana, Kur’an okumasını öğretecek ve bu sefer de o benim dünya ve ahretimin kurtulmasına vesile olarak kendisi de sevaba girecek, ben de sevaba gireceğim.

İleride hayatımın kadını, ‘’cancağızım’’ olacak insanı henüz tanımıyorum; adını bilmiyorum, yüzünü hiç görmedim, ellerine hiç dokunmadım, sesini hiç duymadım ama onun adını ‘’Elif’’ koydum. Çünkü; ‘’Elif’’, her şeyin başlangıcı demek. Kur’an-ı Kerim ‘’Elif’’ harfiyle başlıyor. Yani ‘’Elif’’, her şeyin başı. O yüzden, ben Elif’imi bulunca aslında kendimi, özümü bulmuş olacağım ve esas o zaman doğacağım. Şimdiyse, Elif’siz bir sürgün hayatı yaşıyorum dünyada.

Hz. Ali (r.a) efendimizin bir sözü var. Diyor ki: ‘’Fatıma’yı (r.a) görünce bütün gam ve kederim gidiyor.’’ Ben de böyle bir Fatıma istiyorum işte, ha Elif ha Fatıma; fark etmez ki. Gözlerine baktığımda kendimi uzaydaymış gibi hissedip bambaşka alemlere akacağım, bütün sıkıntı ve dertlerimden uzaklaşacağım, gözlerindeki o ışıltıyı, o sevgiyi, o muhabbeti görünce kendimden geçip bütün gam ve kederlerimden kurtulabileceğim bir Elif, bir Fatıma istiyorum.

Yukarıda; hem duygu ve düşüncelerimle hem de davranışlarımla arıyorum nasibimi demiştim. Duygu ve düşüncelerimle arıyorum nasibimi. Yani; hep onun gelmesini bekliyorum, adına şiirler yazıyorum, hasretini çekiyorum. Davranışlarımla arıyorum onu; yani, halisane niyetle yaklaşıyorum Elif olabileceğini düşündüğüm insana.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Hatta bir ara şu beyti yazmıştım:

Gel Elif’im;

Sırtımda Medine’ye, Mekke’ye götüreyim

İster isen dergaha, tekkeye götüreyim.

Elif’ime yazdığım şiirlerden birisi de şu:

Ahh ah!

Şu gönül kesemde altın pul gibi

Üstüne titreyip saklasam seni…

Cennet bahçesinde açan gül gibi

Şöyle doya doya koklasam seni…

Hasretin bağrıma kor gibi dolar

O güzel yüzünü gözümden çalar

Ruhum her an, her dem seni arzular

Bir ömür boyu da beklesem seni.

Böyle arıyorum işte nasibimi, yani ‘’Elif’’ imi, yani ‘’cancağızımı’’. ‘’Cancağızım’’ diyorum, çünkü benim canım Elif’imde gizli. Mevlana’mız da böyle hitap edermiş eşine. Peygamber Efendimiz (s.a.v)’e sormuş bir gün Aişe (r.a) validemiz:

‘’Ya Resulallah, beni nasıl seviyorsun?’’

- Kördüğüm gibi ya Ayşe

Bu söz, Aişe (r.a) validemizin hoşuna gitmiş ve aradan belli bir gün geçtikten sonra sormuş:

- Ya Resulallah, kördüğüm ne alemde?

‘’İlk günkü gibi ya Ayşe’’

Böyle işte...

1|0
    0|0
  • Aşk insana dünyada cenneti yaşata bilen tek duygu ve ayni zamanda dünyada cehendemi de yaşata bilen tek duygu... ve tedavisi de yok !

1|0
    0|0
  • İyi fizikli bebek yüzlü bir kız çıksa karşıma ne güzel olur ama nerde bizde o şans AŞK VARDIR VE VAR OLACAKTIR!

1|0
    1|0
  • Meme<3

0|0
    2|0
  • Koyayım aşka.

Yok öyle bir şey..

1|0
    0|0
  • Aşk diye birşey yok, yalan hepsi. Bugüne kadar kime, ''Sana sırılsıklam aşığım!'' dedimse, bir tarafları uçuşa geçti, ben de baktım olmuyor, bakmıyorum artık aşk olaylarına, akışına bıraktım hayatı... :)

0|0
    0|0
  • İnanmadığım bir geyik..

1|0
    0|0
  • ben gibi biri olmalı burnu sürtmüş gururu kibiri bencilliği olmasın

1|0
    0|0
  • hayalimde beni çok seven,benimle ilgilenen,gözlerimin içine bakarken bana gülüşü...bunlar yeter ki bana..başka istemem mevlamdan

0|1
    0|0
  • Aşka inanıyorum ama karşılıklı aşka inanmıyorum. Yani yok öyle biri, artık.

0|0
    0|0
  • :p senin düşüncelerin nedir, saçlarını çok beğendim :p

0|0
    0|0
  • herşeyden önce eğitimli olmasıdır önemli olan.

0|0
    0|0
  • Kumral , minyon tipli adı eda olan

0|0
    0|0
  • resimdeki sen isen suanda aşka inanıyorum :) ^^

0|0
    0|0
  • Ne allah aşkı ne başka aşk tek aşk ankaragücü.

0|0
    2|1
    • Ne saçmaladın sen şimdi?

• ben ihtiyacı var ya da yok demedim.Benim ona ihtiyacım yok o kadar. Kötü bir laf etmedim ağzını bozma.

• bi gün anlarsın umarım olup olmadıgını. ne denilebilir ki Allah doğru yolu gostersin

Kızlar Ne Diyor 3

• Her sabah yanında huzurla uyandığım bir adam var onunlayken kendimi güvende hissediyorum gülüşü içimi ısıtıyor ses tonuna hayranıyım, hayatımın adamı mı bilemem..

1|0
    0|0
    • umarım oyle olur..

• Her zaman devm etsin hatta çok daha güzel şekilde canım, birde aranıza bir bıcır alın bak ozaman mutluluğa:)

• hayatının adamı mı yoksa değil mi şüphelisin ve halen yanında uyanıyorsun.İlginç bir çelişki.Umarım öyle olur.

• Bir ömür sürmesini diliyorum aşkım benden ben aşkımdan hiç bıkmadan hep mutlu bir şekilde:) Çocuklarımızda bizim kadar anslı olur umarım.

0|0
    0|0
  • Kendimden bir tane klonlayip cinsiyetini degistirip ona asik olmak isterdim

1|0
    0|0
Yükleniyor...