Askerlikteki 3 ila 5 nöbetlerinin hafızaya kazınmasının sebebi nedir?

Bir çok şarkıda şiirde yer eder "ben 3 5 nöbetlerinde" diye bir cümle neden 3 5 neden 10 13 değil?

0|0
0|11

En İyi Erkek Görüşü

• 2:45 de seni nöbete kaldırırlar hele kışsa gecenin en ayaz vaktini çekersin 5 de nöbet bittiğinde 5:30 da alt devreysen kahvaltıyı almaya gidersin. yani 3-5 nöbeti her yönüyle zulümdür.

3-5 nöbetinin olduğu günün ne gecesinde uyuya bilirsin nede gündüzünde doğru dürüst ayakta duranbilirsin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Aman nasıl olsa 2 bucukta kalkacaz diye yatmazdık, gelince zaten 5 bucuk olurdu bir saat sonra kalkacaz diye yine yatmazdık , daha ne olsun!

0|0
    0|0
  • tam uyku zamanında çile gibi nöbet nasıl unutulur ahh ahh bide kar altında tutum nöbeti uzmandada bir güzel fırça yedim :)

0|0
    0|0
  • uykunun en guzel oldugu zaman 3 5 bı de dusun sene 5 de uyumaya gıdıyon 1 saat sonra bı daha kalkıyonn ben sevıyodum nobet tutmatyı vatanı beklemek guzel

0|0
    0|0
  • gece 3 de kalkıp 5 e kadar tam techizat aykakta ve soğukta 5 e kadar bekledikten sonra tekrar yatıp saat 6 dıda kalkmak zorunda kalsaydın bu soruyu sormaya utanırdın ;)

0|0
    0|0
    • bu yine iyiymiş, biz 3'e kadar yatmazdık takılırdık o daha beter sonra ertesi gün ruh gibi dolanırdık :)

• uykusuzluk gün boyu

0|0
    0|0
  • Gece nöbet iyi değildir tutmadım çünkü ben hep 10 ay boyunca gece başka gezintilere giderdik biz akşam 7 8 gibi çıkar bazen 2 3 hafta gelmezdik bazende sabahın 5 gelirdik

0|0
    0|0
  • uykunun en tatlı zamanı dir 3ile 5 arası gece 10 gibi yatmış sin dir 3 nöbeti için 2.20 kalkar giyinip nöbet yerine gidince ye 3 olur gelincede bir daha uyumazsın anladın hem 10 13 nöbet gündüz :)

0|0
    0|0
  • Sıkıntı farkı var aradada ondan :D

0|0
    0|0
  • 3 5 gece nöbeti oluyor ondan .

0|0
    0|0
  • 10-13 gündüz farkındaysan? gece nöbetinden bahsedilir orda herkes uyurken sen nöbettesin tek başına

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...