Kabul olan bir dua gördünüz mü ?

Ben görmedimde yani Allahın çalışma sistemi bu değil bence çok eskiden Al capone' nin söylediği bir laf var bilen bilir yani Allah ' ın çalışma sistemi duaları kabul etmek değil sadece işlediğin günahların duasını affetmek , yani sizce doğruluk payım nedir ? hani derler ya bide imtihan dünyası yani sen başına gelen olaylarda dua etmiyecen ya günah içleyecen kurtulacan ya da boyun eğecen bence

0|0
9|3

En İyi Kız Görüşü

• Allah'ın çalışma sisteminin sorgulamak bize düşmek, dua öyle bir sırdır ki, rabbim ssenin istediğin gibi değil, sana hayırlı olacak şekilde gerçekleştirir :))

2|2
    2|0
    • şimdi yaşadıklarıma bakılırsa ben bir hayır göremiyorum benim için zarar oldu

• hiçbirşeyi başaramadım hiçbir istediğim şey olmadı ve yüzümde gülmedi mutluluğun en ufak parçasını bile tatmadım mutluluk ne bilmiyorum yani , ben duamıda etmiştim şükürde ettim sağlığım yerinde diye ama baktım herşey iyi hoş giderken benim aklım gitti tırlattım yani sonradan normal insan döndüm ama düşüncelerim anormal oldu değişemiyorum yani dua etsemde değişmiyorum , bana hem dert hemde derdin üstüne dert bindi anlamadım yani ne için yaşadığımı

• bu sözylediklerinde samimim olduğunu düşünmüyorum, Allah yolunu açık etsin kardeş...

Kızlar Ne Diyor 8

• çok gördüm.Benim bu zamana kadar kalpten isteidğim herşeyo ldu ama olsa da olur olmasa da olur dediğim şeylerin çoğu olmadı.

0|0
    0|0
  • duaların kabul olmuyosa o şey senin için hayırlı değildir ya da daha iyisi olacaktır sabılı ol ve inanarak dua et nasılsa gerçekleşmiycek diye sakın aklından geçirme

1|0
    1|0
    • yaşadıkalrımda sabır kalmadı

• intihar etsem bile mi karşılığını alıcam ?

• evet bir insanı öldürmek bütün insanları öldürmek gibidir bir insanı kurtarmak bütün insanları kurtarmak gibidir intihar etmeninde tabiki cezası vardır hemde hayal edemiyceğin kadar büyük

• Bunu sorgulamak hiç kimsenin haddine degil.

Kabul olan bir çok duam var; bazilari gerçekten mucize gibiydi.

0|0
    0|0
  • Bu sorularin ve sorunlarin sebebi islama göre imansizliktan kaynaklanir.Eger ki müslüman degilim diyorsan üstüne alinma bile,kapat konuyu gitsin.Ancak ben islama göre yorumlayacagim.İyi olursan sinanirsin,kötü olursan Allah sana bu dünyada asla karismaz.Özgürüm sanirsin belki...Veya rahat hissedersin...Ancak yoldan cikmissindir...

Boyun egersen,sonunda eyv dersen herseye,anlarsin ki,dogru olani yapmissin.Zorluklarin üstünden gelmek için kötü olmak gerekmez illaki,kötü olmak zordur... ;)

0|0
    0|0
    • Doğru olanı yapmışsın hımm , ama benim hayatımda zorlukların üstesinden gelmem için illaki kötü olmam lazım yoksa daha büyük bir günah işleyecem intihar gibi

• emin olşu ansenin gectigin yoldan bende gectim,ancak baska bir cozum yolu var bunu dua ederek elde edeceksin.Eger ki Allaha gercekten inanarak gonulden dua edersen o sana gercek bir cozum yolu saglayacak(suan bizim bilemedigimiz)

Türkiyede yasayan bir insan icin gicik oldugu baska bir insani oldurmek cok cazip ve kolay gelebilir,ama birkere yaparsan hep yapman gerekir.Unutma ki seytana giden yol cok genistir.

• hiç sanmam benim yollarımdan geçtiğini erkek olsan belki derdim ama imkansız kadın halinle , neyse benim çözüm yolum çok acaip oldu

• Bende kabul olan dua görmedim ve üstüne üstlük bunu örtmek içinde elinden geleni yap en sona dua et derler elinden geleni yaparsan %80 zaten başarılı olursun ha şansın yaver gitmessede böyle hayırlıymıış oyuzden allah kabul etmedi denilir insanlar ne komik bir şekilde kendilerini kandıryorlar öyle

0|0
    0|0
  • Birşeyin iki ihtimali vardır ya olur ya olmaz olursa "dualarım kabul oldu" zannedilir, olmazsa birşey denmez hiçbir zaman

2|0
    1|0
    • olmaması daha hayırlıymış denilir

• Niye kanserli nasıl olsa ölecek diye bakıyorsunuz? Oturup dua etmekten çok çalışsaydı insanoğlu kanserin garanti tedavisi 50 yıl önce bile bulunabilirdi

• konumuz o değil ama , kanserli bir adamın dua sı kabul olmazsa hayır vardır diye lafına ben yorum yazdım sadece , kanserli olan ölecek gözüylede bakmıyorum belkide ölmez ama bu dua ile mi olur oda tartışılır

• Tarzından inançsız olduğun belli. Kabul olmayan dua yoktur. Çeşitli yollarla mutlaka kabul olurlar bizim inancımıza göre. Çevrende bu işleri bilen müslüman biri varsa o detaylı anlatabilir.

1|0
    0|0
    • İnançsız değilim çeşitli yolları ben görmedim yani en ufak bir duam bile kabul olmadı kaldıki çoğu insanında ben kabul olan duasunu görmedim

• Metin ol,dua et ve çalış... Ben de dua edicem.

• bilmiyorum valla sonum kötüye gidiyoda yinede sağol ,

• inançlı biriysen öncelikle bunu sorayım,ona göre yazmak istiyorum,değilse yazmayacağım,yanlış anlama.

0|0
    0|0
    • İnnaçlıyım Allahın varlığına ve birliğine inanıyorum

• günah ve haram olan şeyleri yapınca normalemi döneceksin,doğrumu anladım?

• doğru anladın ben ne yaptığımı bilmiyorum şu anda hastane yatan akıl hastalarının sivildeki haliyim , yani ben sadece kendi bildiğimi okuyabiliyorum beynim oraya odaklandı

Erkekler Ne Diyor 3

• abim canadada okuyodu okulu bitirdi buraya geldi sonra arkadaşlarının yanına tatile gitti orda suriyeli bir çocuk demiştiki ben küçükken allaha bisikletim olması için çok yalvardım ama o bana bisiklet vermedi bende gittim ve bir bisiklet çaldım şimdi allaha beni affetmesi için yalvarıyorum demek istedimi anlamışsınızdır sanırım

0|0
    0|0
  • Potansiyel Ateist..:))

3|0
    1|1
    • Hayır Allahın varlığına ve birliğine inanıyorum biraz dikkat et anlarsın

• Çalışma sisteminden ziyade tanrının varlığını tartışmak gerek.

2|0
    1|1
    • onu ben tartışmam bana göre Allah vardır

Yükleniyor...