Yüzme, fitness ve pilates arasından hangisini tercih etmeliyim? Detayı okuyun lütfen?

Zayıfım ve bu sebeple bazen kas ağrılarım oluyor. Gittiğim doktor spora başlamamı önerdi. Ancak ben hayatım boyunca hiç spor yapmadım ve açıkçası nereden başlayacağımı da hiç bilmiyorum. İnternetten baktığım kadarıyla bu tarz ağrılar için yüzme çok öneriliyor. Ancak onda da kilo vermekten korkuyorum. Bilgisi olan arkadaşlar hangisini önerirsiniz? Kararsızlık içindeyim.

• Yüzme
    31% (4)60% (9)46% (13)Oy Ver
  • Fitness
    54% (7)13% (2)32% (9)Oy Ver
  • Pilates
    15% (2)27% (4)22% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

• Plates diyorum. Çok rahatlatıyor özellikle streç soğuma sırasında. ağrıyan yerleriniz varsa kesinlikle çok iyi geliyor ve rahat uyuyorsun. huzurlu uyuyorsun. çok zorlayıcı bir yanı yok. yapabildiğin yere kadar yapsan da yinede işe yarıyor. kesinlikle sıkılaştırıyor. evde yapabileceğin kolay bir spor. 21 günde 7 kilo rahat verirsin. yemene de dikkat etmelisin tabi. ebru şallının cd leri cidden işe yarıyor bu arada. ben kendimden bilerek söylüyorum bunları.

0|0
    0|0
    • Ben kendi kendime beceremem ya üşenirim. Evime yakın bir spor kompleksi var. Üçü de var orada karar verebilsem gidip konuşucam. Ama işte çok arada kaldım.

• oraya giden birilerine sormaya çalış. fikirlerini al. ama böyle bir şeye para verme. ona da üşenirsin inan bana. her gün 7 km yürü ve diyet yap net verirsin yani

Erkekler Ne Diyor 6

• Yukarıda saydıklarının hiç biri sana kilo aldırmaz. Fakat, yüzme bunlar arasında en iyisi. Tüm vücudun senkronize çalışacağından, bir kadında olması gereken güzel bir vücut yapısına sahip olabilir, ağrılarından da kurtulabilirsin.

0|0
    0|0
  • Yuzme ile vucut yag depolamaya daha meyilli olur ama tabii ki yemen lazim.. yuzme istah da acar ayni zamanda. Fitness de oneririm ama imkanin varsa once yuzme. Boy ve kilon kac?

0|0
    0|0
    • İştahsızım ya o yüzden korkuyorum.162-45

• Korkma. Zorlayacaksin da tabii ki kolay olmayacak ama olacak. Ben tam 24 kilo aldim. 184 biy 56 kiloydum dusun artik.

• Yüzme sana kilo aldırmaz ki

0|0
    0|0
    • Kilo almak için değil ağrılarım için yapmak istiyorum. Ama kilo da vermemem lazım.

• Ben fitness yapmanı öneririm kaslarının güçlenmesi gerek hem kilo da vermezsin

• fitness

0|0
    0|0
  • ilk 1-2 ay pilates yap sonra 1 ay kadar fitness sonra yüzmeye başla.
    (bu arada zayıflığın ve ağrıların için sana şunu önereyim. mesir macunu ve kuruyemiş tüket bende çok zayıftı onları tüketerek biraz kilo aldım. :)

0|0
    0|0
    • Mesir macunundan nefret ederim.
      Kuruyemiş derken mesela hangileri?

• fındık, antep-yer-kaju fıstığı, ceviz incir, üzüm ve kayısı

• Teşekkürler

• kesinlikle ve kesinlikle ağırlık çalışmaya başlamalısın zaman kaybetme

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• plates

0|0
    0|0
  • Plates

0|0
    0|0
  • Bana fitness kas agrilarima iyi geliyor. Yani.. kosmak. Kosu bandindan fazla bsyde yapmiyorum zaten :D arada sirada da pilates o da gevsemek icin yani

0|0
    0|0
  • yuzme sandigin gibi cok kilo verdirmez vucudunu sekillendirir

0|0
    0|0
    • Peki sence zorlanmaz mıyım? Baya hamlık var bende

• zorlanmazsin yuzme bu konidaki en rahat aporsur en basta hamliktan dolayi agrin olur ama istikrarli bir sekilde devam edersen cok cabuk sekilde gecer biseyin kalmaz..

Yükleniyor...