Evrende Başka Gelişmiş Uygarlıklar Fikri ve de Tarih Öncesi Astronotlar teorisine inanırmısınız???

Evren de ki başka uygarlıklar fikrine inanıyorsanız , zaten şu an ara sıra bizden daha ilerde uygarlıklar tarafından ziyaret edildiğimize de inanıyorsunuzdur ve de hal böyleyken milyonlarca insanın ihtimal doğrultusunda gördüğü Tarih öncesindeki insan uygarlığını ziyaret etmiş ve de gelişimimize katkıda bulunmuş dünya dışı varlıklar fikrine nasıl yaklaşıyorsunuz , hatta bunun 7 sezondur devam eden "Ancient Aliens" isimli ortaya kanıtlar sunan belgesel hakkında ne düşünüyorsunuz.

Uyarı notu : Lütfen olayı saçma sapan din tartışmalarına çevirmeyiniz , ben bilimsel ve de entellektüel fikrinizle ilgileniyorum...

1|0
2|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bilim geliştikçe dünya benzeri gezegenler keşfediliyor,ki daha güneş sistemimizden çıkamadık. Bizden uzak gezegen ya da galaksileri ile belli bir yere,belli kalıplarla inceleyebiliyoruz. Mutlaka vardır,bizden gelişmiş ve gelişmemiş uygarlıklar. Milyonlarca galaksi varken, sadece insan var demek gelişmiş canlı olarak, dünyada sadece bugday yetişir demek gibi birşey.

Evrenin dogdugu tarafa, 10-12 milyar ışık yılı uzağına bakınca kuasar ve pulsarları görüyorsun,ama orada çoktan samanyolundan milyarlarca daha yaşlı galaksiler var,mutlaka yaşam çıkmış olmalı ve bizden de gelişmiş olma ihtimali yüksek.

Ama orada ki uygarliklar henüz,uzak mesafeleri aşacak teknolojiye sahip değilse,kendi dünyalarından bakınca,bizi değil,henüz oluşmamış ya da olusmakta olan bir galaksi ya da bulutsu görecektir.

Onun dışında kitabı mukaddes ya da ilk çağ medeniyetlerini efsanelerinde geldiklerine dair bilgiler var.ama bu hayal gücüde olabilir.şüpheci davranmak lazım.sonuçta bu yazılar,bilim ihtimallere dayanmıyor.belki geliyorlardır,istemedikleri sürece göremiyoruzdur olabilir de.

0|0
    0|0
    • bahsettigim belgeseli izlerseniz kafanizda bazi seyler sekillenmeye baslar cunku hatiri sayilir derecede kanitlar var taaa sumerlerden beri...

• Tesekkur ediyorum guzel laflarin icin. Olay mantik ise sana sunu soyleyeyim . Uygarliklar tarihinde kural primitiv bilgi ve teknolojiden gelismis su anki teknolojiye dogru gider. Bilimde veya teknolojide bulunmus ama unutulmus bir sey yoktur. Yani tarihte yapilmis bir seyin nasil yapildigini anlamamak demek onun dogaustu bir sekilde yapildigini ya da bizim teknolojimizden ustun bir teknolojiyle yapildigini soyler. Bizim su an ki teknolojimizin bile yetemedigi tarihi yapilar var lazerle kesilmis

• Yooo beni yanlis anladin ben koktenci degilim zaten. Sadece olabilirligini inkar eden cahil cuheyla insanlara tepkim. Yani ben de her turlu cevaba ve de mantikli teze acigim. Hatta tarih oncesi bu olaylarin video goruntulerinin olma ihtimalinin oldugunu bile dusunmekteyim mantigimla.Eger bunlar bizi su an ziyaret ediyorsa onceden de etmistir , etmis ise belgelemek icin kayit yapmislardir gibi ;)

• insanlığın başka uygarlıklarla ietişime geçmeden onlaarın sağlayacağı katkılarla gelişebileceğini düşünmüyorum. neden aliens karşılıksız katkıda bulunsunki ilerlemiş bir uygarlık olsaydı çoktan istilaya ugramıştık diye düşünüorum uzaya dağılan ses dalgalarımız bile onların bize savaş açmalarının tek sebebi olabilirdi. Ayrıca yıldız teknik üniversitesinde elle tutulur kanıtlar oldugu söyleniyor bunlarında kitapları süsleyen bir kaç işe yaramaz resim ya da çağlardan kalma meteorlar oldugunu düşünüorum aksi olsaydı durumlar daha farklı olurdu uzaya araçlar gönderioruz uydu alıcılarımız var uzay sürekli izlenior bişey bulunsaydı halka açıkça beyan edilirdi diye düşünüorum aliens konusu insanların zihnini oyalayıcı tuzaklar oldugunu düşünüorum.. dediğin belgeseli izlemiorum

1|0
    0|0
    • haaa yani sen bilim insani olsan, teknolojimiz baska galaksilere gitmeye yeterli olsa sen baska bir gezegen ve de uygarligin varligini gordugunde senin birincil amacin onlari istila etmek olur yani. hmmmm...

• apolla 14 aya giittiğinde çekildiği fotografta arkada bulunan ufo nun atmosfer dışında kalan bir görüntü olduugunu belirtmiştir inanması güç fakat aynı atmosferde bulunmuyorsak o zaman ay içgüdüye sahip değiliz diye düşünüorum kötüdürler demiorum iyidirler de diyemem fakat bizi izledikleri kesin form değiştirebilen yaratıklar olabilirler. piramitlere gelince hala gizemi çözülmemiş milattan önce kalma bir yapıt mimarisi günümüzdeki matematik fizik ve kimyaya uygun bir projeye sahip ama bilim hala

• devamı>> bir yere kadar geliyor ve orada kitlenior asla aliens var asla da yok diyemeyiz ilerleme kaydedeceğimiz noktada bizi durduruor olabilirler çünkü iletişime sadece tek taraflı geçmek istior olabilirler ya da yaşadıkları bir başka dünyada hayat gerçekten tükenmiş birkaç uygarlıkk mevcut oldugundan korkuyorda olabiliriler dünya dan fazla teknolojiye sahip olmak tek yetileri olabilir.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...