Yüzmenin Boy Uzatmada Etkisi Nedir?

19 yaşında düzenli yüzmek ve bol kalsiyum alımı boy uzamasını arttırır mı?

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Doktoruna danış (ortopedi uzmanı) gerekli vitamin mineral vs takviyelerle onlar ilgilensin ..

Onun dışında boy uzaması kişiden kişiye değişir. Ama şu yaşta durur denilemez. 27 yaşına kadar uzama olanlar vardır . İlaç takviye vs ile hidayet ya da mehmet okur sanırım emin değilim geçmiş gün +30 yaşında doktor kontrolünde (STH ile) 5-6 cm uzadı . Ama şunu da belirmeliyim her doktorun dediği de yanlış işlere götürür. Orantısız uzuv büyümesi riski vardı onda ama doktoru iyimiş ne diyelim ..

Bu kemik ucu (eklem ucu) plakları ile alakalı az çok eğer elinin röntgen filmini çektirip kontrol ettirebilirsen kapanıp kapanmadığını öğrenebilirsin. Eğer kapanmamışsa doğal yoldan hala uzayacağın anlamına gelir. Bunu yanında birkaç doktorun verdiği takviye ile doğal yoldan uzarsın.

Ama şunu söylemeden de gitmeyeyim. Aşırı kalsiyum kemik kırılganlığını arttırır ki vücutta kalsitonin salgılanmasında bir orantısızlık varsa kandaki Ca++ ların kemiklere geçmesi daha çok olur ve risk büyür. Onu niçin gelişigüzel beslenmek yerine doktoruna danışmanı tavsiye ederim ..

İyi günler ..

0|1
    0|1
    • Hmm şu da var tabiki eklem açma hareketleri var + basketbol çok oyna (yani zıpla) vebarfikse çok asıl sarkıt kendini bak barfiks çek demiyorum sadece sarkıt kendini işe yarar ..

Kızlar Ne Diyor 2

• Biraz yaşın geçmiş ama yüz denemenin zaraı yok hem sağliğina iyi glir.

0|2
    0|0
  • boy uzatma yaşını birazcık geçmişsin sen :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• büyüme kıkırdakların açmı diye baktır bir uzama olumuşsa zaten açıktırda sen yinede baktır yüzmenn etkisi var haftada en az 3 gün yap en az 1 aylık periyotlarla yap. ben 18 yaşında beslenmeme şuna buna dikkat etmeden ramazandaydım hep evde yatıyodum bizim ora 45 derceleri göryodu 1 ay yüzme ile bir 3 cm atmıştım, bunun yaında yoğurt tüketirsen süt içiersen,kahve tuz,şeker ve glisemik ineksi yüksek gıdalardan uzak durursan daha iyi olur ve hergün 4-5 dk barfiks ve günde 50 zıplamada lazım tabiki.

0|1
    0|1
  • 19 yaş geç olmuş biraz 11 ile 17 yaşları arasında kas gelişimini yatay olarak uzamasını sağlayan Voleybol ,basketbol ve de yüzme gibi sporlar yapılırsa bir şans olabilir

0|0
    0|0
  • Boyu uzatan önemli sporlardan birisidir, yüzmek. Yaşında bi' şey yok benim askerde bile boyum uzadı.

Gerisini sen düşün..

0|0
    0|0
  • kafayı yicen yemişin cidden hacı :DSDDSD

0|0
    0|0
  • Yüzmede,vücut sürekli ileri atıldıgı icin boyu uzatır.

0|0
    0|0
  • Yuzme iyi bir spor tum kas ve kemikler hareketlenio faydali yani

0|0
    0|0
  • boy uzaması 17 yaşında durur

0|0
    0|1
    • 17 yaşında mı durur? Ben son 1 senede 1.5 cm uzadım

• yuh be o herkezde değişir ben 18 yaşında 5 cm atmıştım :D 6 haftada filan

• yazık hala boyunun uzayacağını sanıyorsun

• hocam bizim oğlan 15 yaşını doldurcak boyu 1.63 kilosu 46 falan yani biraz cılız yüzmek boyuna faydalı olurmu olursa nasıl bir antreman kullanmalı

0|0
    0|0
    • yaşı bence gayet müsait. Sbs ile alan çok yormayın ve düzenli 1-2 sene yüzerse ve iyi beslenirse kalsiyumuyla, vitaminiyle falan bence çok faydalı olur. Ama doğru yüzmesi de önemli en ileriye atıcak kollarıki vücut esnesin

Yükleniyor...