Fitness hakkinda sorulariniz?

Arkadaslar fitness hakkinda sorunlariniz veya sorulariniz var ise elimden geldiģi kadar yardımcı olmaya çalışırım.

0|1

En İyi Kız Görüşü

• Selam. Ben de soru olarak yazacaktım iyi denk geldi :)

Ben yakın zamanda pilatese başladım ama vücudum çok ağrıyor. Karın kaslarım çok zayıf çok zorlanıyorum zaten. Kilolu değilim ama nefesim yetmiyor hiç. Ne yapabilirim?

Ağrım devam ederken spor yapamıyorum. Oyüzden 3 günde 1 yapıyorum. Sıkılaşmamı çok yavaşlatır mı?

0|0
    0|0
    • Ağrı derken kas ağrısından bahsediyorsanız spora ara vermediginiz sürece 15 gunden sonra vucudunuzun hic bir bolgesinde ağrı kalmaz. Sizdeki proplemlerin hepsi spora alışma süresinde çogu insanda karşılaşılabilen proplemlerdir merak etmeyin biraz ilerliyen zamanda hiç bir sorununuz kalmaz sağlıcakla kalın.

• teşekkür ederim :)

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• 1.64 boyundayim 50 kiloyum fitness a gidiyorum bir aydır. Fitness a uzun süredir ilgim var ve fitness model olmak istiyorum. 18 yaşındayım.

Vücudum kaç ayda şekle girer?
    Haftada kaç kez salona gitmem yeterli olur?
    Beslenme çok önemli ama sabahları 2 yumurtanın hepsini yiyemiyorum 1.5 yiyorum hep. Ki daha fazla yemem lazımmış.
    Ve hangi yiyeceklerden uzak durmaliyim?

0|0
    0|0
    • Vücudunuz kac ayda şekle gireceğini yaptigıniz antremam biçımi yaptiğınız beslenme planı ve genetiginiz belirler. Bunların hepsini düzenli bir şekilde yapmaya başladigınizda 1-2 ay gibi bir sürede gozle görulür degisimler basliyacaktir.
      Eger fitness'e yeni başlamışsanız haftada 3 gün gitmeniz yeterli olucaktir 3 ayınızı doldurduktan sonra haftada 4 veya 5 gün gidebilirsiniz.1.5 yumurta yiyebiliyorum demissiniz yaninda ne yiyorsunuz? Sunu unutmayinki fitness her ne kadar egzersiz gibi gorunsede beslenme üzerine kurulan bir spordur beslenme bu işin %70 i dir. kilo başina 2 gr protein almanız gerekmektedir günlük. Glisemik indeksi yüksek besinlerden uzak dur şeker, un, tuz dan uzak durursan cok daha kısa sürede fark ettirmeye başlıyacaktir. Sağlıcakla Kalın.

• Yumurtanın yanında biraz peynir ve küçük bir domates yiyorum

• Rica ederim, Dedigim gibi gunluk kg basina 2gr protein almaniz gerekmekte bunu illa sabah almak zorunda degilsiniz öglen ikindi aksam da alabilirsiniz ama sabah kahvaltısı önemli bir ögündur.

• Üşenmiyor musun o kadar uğraşmaya

0|1
    0|0
  • Çünkü yemeğin salçalısı...
    Çünkü gömleği ütü...

0|0
    0|0
  • Kollarımı eritmek istiyorum yağ çok var fakat bunu yaparken kasa çevrilsin istemiyorum incelsin istiyorum ne yapabilirim diyet yanında

0|0
    0|0
    • Oncelikle bölgesel yağ yakımı yoktur. Yağ yakımınız içın öncelikle günlük kalori ihtiyacınızdan daha az kalori almanızla başlayacaktır. yağ yakımını hızlandırmak içın kardiyo yapmanız gerekmektedir haftada 4 gün 45 dakika sabah ları kardiyo yapmak fazlasiyla iyi gelicektir. Tatlıdan undan tuzdan uzak durduģunuz sürece yağlarına elveda dersiniz Sağlıcakla kalın.

Erkekler Ne Diyor 4

• Ben! Ama gözlerimden uyku akıyor... Sağolasın.

1|1
    0|0
  • Hocam 1 aydır spor yapıyorum ne kadarda sizin gibi olurum :S

0|0
    0|0
  • Kaç ayda yaptın 😃

0|0
    0|0
  • Usta neck press ve shoulder press varya omuz hareketlerinde beni öldürüyo bitiriyo var mı o hareketlere denk başka bir hareket?

0|0
    0|0
    • Kardeşim dumbeller ile yap eğer halter ile yapamıyorsan ama bu hareketler baba hareketlerdir zorlanman iyidir aslında.

Yükleniyor...